Wpisy autora

Potrącił motorowerzystę

Autor: dnia poniedziałek, 26 Wrzesień, 2016

Nakielscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do jakiego doszło w sobotę (24.09.2016r.) w Nakle nad Notecią na ul. Bydgoskiej, gdzie potrącony został motorowerzysta. W sobotę (24.09.2016r.) kilka minut po godzinie 5.00 nakielski dyżurny przyjął zgłoszenie o wypadku drogowym w Nakle nad Notecią na ul. Bydgoskiej. Przybyły na miejsce patrol policji wstępnie ustalił, że 49-letni kierujący samochodem marki Renault Laguna wyjeżdżając z posesji i włączając się do ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motorowerzyście, w wyniku czego potrącił go. 57-latek ze złamaniami trafił do szpitala. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą nakielscy funkcjonariusze.

Czytaj dalej>>>


Tenisiści stołowi z Kołaczkowa rozgromili EMDEK Bydgoszcz

Autor: dnia poniedziałek, 26 Wrzesień, 2016

Bardzo dobrze wypadła inauguracja Wojewódzkiej Ligi Młodzieżowej tenisa stołowego. Uczniowie Szkoły Podstawowej imienia Andrzeja Grubby reprezentujący klub sportowy LZS Victoria Kołaczkowo rozgromili w swoim pierwszym meczu rówieśników z Bydgoszczy 18:0 !!! Mecz miał bardzo jednostronny przebieg i tylko 6 pojedynków nie skończyło się wynikiem 3:0 . W ocenie trenera Macieja Lisowskiego sukces młodych tenisistów z Kołaczkowa to efekt przepracowanych wakacji. Zawodnicy wzięli udział w okresie letnim w obozie przygotowawczym zorganizowanym przez szkołę w sierpniu, oraz obozach kadry wojewódzkiej. Ponadto efekty daje praca na treningach, które odbywają się cztery razy w tygodniu. Trener nie wyróżnił żadnego z zawodników, gdyż wszyscy zagrali bardzo dobre spotkanie. Punkty dla zwycięskiego zespołu zdobyli: Bartosz Januszewski – 4; Mikołaj Kubiak – 3,5; Patryk Małecki – 2,5; Szymon Grobelski – 2,5;  Marcel Obrębski – 2; Mateusz Kaina – 2; Filip Szymański – 1,5. Czytaj dalej>>>


Chcieli przekupić policjantów bo jechali na podwójnym gazie

Autor: dnia poniedziałek, 26 Wrzesień, 2016

Nawet 10 lat pozbawienia wolności grozi kierowcom, którzy nie dość, że kierowali samochodami na tzw. „podwójnym gazie” to jeszcze chcieli przekupić policjantów, aby ci zapomnieli o sprawie i puścili ich wolno. Już usłyszeli zarzuty korupcyjne. O ich dalszym losie zdecyduje prokurator. Wczoraj (25.09) żnińscy policjanci podczas pełnienia służby na drogach powiatu żnińskiego prowadzili kontrole drogowe, których celem było sprawdzanie stanu technicznego pojazdów oraz sprawdzanie, czy kierowcy przestrzegają przepisy zakazujące kierowanie samochodem na tzw. „podwójnym gazie”. Niestety, jak wykazały kontrole, nadal nie wszyscy kierowcy stosują się do przepisów prawa, gdyż już o godzinie 7:55 w Barcinie na ul. Powstańców Wlkp. mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej samochód audi, którym kierował 52-letni mieszkaniec Bydgoszczy. Przeprowadzone przez policjantów sprawdzenie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało, że ma on ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. 52-latkowi mundurowi odebrali prawo jazdy i zakazali dalszej jazdy. Żeby tego było mało kierowca podczas czynności policyjnych obiecał policjantom pieniądze w kwocie 1000 złotych, aby ci zapomnieli o sprawie i puścili go wolno. Mundurowi nie przystali na propozycję mężczyzny i zatrzymali go w policyjnym areszcie. Do analogicznej sytuacji doszło tego samego dnia (25.09) o 8:20 w Brzyskorzystewku (pow. Żnin). Tam policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 47-letniego kierowcę bmw, mieszkańca Elbląga. Czytaj dalej>>>


4 tymczasowe areszty w 2 dni

Autor: dnia poniedziałek, 26 Wrzesień, 2016

4 sprawców poważnych przestępstw doprowadzili przed sąd żnińscy śledczy. Zgromadzony przez mundurowych materiał dowodowy dał podstawy do zastosowania wobec nich surowych środków zapobiegawczych w postaci tymczasowego aresztowania. W dniach 23 i 23 września 2016 r.  żnińscy śledczy doprowadzili przed oblicze sądu 4 sprawców poważnych przestępstw kryminalnych. Materiał dowodowy jaki zgromadzili śledczy pod nadzorem prokuratora dał podstawy do zastosowania wobec nich najsurowszego środka zapobiegawczego jakim jest areszt tymczasowy. Dwóch z nich trafiło za kratki na 3 miesiące za przemyt i posiadanie znacznej ilości narkotyków w postaci amfetaminy, marihuany oraz tabletek ekstazy. Trzeci został aresztowany za groźby karalne i pobicie mieszkańca Gąsawy (pow. Żnin). Czwarty na proces poczeka w areszcie za przestępstwo przeciwko obyczajności. Wszystkim za popełnione przestępstwa grozi wieloletnie więzienie.

Czytaj dalej>>>


719 kontroli podczas działań „Trzeźwy Poranek”

Autor: dnia poniedziałek, 26 Wrzesień, 2016

719 kontroli drogowych połączonych ze sprawdzeniem stanu trzeźwości, ujawnionych 2 nietrzeźwych kierujących, 1 kierowcy z cofniętymi uprawnieniami i zatrzymane 2 praw jazdy to wynik policyjnych działań „Trzeźwy Kierujący”. Wczoraj (25.09) w godz. 5:00 – 9:00 policjanci przeprowadzili działania „Trzeźwy Kierujący”. Głównym celem tej akcji było sprawdzenie, czy kierowcy stosują się do zakazu kierowania pojazdami w stanie nietrzeźwości. W związku z tym policjanci przeprowadzili aż 719 kontroli drogowych podczas, których każdy z kierowców został poddany stosownemu badaniu. Niestety okazało się, że 2 kierowców zignorowało przepisy prawa z art. 178a§1 k.k. i pomimo tego, że wcześniej wypili alkohol wsiedli za kierownicę samochodów. Rekordzistą okazał się 47-latek z Elbląga, który miał aż 2,20 promila alkoholu w organizmie. Niewiele mniej miał 52-letni kierowca z Bydgoszczy, który kierował mając 1,20 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźni już stracili prawo jazdy. Teraz grozi im kara więzienia, utrata prawa jazdy i zakaz prowadzenia pojazdów. Podczas akcji mundurowi ujawnili również, że 43-letni kierowca fiata z powiatu lidzbarskiego, kierował swoim pojazdem pomimo tego, że cofnięto mu administracyjnie uprawnienia do kierowania za przekroczony limit punktów karnych. On, także usłyszał zarzuty karne. Grozi mu do 2 lat więzienia oraz wysoka grzywna.

Czytaj dalej>>>


Informacja o działaniach strażaków w minionym tygodniu

Autor: dnia poniedziałek, 26 Wrzesień, 2016

W dniu 19.09.2016r. w miejscowości Kcynia ul. Szubińska zastęp SLRtBA z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 Szubin usuwał skutki zdarzenia drogowego z udziałem 2 samochodów osobowych.

W dniu 19.09.2016r. w miejscowości Szubin na drodze wojewódzkiej nr 241 zastępy SLRtBA i GBA z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 Szubin usuwały skutki zdarzenia drogowego z udziałem 2 samochodów osobowych.

W dniu 20.09.2016r. w miejscowości Kcynia ul. Wyrzyska doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego i ciągnika rolniczego. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastęp GCBA z OSP Kcynia którego zadaniem było zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz usunięcie z jezdni rozbitych części pojazdów.

W dniu 21.09.2016r. w miejscowości Kcynia ul. Szewska zastępy SLRR z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 Szubina oraz GCBA z OSP Kcynia udały się do pożaru sadzy w kominie w jednym z budynków mieszkalnych. Zadaniem zastępów było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, kontrola temperatury komina przy użyciu sprzęty pomiarowego oraz ugaszenie pożaru.

Czytaj dalej>>>


Wypadek na ul. Rudki w Nakle nad Notecią

Autor: dnia poniedziałek, 26 Wrzesień, 2016

26 września 2016 roku tuż przed godziną 15:00 na ul. Rudki w Nakle nad Notecią doszło do dachowania samochodu osobowego. Jadący samochód osobowy marki Dacia Duster uderzył w słupek, a następnie przewrócił się na bok zatrzymując na siatce ogrodzenia. Pod uwagę brane są dwie przyczyny zdarzenia: oślepienie przez słońce lub nadmierna prędkość. Sprawą wyjaśnienia okoliczności i przyczyn wypadku zajmują się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią. Jadącego samochodem mężczyznę zabrał Zespół Ratownictwa Medycznego na dalsze badania do szpitala. W działaniach ratowniczych uczestniczyły trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, wspomniany ZRM i Policja.

Czytaj dalej>>>


Rozbój za klucze, różaniec i 70 groszy

Autor: dnia poniedziałek, 26 Wrzesień, 2016

Bili i kopali, aż dostali 70 groszy. Pół godziny później wrócili po więcej – klucze i różaniec. Dwóm młodym mieszkańcom powiatu nakielskiego za rozbój grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. W piątek (23.09.2016r.) do komendy w Nakle przyszedł mężczyzna, który zawiadomił, że dwa dni wcześniej w środę (21.09.2016r.) napadło na niego dwóch młodych mężczyzn, którzy pobili go i okradli. Do zdarzenia doszło popołudniu na jednym z nakielskich osiedli, gdzie do pokrzywdzonego podbiegło dwóch młodych mężczyzn, którzy zaczęli go kopać i bić pięściami. Jeden z nich zażądał pieniędzy. Pokrzywdzony miał przy sobie tylko 70 groszy, które sprawcy zabrali i oddalili się. Jak się okazało poszli do pobliskiego sklepu, gdzie skradzione „grosze” dołożyli do piwa. Ale sprawcom było mało. Postanowili wrócić i sprawdzić, czy pokrzywdzony ma przy sobie coś bardziej wartościowego. Napadli go w tym samym miejscu i znów zaczęli bić. Jeden ze sprawców przeszukał kieszenie ofiary i zabrał mu klucze i różaniec. Posiniaczony i poobijany pokrzywdzony dopiero w piątek postanowił o tym zdarzeniu powiadomić policję. Po przyjęciu zawiadomienia nakielscy policjanci od razu przystąpili do ustalania sprawców tego rozboju. I tak dzięki ich wytężonej pracy już następnego dnia rano jeden z nich został zatrzymany, a drugi niespełna 4 godziny później. 18 i 19-latek usłyszeli zarzuty rozboju, za które grozi im kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

Czytaj dalej>>>


Szubińscy kryminalni przeszukali miejsce zamieszkania 23-latka, u którego w domu znaleźli marihuanę i tabletki, których badanie wykazało obecność amfetaminy

Autor: dnia poniedziałek, 26 Wrzesień, 2016

Szubińscy kryminalni ustalili, że 23-letni mieszkaniec Szubina może posiadać w swoim miejscu zamieszkania narkotyki i dlatego też w piątek (23.09.2016r.) przeprowadzili przeszukanie, które potwierdziło ich podejrzenia. Mężczyzna posiadał ponad 2,6 grama marihuany oraz 170 tabletek, których badanie narkotesterem dało wynik w kierunku amfetaminy. 23-latek został zatrzymany i usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Za przestępstwo to grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

Czytaj dalej>>>


Święto ziemniaka na pożegnanie lata

Autor: dnia poniedziałek, 26 Wrzesień, 2016

W Filii bibliotecznej w Samoklęskach Małych dzieci poszerzyły wiadomości o tradycjach i zwyczajach związanych z ziemniakiem oraz aktywnie, na sportowo żegnały lato. Głównym bohaterem tego dnia stał się ziemniak. To jemu podporządkowane były zabawy i konkursy. Podczas plenerowej imprezy zebrani mogli wykazać się sprawnością m.in. w rzucaniu ziemniakiem do celu. Najwięcej radości sprawiło dzieciom poszukiwanie na wyznaczonej trasie ziemniaków w których ukryte były zagadki. Powstały tez prace plastyczne o tematyce jesiennej wykonane za pomocą stempli ziemniaczanych i farb. Pogoda dopisała, spotkanie było okazją do wspólnej zabawy, przyniosło dzieciom wiele radości.

Czytaj dalej>>>


Wycieczka do parku linowego uczniów „mundurowych” ZSP w Szubinie wspólnie z uczniami z ZSP w Łobżenicy

Autor: dnia poniedziałek, 26 Wrzesień, 2016

23 września 2016 r. grupa uczniów kadetów z ZSP im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie klasy wojskowej II TL oraz uczniów licealistów (również i tych w mundurach) z ZSP im. T. Kościuszki w Łobżenicy wraz ze swoimi opiekunami nauczycielem edukacji wojskowej mjr. rez. Jarosławem Odrobińskim oraz Jackiem Dominowskim „anglistą” z Łobżenicy przebywała w parku linowym w Rudnicy. Dla większości uczestników wyjazdu był to przysłowiowy „pierwszy raz”.       Mottem, które dzisiaj zmobilizowało wszystkich uczestników żądnych wrażeń i emocji, po dotarciu na miejsce podróży był napis zamieszczony na banerze na wejściu do Parku „Nikt nie obiecuje, że będzie łatwo”. Po przywitaniu Instruktorzy zapoznali nas z zasadami bezpieczeństwa panującymi na terenie parku oraz wyjaśnili w szczegółach, jak prawidłowo się po nim poruszać. Ponadto omówione zostały kwestie organizacyjne, następnie zostaliśmy zaopatrzeni w specjalistyczne wyposażenie (uprząż, bloczek z zabezpieczeniem, kask) i przystąpiono do bardzo szczegółowego szkolenia. Zakończyło się ono krótkim egzaminem, który nie był typowym dla uczniów i dlatego prawdopodobnie przysporzył kilku drobnych problemów niektórym prawdopodobnie z powodu tremy. Pomimo potknięć i dodatkowych czynności typu przysiady wszyscy test z wiedzy praktycznej zaliczyli i już mogli zacząć pokonywać tj. zmierzyć się z czekającymi ich wyzwaniami na trasach. Zostały one podzielone na 5 rodzajów: niski – łatwy, średni, zjazdowy, trudny i wysoki. Oczywiście, jak przystało na uczniów obydwu szkół większość z uczestników wycieczki zdobyła metę każdej z nich. Czytaj dalej>>>


Zapraszamy do udziału w II turnieju o puchar sołtysa Skórzewa

Autor: dnia sobota, 24 Wrzesień, 2016


Uczeń zdrowy, do nauki i pracy gotowy….

Autor: dnia sobota, 24 Wrzesień, 2016

Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie realizuje projekt na organizację zajęć pozalekcyjnych  „Uczeń zdrowy, do nauki i pracy gotowy” finansowany przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią. W środę na boisku sportowym „Orlik” odbył się już ostatni trening Zumby, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami i rodzicami, jak również zaproszona młodzież z sąsiedniej szkoły wraz z nauczycielem. Dopisała nam piękna, słoneczna pogoda dzięki której taniec na świeżym powietrzu dostarczył wszystkim dużo radości i satysfakcji. Mimo dość wyczerpującego treningu uczestnicy dobrze się bawili, a uśmiech nie schodził z ich twarzy. Po treningu uczniowie mogli ugasić pragnienie czystą wodą, która została również zakupiona w ramach tego projektu. Każda klasa lekcyjna zaopatrzona jest w butlę z wodą mineralną do których zamontowano specjalne pompki ułatwiające nalewanie wody. Naszym celem jest wyrobienie w uczniach nowego nawyku picia czystej wody mineralnej. Dzięki temu projektowi każdy uczeń może gasić pragnienie zdrową wodą, którą ma pod ręką. Z radością zauważamy, że uczniowie nie przynoszą już do szkoły nie zdrowych kolorowych napojów.

Czytaj dalej>>>


Wspólne działania żnińskich mundurowych z funkcjonariuszami Urzędu Kontroli Skarbowej

Autor: dnia sobota, 24 Wrzesień, 2016

W ostatnim czasie żnińscy policjanci współdziałali ze Strażą Leśną, Łowiecką, Rybacką, Inspekcją Transportu Drogowego, Lekarzem Weterynarii oraz Żandarmerią Wojskową. Dzisiaj (23.09) natomiast mundurowi przeprowadzili wspólne działania z przedstawicielami Urzędu Kontroli Skarbowej. Dzisiaj (23.09) żnińscy policjanci przeprowadzili wspólne działania z przedstawicielami Urzędu Kontroli Skarbowej. Celem wspólnych patroli ze strony policjantów było ujawnianie wykroczeń i przestępstw związanych z ruchem drogowym. Pracownicy Urzędu Kontroli Skarbowej w ramach swoich uprawnień zwracali natomiast uwagę na łamanie przepisów prawa na szkodę Skarbu Państwa, w szczególności przewóz i przemyt towarów bez polskich znaków akcyzy, a także realizowanie obowiązków związanych z prawidłowym ewidencjonowaniem działalności przewozowej. W tym, czasie policjanci i inspektorzy skarbowi przeprowadzili szereg kontroli drogowych, które zakończyły się ujawnieniem przez żnińskich mundurowych nieprawidłowości związanych ze stanem technicznym pojazdów przewożących osoby, a inspektorzy ujawnili wykroczenia dotyczące niewydawania biletów przy realizowaniu przewozu osób. W najbliższym czasie żnińscy mundurowi dalej będą kontynuować współpracę z instytucjami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo.

Czytaj dalej>>>


4 tymczasowe areszty w 2 dni

Autor: dnia sobota, 24 Wrzesień, 2016

4 sprawców poważnych przestępstw doprowadzili przed sąd żnińscy śledczy. Zgromadzony przez mundurowych materiał dowodowy dał podstawy do zastosowania wobec nich surowych środków zapobiegawczych w postaci tymczasowego aresztowania. W dniach 23 i 23 września 2016 r.  żnińscy śledczy doprowadzili przed oblicze sądu 4 sprawców poważnych przestępstw kryminalnych. Materiał dowodowy jaki zgromadzili śledczy pod nadzorem prokuratora dał podstawy do zastosowania wobec nich najsurowszego środka zapobiegawczego jakim jest areszt tymczasowy. Dwóch z nich trafiło za kratki na 3 miesiące za przemyt i posiadanie znacznej ilości narkotyków w postaci amfetaminy, marihuany oraz tabletek ekstazy. Trzeci został aresztowany za groźby karalne i pobicie mieszkańca Gąsawy (pow. Żnin). Czwarty na proces poczeka w areszcie za przestępstwo przeciwko obyczajności. Wszystkim za popełnione przestępstwa grozi wieloletnie więzienie.

Czytaj dalej>>>


Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w biegach przełajowych

Autor: dnia piątek, 23 Wrzesień, 2016

23 września 2016 roku przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Paterku odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w biegach przełajowych szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zawody były przeprowadzone zgodnie z regulaminem Kujawsko-Pomorskiego SZS w Bydgoszczy. W biegach wzięli udział najlepsi zawodnicy z wszystkich gmin powiatu nakielskiego oraz zgłoszeni uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Łącznie na starcie stanęło blisko 150 zawodników. Dziewczęta szkół podstawowych rywalizowały na dystansie 800 m, a chłopcy na 1000 m. Uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych musieli pokonać dystans: dziewczęta 1500 m, chłopcy 2000 m.

Czytaj dalej>>>


„Pszczółki” z wizytą na Komisariacie w Szubinie

Autor: dnia piątek, 23 Wrzesień, 2016

22 września 2016 r. dzieci z grupy „Pszczółki” z Przedszkola Niepublicznego „Słoneczko” w Szubinie udały się z wizytą na Komisariat Policji w Szubinie. Na miejscu czekał już sierż. szt. Damian Ziółkowski, aby oprowadzić nas po komisariacie. Zwiedzanie rozpoczęło się od obejrzenia radiowozu, do którego każdy mógł wsiąść i przez chwilę poczuć się stróżem prawa. Następnie przeszliśmy do pomieszczenia oficera dyżurnego oraz pokoi, w których na co dzień pracują mundurowi. Przedszkolaki w trakcie spotkania z dużą uwagą wysłuchały wypowiedzi dotyczących pracy policjantów oraz najważniejszych porad dotyczących tego, jak bezpiecznie się zachować na drodze. Dzieci miały również okazję obejrzeć z bliska wyposażenie używane przez policjantów. Krótka, ale pełna atrakcji i emocji wizyta na komisariacie była nie lada przeżyciem dla wszystkich. Z tego miejsca chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim Pracownikom Komisariatu Policji w Szubinie za umożliwienie zwiedzania placówki, interesującą prelekcję oraz miłą i serdeczną atmosferę. Specjalne podziękowania składamy za prezenty. Byliśmy ogromnie zaskoczeni, kiedy pan Komendant wręczył wszystkim dzieciom opaski odblaskowe oraz maskotki – Pancerniki. Ten sympatyczny zwierzak jest maskotką kampanii społecznej, zwracającej uwagę na problem właściwego wyboru i poprawnego montowania fotelików samochodowych oraz bezpiecznego przewożenia dzieci.

Czytaj dalej>>>


Z wizytą w OSP Szubin

Autor: dnia piątek, 23 Wrzesień, 2016

19 września 2016 r. jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Szubinie odwiedziła grupa „Motylki” z Samorządowego Przedszkola nr 3 im. Wandy Chotomskiej w Szubinie. Dzieci zwiedziły remizę oraz poznały kulisy służby strażaka. Najodważniejsze „Motylki” zasiadły za kierownicą wozu strażackiego oraz poznały sposób działania prądownicy czyli „sikawki wodnej”. Okazją do spotkania był jubileusz 181-lecia OSP w Szubinie. Dzieci przyniosły dzielnym strażakom dużą laurkę z własnoręcznymi podpisami oraz zaśpiewały szczere 100-lat oraz piosenkę „Jedzie, jedzie straż pożarna”. Na sam koniec dzieci otrzymały od strażaków słodki poczęstunek w postaci cukierków. Grupa „Motylki” szczególnie podziękowania składa naczelnikowi OSP Panu Andrzejowi Prybińskiemu oraz strażakom ratownikom: Pani Angelice Rutkowskiej, Pani Katarzynie Czechowskiej, Panu Krzysztofowi Pokorzyńskiemu i panu Jakubowi Gruntowi, który wcielił się w postać psa Żarka.

Czytaj dalej>>>


Marsz przedszkolaków z okazji ich święta

Autor: dnia piątek, 23 Wrzesień, 2016

20 września 2016 r. dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 3 im. Wandy Chotomskiej w Szubinie obchodziły Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka – przedszkolaki maszerowały ulicami miasta z transparentem przedszkola, śpiewając piosenki i grając na instrumentach perkusyjnych.

.

.

.

Czytaj dalej>>>


Przedszkolaki świętowali w Królikowie

Autor: dnia piątek, 23 Wrzesień, 2016

20 września 2016 r. przedszkola w Polsce obchodzą Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto zostało ustanowione uchwałą sejmu z dnia 13 września 2013 roku w celu podkreślenia wagi edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci. Tego dnia w przedszkolach , na każdego przedszkolaka czeka moc atrakcji. Na dzieci uczęszczające do oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie tego dnia czekała również niespodzianka. Wychowawczynie przygotowały dla dzieci uroczystość, podczas której dzieci mogły zaśpiewać piosenki, pobawić się przy ulubionych utworach muzycznych. Największą atrakcją zarówno dla maluchów jak i starszych przedszkolaków okazała się zabawa z chustą animacyjną, która wyzwoliła w dzieciach wiele pozytywnych emocji. W prezencie dzieci otrzymały kolorowe baloniki oraz słodkości, które zakupione zostały przez rodziców. Spotkanie upłynęło w radosnej atmosferze a do domów tego dnia dzieci wróciły pełne wrażeń.

Czytaj dalej>>>


Wielkie świętowanie w szubińskim „Słoneczku”

Autor: dnia piątek, 23 Wrzesień, 2016

20 września 2016 r. był wyjątkowym dniem dla wszystkich przedszkolaków w Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko” w Szubinie. Stało się tak za sprawą dwóch wyjątkowych wydarzeń: Dnia Przedszkolaka oraz 6. urodzin Przedszkola. W tym dniu towarzyszyło nam mnóstwo zabawy, zarówno w salach przedszkolnych jak i na placu zabaw. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i baloniki. Nie mogło również zabraknąć tortu urodzinowego, którego widok zachwycił dzieci. Ten dzień z pewnością pozostanie na długo w naszej pamięci.

.

.

Czytaj dalej>>>


Zapraszamy do udziału w Zawodach Spinningowych w Antoniewie

Autor: dnia piątek, 23 Wrzesień, 2016


Nocne ćwiczenia strażaków i Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

Autor: dnia piątek, 23 Wrzesień, 2016

Zazwyczaj śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego swoje loty wykonuje za dnia, ale coraz częściej loty odbywają się i w porze nocnej. Strażacy każdorazowo zabezpieczają lodowisko śmigłowca. Wczoraj 22 września 2016 roku po godz. 21:00 w Nakle nad Notecią na tymczasowym lądowisku przy ul. Bohaterów przeprowadzono ćwiczenia, w których udział wzięły zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z Nakła nad Notecią, Ślesina, Potulic i Sadek, zastęp Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Bydgoszczy. Zadaniem strażaków było przygotowanie lądowiska do podjęcia śmigłowca w porze nocnej i jego zabezpieczenia oraz podejmowania działań w przypadku awaryjnego lądowania.

Czytaj dalej>>>


Ćwiczenia taktyczne na terenie leśnictwa Gąbin

Autor: dnia czwartek, 22 Wrzesień, 2016

22 września 2016 roku na terenie leśnictwa Gąbin odbyły się ćwiczenia taktyczne kompani gaśniczej z terenu powiatu nakielskiego i żnińskiego. Zgodnie z założeniem do ćwiczeń około godziny 9:00 powiadomiono jednostki Państwowej Straży Pożarnej i OSP wchodzące w skład kompani gaśniczej o pożarze 2 ha lasów na terenie leśnictwa Gąbin. Po przybyciu na miejsce pożaru, dowodzący akcją gaśniczą mł. bryg. Mariusz Mantych wyznaczał poszczególnym zastępom zadania. W związku z bardzo dużą odległością do zbiornika wodnego do miejsca pożaru, strażacy wybudowali 1,5 km linie wodną zasilającą wozy strażackie na miejscu akcji gaśniczej. Wodę czerpano z jeziora Gąbickiego i tłoczono za pomocą zespołu pompowego o dużej wydajności. Do budowy linii tłocznej użyto węży znajdujących się na zestawie kontenerowym, który dotarł z Szubina. Dzisiejsze ćwiczenia były również doskonałą okazją do sprawdzenia łączności z współdziałającymi służbami ratowniczymi. W tym celu wykorzystano sprowadzony z Bydgoszczy samochód dowodzenia, wyposażony w sprzęt łącznościowy umożliwiający prowadzenie korespondencji radiowej z leśnikami, policjantami i strażakami. Podczas ćwiczeń użyto samolot gaśniczy „Dromader”, który dwukrotnie dokonał zrzutu wody. Dzisiejszym ćwiczeniom przyglądali się m.in. Artur Michalak – burmistrz Szubina, nadleśniczy Nadleśnictwa Szubin, trzech leśniczych, zastępca komendanta powiatowego PSP w Nakle nad Notecią st. bryg. Franciszek Sobiechowski. Ćwiczenia zakończono omówieniem realizacji poszczególnych założeń, czasu dojazdu poszczególnych jednostek od czasu powiadomienia na miejsce ćwiczeń. W dzisiejszych kilkugodzinnych ćwiczeniach udział wzięło 25 zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Żninie i zastępy OSP z terenu powiatu nakielskiego i żnińskiego.

Czytaj dalej>>>


Butelką wódki chciała przekupić policjantów

Autor: dnia czwartek, 22 Wrzesień, 2016

47-letnia kobieta kierowała rowerem w stanie nietrzeźwości, a także wbrew zakazowi sądu, bo jak się okazało była już karana za jazdę po pijanemu. Żeby tego było mało 47-latka przyłapana przez policjantów, próbowała ich przekupić butelką wódki. Teraz może jej grozić nawet 10 lat więzienia. Wczoraj (21.09) o 17:10 policjanci otrzymali anonimowe zgłoszenie o kobiecie, która ma jechać rowerem w stanie nietrzeźwości. Policjanci udali się we wskazane przez zgłaszającego miejsce do miejscowości Złotowo w powiecie żnińskim, gdzie zauważyli rowerzystkę.. Mundurowi zatrzymali ją do kontroli drogowej. Kierującą okazał się 47-letnia mieszkanka gminy Barcin. Już podczas rozmowy policjanci wyczuli od niej alkohol. W związku z tym mundurowi sprawdzili jej stan techniczny, który wykazał, że ma ona prawie promil w organizmie. Mundurowi sprawdzili również tą kobietę w policyjnych systemach informatycznych, co wykazało, że posiada ona już zakaz prowadzenia pojazdów za wcześniej popełnione czyny dotyczące kierowania w stanie nietrzeźwości. Jak się okazało to nie jedyne problemy jakie stworzyła sobie tego dnia ta kobieta, bo w trakcie policyjnych czynności 47-latka obiecała policjantom butelkę alkoholu, aby ci puścili ją wolno i zapomnieli o sprawie. Policjanci nie przystali na jej propozycję i zatrzymali 47-latkę w policyjnym areszcie celem wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy. Dzisiaj (22.09) rowerzystka usłyszała zarzuty, nie tylko za jazdę po pijanemu i niestosowanie się do zakazu sądu, ale również za próbę przekupstwa policjantów. Grozi jej nawet do 10 lat więzienia.

Czytaj dalej>>>


Transgraniczny przemyt narkotyków się nie udał [FILM] [AUDIO RADIO ŻNIN FM]

Autor: dnia czwartek, 22 Wrzesień, 2016

Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy wspólnie z policjantami ze Żnina udaremnili wewnątrzwspólnotowy przemyt narkotyków. Do policyjnych laboratoriów trafiły środki odurzające wartości ponad 100 tys. złotych. Noc w policyjnym areszcie spędziło dwóch bydgoszczan zatrzymanych „na gorącym uczynku”. Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zdobyli informację, z której wynikało, ze dwóch bydgoszczan może mieć związek z przemytem narkotyków z Holandii do Polski. Policjanci spodziewali się, że mężczyźni będą wracać z zagranicy alfa romeo, w którym mogą mieć ukryte narkotyki. Do działań włączyli się policjanci ze Żnina, którzy wspólnie w kryminalnymi przygotowali zasadzkę. Auto, którym podróżowali bydgoszczanie zostało zatrzymane we wtorek (20.09.16) późnym popołudniem, na drodze krajowej nr 5. Po dokładnym przeszukaniu samochodu policjanci znaleźli, ukryte w specjalnie przygotowanej na potrzeby przemytu instalacji gazowej, prawie 3 kg różnego rodzaju narkotyków: ok. 2 kg marihuany, 200 g amfetaminy i 380 szt. tabletek ekstazy o czarnorynkowej wartości ok 100 tys. złotych. 40- i 20-latek trafili do policyjnego aresztu. Usłyszeli zarzuty transgranicznego przemytu narkotyków na terytorium RP i posiadania ich w znacznej ilości. Jeszcze dzisiaj obaj zostaną doprowadzeni do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. Za przestępstwa, o które są podejrzani grozi im kara nie krótsza niż 3 lata więzienia.

Czytaj dalej>>>


Trzy osoby trafiły do szpitala, to efekt porannej kolizji w Szubinie

Autor: dnia czwartek, 22 Wrzesień, 2016

22 września 2016 r. chwilę po godz. 8.00 w Szubinie u zbiegu ulic Kcyńska, JP II i Kcyńska NO, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem Renault 19 nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu wyjeżdżając z ulicy Kcyńska Nowe Osiedle, prawidłowo jadącej od strony miasta ulicą Kcyńską, kierującej Audi A6. W wyniku zderzenia poszkodowane zostały trzy osoby, kierująca i dziecko podróżujące Audi A6 oraz pasażerka Renault 19. Zostali oni przewiezieni przez przybyłe na miejsce dwa zespoły ratownictwa medycznego do szpitala na dalsze badania. Druga pasażerka i kierowca renówki nie wymagali hospitalizacji. Na miejscu zdarzenia pracowały również dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie. Przyczyny i okoliczności wypadku ustalają Policjanci z KP Szubin przy wsparciu kolegów z Referatu Ruchu Drogowego w Nakle nad Notecią. Do czasu usunięcia pojazdów z drogi, ruch odbywał się wahadłowo.

Czytaj dalej>>>


Kolizja dwóch osobówek w Kowalewie, na krajowej piątce

Autor: dnia środa, 21 Wrzesień, 2016

21 września 2016 r. chwilę przed godz. 18.00 w miejscowości Kowalewo, droga krajowa nr 5 doszła od zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący KIA Ceed włączając się do ruchu z drogi powiatowej od strony Mąkoszyna, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu krajową piątką od strony Szubina, kierującemu Mercedesem. W wyniku czego doszło do zderzenia, którego efektem było rozbicie dwóch pojazdów oraz złamanie słupa telekomunikacyjnego. Kierującym, pomocy przedmedycznej udzielił przejeżdżający drogą ratownik medyczny, który po przybyciu ZRM przekazał poszkodowanych w ich opiekę. Na miejsce zadysponowano również jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie oraz patrol policja z KP Szubin, który wyjaśnia okoliczności zdarzenia. Po wstępnym przebadaniu poszkodowanych przez ZRM, jedne z  kierujący został przewieziony do szpitala na dalsze szczegółowe badania. Ruch w miejscu zdarzenia odbywał się bez większego problemu, ponieważ uczestniczące w zdarzeniu pojazdy znajdowały się poza obrysem drogi.

Czytaj dalej>>>


XII Wojewódzki Zjazd Szkół i Kół im. Powstańców Wielkopolskich

Autor: dnia środa, 21 Wrzesień, 2016

17 września 2016 r. odbył się XII Wojewódzki Zjazd Szkół i Kół im. Powstańców Wielkopolskich „W gościnie u przyjaciół” w Zespole Szkół w Szubinie przy ul. Tysiąclecia 1. Celem zjazdu było kultywowanie tradycji Powstania Wielkopolskiego, zaprezentowanie gościom zjazdu historii naszego miasta i wskazanie miejsc pamięci. Honorowy Patronat nad zjazdem objął Burmistrz Szubina Artur Michalak. Organizatorem zjazdu był Zespół Szkół w Szubinie, współorganizatorem Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Emila Chroboczka w Szubinie, Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna w Szubinie. Wsparcia finansowego udzielił Zarząd Powiatu Nakielskiego w Nakle nad Notecią, burmistrz Szubina, Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego im. Ks. Ludwika Sołtysińskiego w Szubinie. W zjeździe uczestniczyły trzyosobowe reprezentacje uczniów z opiekunami z następujących szkół: Zespołu Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Rynarzewie, Zespołu Publicznych Szkół nr 1 w Żninie, Gimnazjum im. Karola Urbańskiego w Złotnikach Kujawskich, Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pakości, Szkoły Podstawowej im. Jana Kasprowicza w Kruszwicy, Zespołu Szkół w Szubinie Gimnazjum nr 2. Uczestników zjazdu przywitała Gabriela Rojek, dyrektor Zespołu Szkół w Szubinie. Czytaj dalej>>>


Groźnie wyglądająca kolizja

Autor: dnia środa, 21 Wrzesień, 2016

55-letni mężczyzna zasnął za kierownicą dostawczego volkswagena i uderzył w drzewo oraz latarnię. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Za wykroczenie został ukarany mandatem karnym. Wczoraj (20.09) o 6:45 policjanci otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej, do której doszło w Janowcu Wlkp. w powiecie żnińskim. Skierowani na miejsce mundurowi ustalili, że kierujący dostawczym volkswagenem 55-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu wągrowieckiego zasnął za kierownicą, a następnie zjechał z drogi i uderzył w drzewo oraz latarnię. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Za popełnione wykroczenie 55-latek został ukarany mandatem karnym.

Czytaj dalej>>>