Wpisy autora

Zapraszamy na zajęcia sportowe „Małe Judo”

Autor: dnia poniedziałek, 22 Wrzesień, 2014

27 września 2014 r. po wakacyjnej przerwie startują zajęcia sportowe „Małe Judo” dla dzieci w wieku 4 – 6 lat. Wszystkich zainteresowanych udziałem swoich pociech w zajęciach zapraszamy w najbliższą sobotę do sali judo w MOSiR w Szubinie przy ulicy Mostowej 14. Więcej informacji na stronie  www.malejudo.pl

 


KP Brzysko-rol Brzyskorzystewko – LKS Szubinianka Szubin 3:3

Autor: dnia poniedziałek, 22 Wrzesień, 2014

Piłkarze Szubinianki pokazali charakter. W Brzyskorzystewku przegrywali już 0:3, ale po ambitnej walce, wywalczyli cenny punkt. Trener Szubinianki nie mógł skorzystać z usług Marcina Wiśniewskiego oraz Kamila Zajdlewicza. Ten drugi, podczas meczu z Notecią Gębice doznał urazu stawu skokowego i prawdopodobnie wypadnie jeszcze na przyszłotygodniowy pojedynek ze Startem. O pierwszej połowie tego pojedynku, szubinianie powinni z pewnością, jak najszybciej zapomnieć. Już w 3. minucie, po wyrzucie piłki z autu, gola strzałem głową strzelił Daniel Kuś, a parę minut później, gospodarze powtórzyli to samo zagranie, które na bramkę zamienił Łukasz Siatka. Po pół godzinie gry, było już 3:0. Tym razem, precyzyjne dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Tomasz Kurowski. Miejscowi mieli przewagę i spokojnie mogli podwyższyć swoje prowadzenie, choć kto wie, jak potoczyłyby się losy meczu, gdyby Radosław Bojas wykorzystał swoją sytuację. Jednak w drugich trzech kwadransach zagrał zupełnie inny zespół Szubinianki. Goście, jakby odmienieni zaczęli atakować bramkę Pankowskiego. Po strzale Bojasa, piłka trafiła w słupek, ale po godzinie gry, gola kontaktowego strzelił Szymon Staszak. Następnie, zagranie Woźniaka i w sytuacji sam na sam bramkę strzela Bojas, który w samej końcówce doprowadził do remisu. Szubinianie rzucili się jeszcze bardziej do ataków, nawet gdy drugą żółtą kartkę obejrzał Wesołek. Tylko dzięki ofiarnej interwencji Szpechcińskiego, który uprzedził Machowskiego wychodzącego sam na sam z bramkarzem, miejscowi mogą zawdzięczać uratowanie jednego punktu, który dla nich po tym meczu, jest jak porażka.

Czytaj dalej>>>


Festyn z okazji XVI Dni Kultury Chrześcijańskiej w Szubinie [FILM]

Autor: dnia poniedziałek, 22 Wrzesień, 2014

21 września 2014 r. na placu przy Spółdzielni Mieszkaniowej w Szubinie odbył się Festyn Charytatywny „Pokój dla Świata” zorganizowany na finał XVI Dni Kultury Chrześcijańskiej przez szubińską Akcję Katolicką oraz Cartitas. Celem wydarzenia było wsparcie osób z ubogich rodzin poprzez działalność Stołówki św. Faustyny w Szubinie. Prezesem AK i Caritas w Szubinie jest Pani Danuta Siewkowska. Organizatorzy i ludzie dobrej woli wspierający inicjatywę, przygotowali plenerowe wydarzenie. Festyn planowano rozpocząć o godzinie 14.00, jednak deszcz pokrzyżował plany i program rozpoczął się z godzinnym opóźnieniem. Ulica Bema przy pawilonie Spółdzielni Mieszkaniowej w godz. 15.00-19.00 zamieniła się w plac dobrej i mądrej rozrywki. Podczas koncertu na scenie wystąpiły dzieci i młodzież z Szubina oraz okolic: duet Wiktoria i Zuzia Bak z Publicznego Przedszkola nr 3 w Szubinie, duet wokalny Julia i Adrianna Pawlak ze Smolnik (siostry), solistka Mona Ataya z Szubina,  Agnieszka i Sławomir Berka z zespołu muzycznego Moreno-As z Wąsosza przygotowali zabawy taneczne z dziećmi i młodzieżą, Zofia Wabich, Julia Zdralek, Amelia Graba oraz Zespół Boże Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Chomętowie – Laureaci III Przeglądu Piosenki Religijnej tegorocznych DKCh Drużyna Harcerska z Szubina z dh przew. Tomaszem Lewandowskim, soliści zespołu Ingenium z Gimnazjum nr 1 im. Sędziwoja Pałuki z Szubina Kinga Ciesielska, Mona Ataya, Dominika Pobłocka oraz Adam Kalinowski, pod kierownictwem Jolanty Muzalewskiej, soliści Mikołaj Kalinowski, Adam Kalinowski z akompaniamentem Dominiki Pobłockiej (wszyscy z Szubina). Do występu przygotowane były również przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko” w Szubinie, niestety ze względu na złe warunki pogodowe ten występ został odwołany.  Czytaj dalej>>>


Środowe obchody Dni Kultury Chrześcijańskiej w Szubinie

Autor: dnia poniedziałek, 22 Wrzesień, 2014

XVI Dni Kultury Chrześcijańskiej w Szubinie nie mogły obyć się bez udziału Rejonowej Biblioteki Publicznej w Szubinie. W środę, 17 września 2014 r. malarstwo, poezja i muzyka stworzyły ogród sztuk. Happening malarski Waldemara Zyśka oraz kontemplacyjna muzyka na skrzypce w wykonaniu Małgorzaty Mówińskiej-Zyśk, otworzyły przed nami nową przestrzeń przeżywania sztuki. Zebrani na czele z przewodniczącą Akcji Katolickiej Danutą Siewkowską mieli też okazję wysłuchać poezji religijnej. Całości dopełniła prezentacja symbolicznych obrazów artysty malarza, pedagoga i animatora kultury, Waldemara Zyśka. O godz. 18.00 w Muzeum Ziemi Szubińskiej rozpoczęła się projekcja filmu Grzegorza Brauna - MARSZ WYZWOLICIELI. Film z zasobów Instytutu Pamięci Narodowej poprzedziła wstępem dyrektor Muzeum Kamila Czechowska. Po obejrzeniu filmu zebrani udali się pod pomnik ofiar hitlerowskich i komunistycznych na plac Kościelny w Szubinie. Tam delegacje złożyły znicze. Goście tego dnia mieli okazję zwiedzić także wystawę CZAS WOJNY. WYSTAWA Z OKAZJI 75. ROCZNICY WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ, która czynna jest w Muzeum do początku października. Na zakończenie środowego dnia w koście pw. św. Andrzeja Boboli odbył się koncert organowy wykonanie Stanleya Paszkowskiego i Karola Komasińskiego, który zgromadził liczną rzeszę słuchaczy.

Czytaj dalej>>>


3 miesiące aresztu dla podejrzanego o usiłowanie zabójstwa

Autor: dnia poniedziałek, 22 Wrzesień, 2014

Trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie 52-letni mieszkaniec Szubina podejrzany o usiłowanie zabójstwa. Taką decyzję podjął szubiński sąd. Podejrzanemu grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Do zdarzenia doszło w miniony wtorek, 16 września 2014 r. w jednym ze sklepów w Szubinie. Jak wynika z ustaleń policjantów, 52-letni mieszkaniec Szubina awanturował się w sklepie i demolował jego wyposażenie. Na zachowanie awanturnika zareagował 26-latek, który w tym czasie również przebywa w sklepie. Długo nie myśląc, wyprowadził agresora ze sklepu, a następnie wrócił do placówki i pomagał pracownicom podnieść maszynę do gry, którą wcześniej, w trakcie awantury przewrócił sprawca. Awanturnik zamiast spokojnie pójść do domu, postanowił wrócić i „rozliczyć się” z mężczyzną, który go wyrzucił. Sprawca był już uzbrojony w nóż i zadał nim cios w plecy 26-latkowi, który odwrócony tyłem do wejścia nawet nie zdążył zorientować się, że awanturnik ponownie jest w sklepie. Napastnik uciekł, natomiast pokrzywdzony został przewieziony do szpitala. Podejrzany był doskonale znany policjantom z racji swojej przeszłości kryminalnej. Po trwających dwa dni poszukiwaniach, w czwartek, 18 września 2014 r. policjanci z Szubina zatrzymali go na jednej z ulic miasta. W chwili zatrzymania 52-latek miał w organizmie 2 promile alkoholu i został umieszczony w policyjnym areszcie. W piątek, 19 września 2014 r. zebrany w sprawie materiał dowodowy został przekazany prokuratorowi, który, po zapoznaniu się z nim przedstawił podejrzanemu zarzut usiłowania zabójstwa. Tego samego dnia odbyło się posiedzenie sądu, który aresztował podejrzanego na 3 miesiące. Za usiłowanie zabójstwa, tak jak i za przestępstwo dokonane, kodeks karny przewiduje karę nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Czytaj dalej>>>


III Przeglądu Piosenki Religijnej w SDK

Autor: dnia poniedziałek, 22 Wrzesień, 2014

W ramach obchodzonych w Szubinie XVI Dni Kultury Chrześcijańskiej pn. „Światło wiary” Szubiński Dom Kultury, 16 września 2014 r. gościł uczestników III Przeglądu Piosenki Religijnej z naszych szkół i placówek opiekuńczo-wychowawczych. Przegląd prowadziła przewodnicząca Akcji Katolickiej przy parafii św. Andrzeja Boboli Danuta Siewkowska, wśród zaproszonych był. m.in. ks. kanonik Tadeusz Lesiński. W komisji oceniającej występy uczestników w czterech kategoriach zasiedli: Karol Komasiński (przewodniczący), Barbara Masłowska i Halina Szubertowska. W kat. solistów młodszych pierwsze miejsce zajęła Amelia Graba, drugie ex aequo Julia Zdralek i Zofia Wabich, a trzecie podobnie: Natalia Kamińska i Karol Wendland – wszyscy z Chomętowa. Wyróżnienia przyznano Milenie Stypczyńskiej i Weronice Brzykcy z Chomętowa oraz Marii Wolak z Królikowa. Kat. soliści starsi: I m. – Weronika Nitka (LO), II – Jagoda Grochowska (Gimnazjum), III – Natalia Kasprzak (Królikowo). Wyróżnienia: Julia Maciejewska (Królikowo) i Arkadiusz Lewicki (MOAS). Kat. duety: Wyróżnienia – Mateusz Gąsior i Konrad Jankowski oraz Paweł Brzykcy i Mateusz Wiejaczka. Kat. zespoły: Wyróżnienia – „Nutki”, „Boże dzieci” (Chomętowo), Kraina Uśmiechu, Szkoła Specjalna i WTZ Pelikan. Pracownicy SDK zadbali o dekorację sali i obsługę akustyczną.

Czytaj dalej>>>


Podsumowanie Grand Prix Szubin 2014 w Rzucie Podkową

Autor: dnia poniedziałek, 22 Wrzesień, 2014

21 września 2014 r. odbyło się podsumowanie Grand Prix Szubin 2014 w Rzucie Podkową. Pierwsze trzy osoby które zwyciężyły podczas Grand Prix Szubin 2014 otrzymały pamiątkowe medale oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Gminy w Szubinie oraz Ognisko TKKF Instalator-Pelikan w Szubinie.

Wyniki końcowe Grand Prix Szubin 2014
Dziewczęta:
1. Klaudia Jakubiak 75 pkt.
2. Wiktoria Siębor 26 pkt.
3. Patrycja Przybylska 13 pkt.

Chłopcy:
1. Jakub Konopa 60 pkt.
2. Dominik Tomkiewicz 26 pkt.
3. Marcel Olszewski 24 pkt.

Czytaj dalej>>>


Piłkarski piątek w „Słoneczku”

Autor: dnia poniedziałek, 22 Wrzesień, 2014

W miniony piątek, 19 września 2014 r. do Przedszkola Niepublicznego „Słoneczko” w Szubinie przyjechał manager i trener szkółki piłkarskiej dla dzieci Pan Marcin Studziński. Celem wizyty było zaprezentowanie treningu piłkarskiego przez zabawę. W zajęciach wzięły udział dwie najstarsze grupy przedszkolaków „Żabki” oraz „Zuchy”. W czasie spotkania trener omówił elementy techniki piłkarskiej oraz zasady obowiązujące na boisku, a zwłaszcza zasadę Fair Play. Następnie, każde dziecko mogło spróbować swoich sił z piłką. Po krótkiej rozgrzewce pod okiem fachowca, zarówno chłopcy jak i dziewczynki ochoczo przystąpili do rozegrania meczów. Podczas gry można było zaobserwować duże zaangażowanie wszystkich uczestników zabawy. Na zakończenie aktywnie i milo spędzonego czasu, każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom za czynny udział w zajęciach.

Czytaj dalej>>>


Karolina Bejma, Jagoda Kaiser wygrywają w swoich kategoriach

Autor: dnia poniedziałek, 22 Wrzesień, 2014

20 września 2014 r. na Stadionie Bydgoskiej Zawiszy odbyły się Drużynowy Finał Młodzików w Lekkiej Atletyce województwa Kujawsko-Pomorskiego. W zawodach tych udział wzięło około 400 uczestników ze wszystkich klubów województwa Kujawsko-Pomorskiego. Bardzo dobre wyniki uzyskali niejedni zawodnicy Uczniowskiego Klubu Biegacza w Szubinie. Karolina Bejma wygrała bieg na dystansie 1000 m w czasie 3.15,31  zdobywając tym samym czwartą klasę sportową, bijąc o ponad 6 sek. rekord życiowy. Jagoda Kaiser wygrała bieg na 300 m p.pł. w czasie 50,88 sek. (IV klasa sportowa), był to jej pierwszy start w tak ciężkiej dyscyplinie. Do dobrych wyników można zaliczyć rekordowy bieg na 300 m w czasie 46,88 sek. Oli Szczech. Wymienione zawodniczki nie są jeszcze młodziczkami ponieważ są młodsze o jeden, a nawet dwa lata. Na wyróżnienie zasługuje jeszcze osiągnięty wynik młodzika Krystiana Woźniaka na dystansie 300 m p.pł. w czasie 45,90 sek. (rekord życiowy ) i Jakub Kaiser na dystansie 300 m w czasie 50,88 sek. (rekord życiowy) rocznik 2003. Opiekunami podczas zawodników UKB Szubin podczas zawodów byli trenerzy Elżbieta Czarnecka oraz Kazimierz Krzywdziński.

Czytaj dalej>>>


Polsko-Niemiecka wymiana szkolna w LO w Szubinie

Autor: dnia poniedziałek, 22 Wrzesień, 2014

W dniach 22-26 września 2014 r. uczniowie z szubińskiego ogólniaka razem z niemieckimi kolegami z Anne Frank Schule z Bergen (Niemcy) realizować będą projekt zatytułowany „Sztuka ludowa Pałuk„. Zajęcia odbywać będą się w Szubińskim Domu Kultury pod okiem Małgorzaty Bołki. Początek zajęć we wtorek, 23 września 2014 r. o godz. 9.00, podsumowanie projektu odbędzie się w czwartek, 25 września 2014 r. o godz. 14.00 w SDK. Przyjazd niemieckiej młodzieży jest rewizytą, gdyż w czerwcu 2014 r.  szubińscy uczniowie przebywali w Bergen na uroczystościach związanych z 85. urodzinami Anne Frank. Wymiana miedzy szkołami Szubina i Bergen odbywa się po raz drugi. Przed dwoma laty młodzi ludzie zajmowali się historią swoich przodków z okolic Szubina. W środę, 26 września 2014 r. o godz. 18.00 w Muzeum Ziemi Szubińskiej odbędzie się otwarcie wystawy obrazów, które powstały w czerwcu 2013 w Bergen, podczas Tygodnia Pokoju Anny Frank. Ilustrują one niektóre tematy poruszane w dzienniku Anny Frank, np. miłość, strach, jedzenie, przyszłość…. Obrazy były tworzone przez uczniów z miast partnerskich Bergen. Z szubińskiego ogólniaka byli: Patrycja Rzekanowska, Marta Szymaniak, Ada Kubacka, Kamila Grochala, Natalia Stepniewska. Wystawę otworzą burmistrzowie Bergen i Szubina. Muzeum Ziemi Szubińskiej i Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego zaprasza do obejrzenia prac uczniów, które będzie można oglądać przez najbliższy miesiąc.

Czytaj dalej>>>


Szubińska biblioteka zachęca do nauki języków obcych dzieci w wieku od 5 do 10 lat

Autor: dnia poniedziałek, 22 Wrzesień, 2014


Czwartki Lekkoatletyczne z Orlenem w Szubinie

Autor: dnia niedziela, 21 Wrzesień, 2014

Uczniowski Klub Biegacz w Szubinie zaprasza na XXI Edycje Czwartków Lekkoatletycznych z Orlenem. Rozpoczęcie Czwartków odbędzie się, 4 października 2014 roku (sobota) o godzinie 14:00 na Stadion Miejski w Szubinie. Otwarcie sezonu XXI Edycji Czwartków będzie połączone z Otwarciem Stadionu Miejskiego po modernizacji. Zawody teraz będą odbywały na nawierzchni tartanowej. Możliwość udziału mają dzieci w kategoriach wiekowych: 2002, 2003 rocznik oraz 2004 rocznik i młodsi. Konkurencje: 60 m, 300 m, 600 m (dziewczęta), 1000 m (chłopcy), skok w dal oraz rzut piłeczką palantową. W tym roku odbędzie się jeszcze jeden Czwartek LA z Orlenem, 9 października 2014 roku (czwartek) o godz. 16:00.  Zapraszamy do udziału dzieci że Szkół Podstawowych.

Czytaj dalej>>>


Kontrasty Turcji w szubińskiej bibliotece

Autor: dnia sobota, 20 Wrzesień, 2014


Turniej Piłki Nożnej drużyn 6-osobowych

Autor: dnia sobota, 20 Wrzesień, 2014

20 września 2014 r. na boisku Orlik przy ZSP w Szubinie odbył się Turniej Piłki Nożnej 6-o osobowej „POŻEGNANIE BABIEGO LATA”.  W turnieju wzięło udział 5 drużyn: Gimnazjum nr 1 Szubin, Gimnazjum nr 2 Szubin , dwie  drużyny z Gimnazjum w Rynarzewa oraz gospodarze ZSP Szubin. W sumie 38 uczestników. Turniej rozegrano systemem każdy z każdym aby młodzież skorzystała z pięknej pogody jak najdłużej. Gospodarz w trakcie gdy młodzież odpoczywała ugościł wszystkich chłopców i ich trenerów przepysznymi drożdżówkami, a zwycięska drużyna i wyróżnieni zawodnicy otrzymali pamiątkowe gadżety .
KLASYFIKACJA KOŃCOWA
1. m-ce GIMNAZJUM NR 2 SZUBIN
2. m-ce ZSP SZUBIN
3. m-ce GIMNAZJUM NR 1 SZUBIN
4. m-ce GIMNAZJUM RYNARZEWO
5. m-ce GIMNAZJUM RYNARZEWO (2 drużyna)

Czytaj dalej>>>


Turnieje tenisa dzieci i młodzieży w Szubinie

Autor: dnia sobota, 20 Wrzesień, 2014

14 września 2014 r. na kortach MZOSIR w Szubinie odbyły się dwa turnieje tenisa dzieci i młodzieży o puchar dyrektora zorganizowany przez MZOSIR i Tenis Club „ Piter Play”. Całość imprezy poprowadzili Piotr Błaszczyk i Eugeniusz Grobelski. Do turnieju chłopców przystąpili: Kacper Janik, Krzysztof Kusiak, Kacper Kirschhiebel, Wojciech Chróściński, Nikodem Stachowiak, Emil Nowak, Łasecki Maksymilian. Do turnieju dziewczynek przystąpiły dwie najodważniejsze tenisistki które rozgrywały swój osobny turniej ale i również startowały w turnieju chłopców na takich samych prawach. Tymi tenisistkami były Antosia Głogowska–Olasińska i Zosia Kanarkowska. Mecze były rozgrywane systemem pucharowym wraz z turniejem pocieszenia i bardzo podobały się zebranym kibicom. Akcje, które rozgrywały się co chwila były bardzo różnorodne i pokazywały bardzo wysoki poziom techniczny zawodników i zawodniczek. Trener Piotr Błaszczyk po zakończonym turnieju nazwał rozgrywki HIMALAJAMI TENISA i nie krył dumy z zawodników, którzy z roku na rok pokazują swój wzrastający poziom. Szczególnie na słowa uznania zasługuje Kacper Janik, który ma dopiero 8 lat i zdobył się na odwagę żeby wystąpić w takich zawodach na których bawił się i rywalizował ze starszymi z pięknym uśmiechem na twarzy. Na pochwałę zasługują oczywiście też dziewczynki, które pokazały się z bardzo dobrej strony prowadząc z chłopcami wyrównane pojedynki. Nowym Królem turnieju został Wojciech Chróściński dla którego był to pierwszy turniej w życiu.

Czytaj dalej>>>


Autor: dnia sobota, 20 Wrzesień, 2014

Szczegółowe informacje aikidoszubin.pl


Ogólnopolski Dzień Wychowania Przedszkolnego

Autor: dnia sobota, 20 Wrzesień, 2014

20 września to dzień, w którym święto obchodzą dzieci uczęszczające do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w całej Polsce . Celem tego dnia jest upowszechnianie w społeczeństwie wagi edukacji przedszkolnej. Dzieci z Oddziału Przedszkolnego Samorządowego Przedszkola nr 3 w Szubinie z siedzibą w Królikowie swoje święto obchodziły 19 września 2014 r. Dla maluchów z grupy „Króliczki”, był to dzień pełen wrażeń, obfitujący w liczne niespodzianki. Aby obwieścić lokalnej społeczności swoje święto dzieci pomaszerowały ulicami Królikowa w korowodzie kolorowych baloników i przy dźwiękach śpiewanych piosenek. Tego dnia w przedszkolu nie odbywały się zajęcia dydaktyczne, natomiast czas upłynął przy wspólnych zabawach, których inicjatorami były dzieci. Dzięki współpracy z rodzicami na maluchy w przedszkolu czekała także niespodzianka w postaci słodkiego poczęstunku. Oddział Przedszkolny dzieci opuszczały tego dnia z roześmianą buzią i pamiątkowym balonikiem w ręku.

Czytaj dalej>>>


Śmierdząca spraw z osiedla leśnego, ciąg dalszy [FILM]

Autor: dnia piątek, 19 Wrzesień, 2014

19 września 2014 r. o godz. 14.00 w Urzędzie Miejskim w Szubinie odbyło się spotkanie dotyczące intensywnych zapachów jakie wydobywają się z kanalizacji na terenie Osiedla Leśnego. Na zaproszenie ratusza przybyli przedstawiciele Komunalne Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Szubinie, mieszkańcy osiedla leśnego wraz z Przewodniczącym Zarządu – Arturem Krajewskim. Na spotkaniu przedstawiono bieżące rozwiązania problemu oraz propozycje przyszłościowej przebudowy sieci kanalizacyjnej. Na spotkaniu również poruszono temat niedokończonej części ulicy Klonowej, jak również zalewania piwnic domów podczas intensywnych opadów. Poniżej prezentujemy trzy filmy jakie zostały zarejestrowane podczas spotkania. W tym miejscu należy zwrócić uwagę na fakt, że termin spotkania ustalony przez Urząd Miejski w Szubinie, a w szczególności godzina 14.00. Pracująca część mieszkańców osiedla nie miała możliwości w nim uczestniczyć z powodu wczesnej pory. W rozmowie z mieszkańcami osiedla dowiedzieliśmy się, że mimo wprowadzonego planu naprawczego i częstszych procesów transportowanie ścieków, problem nadal się pojawia, tak też było dzisiaj popołudniu. Dla przypomnienia przypominamy nr telefonu do KPWiK Szubin – 52 391-03-60.

Czytaj dalej>>>


Licealiści z Wyspiańskiego na III miejscu w „Wieloboju Rzecznym”

Autor: dnia piątek, 19 Wrzesień, 2014

18 września 2014 r. w nakielskim porcie odbyła się kolejna edycja „Wieloboju Rzecznego na Noteci 2014”. Do rywalizacji zgłosiło się 9 zespołów z następujących szkół powiatu nakielskiego: ZSP w Lubaszczu, ZSP w Samostrzelu, LO w Kcyni, LO w Szubinie i 5 zespołów z ZSŻŚ w Nakle. Organizatorzy przygotowali dla uczestników zawodów siedem konkurencji: wyścigi kajakowe indywidualne (osady jednoosobowe), wyścigi kajakowe zespołowe (osady dwuosobowe), wyścigi kajakowe zespołowe – slalom 9 zamiast łodzi DZ, wspinanie po linie pionowej, przejście po linie poziomej, przeciąganie liny, rzut rzutką do celu. Rywalizacja drużyn była niezwykle zacięta, a najbardziej emocjonujące okazały się wyścigi kajakowe. Drużyna z Samostrzela okazała się bezkonkurencyjna w większości konkurencji i ostatecznie zdobyła Puchar Dyrektora ZSŻŚ w Nakle, zwyciężając w ogólnej punktacji.

Czytaj dalej>>>


Wizyta pielęgniarki u „Pszczółek” z szubińskiego „Słoneczka”

Autor: dnia czwartek, 18 Wrzesień, 2014

17 września 2014 r. w Przedszkolu „Słoneczko” w Szubinie w grupie „Pszczółki” gościła pielęgniarka P. Jolanta Kuźniak. Nasz gość rozmawiał z dziećmi na temat zdrowego odżywiania się, dbania o codzienną higienę osobistą oraz sposobach unikania wszelkich zarazków. Przedszkolaki miały możliwość wcielić się w postać lekarza i posłuchać bicia własnego serca przez stetoskop. Były też opatrunki i zastrzyki, ale tym razem nikt się nie bał. Wszystkie dzieci były bardzo zaangażowane w zajęcia i chętnie zgłaszały się do kolejnych zadań i doświadczeń. Dziękujemy Pani Jolancie za duże zaangażowanie oraz poświęcony przedszkolakom czas.

Czytaj dalej>>>


Stanął w obronie klientów sklepu, w odwecie został ugodzony nożem w plecy, sprawca poszukiwany

Autor: dnia czwartek, 18 Wrzesień, 2014

O tym, że jeden z klientów sklepu mieszczącego się przy ulicy Nakielskiej w Szubinie, został zraniony nożem  szubińska policja została powiadomiona we wtorek, 16 września 2014 r. około godziny 21.30. Pokrzywdzony był hospitalizowany jednak obrażenia jakich doznał nie zagrażają jego życiu ani zdrowiu. Sprawca czynu jest ustalony i trwają czynności zmierzające do jego zatrzymania. Okoliczności zajścia wyjaśniają policjanci z komisariatu w Szubinie – informuje Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią - Sierż. szt. Justyna Andrzejewska. Natomiast jak informuje portal www.kulturystyka-online.pl - W wyniku ataku, do którego doszło 16 września 2014 r. w Szubinie, w szpitalu znalazł się strongman Marcin Sendwicki. Stan Marcina lekarze określają jako stabilny. 26-letni strongman miał szczęście w nieszczęściu, ostrze noża ominęło płuca oraz inne ważne organy. Do ataku doszło po tym, jak Marcin pomógł usunąć ze sklepu awanturującego się mężczyznę, demolującego chwilę wcześniej automaty do gier znajdujące się na terenie marketu. „Nie było większych problemów by wyprowadzić tego człowieka  - mówi Marcin - ten jednak powrócił z parkingu z nożem w ręce i wbił mi go w plecy. Tożsamość sprawcy jest już znana i jak dowiedzieliśmy się, mężczyzna odsiedział już 25-letnią kare za śmiertelny atak (nożem) na własnego ojca i jest teraz poszukiwany przez policje. Marcin zdaniem lekarzy wróci w ciągu 3 tygodni do pełnego zdrowia. W tym miejscu należy się zastanowić czy salon gier i market to dobre powiązanie? Czy klienci sklepu przy nakielskiej mogą czuć się bezpiecznie ? Do tej sprawy powrócimy wkrótce.

Czytaj dalej>>>


Szlakiem wody

Autor: dnia czwartek, 18 Wrzesień, 2014

W dniu 14 września 2014 r. odbyła się druga przejażdżka rowerowa w ramach projektu „Rowerem ciekawiej i bezpieczniej”. Tym razem tematem przewodnim była woda. Rozpoczęliśmy od prezentacji stawu na podłożu ilastym mieszczącym się w Kołaczkowie. „Staw jest w trakcie oczyszczania, w przyszłości zostanie zarybiony i będzie stanowił bardzo interesujący punkt z ciekawie zagospodarowanym terenem wokół” – opowiadał Aleksander Nowicki Prezes Zarządu Stowarzyszenia NASZA NADZIEJA, odpowiedzialny za wyznaczenie trasy rowerowej. Wyjeżdżając z Kołaczkowa kierując się na Zazdrość ukazał się nam piękny punkt widokowy, z którego zaobserwować można było malowniczy krajobraz wsi. Przecinając rzekę Gąsawkę dojechaliśmy do kolejnych pozycji przejażdżki którymi były: staw o podłożu żwirowym oraz staw o podłożu torfowym. Piaszczyste drogi prowadziły nas przez lasy jak i wiejskie pola i łąki. Jadąc wzdłuż rzeki Gąsawki i mijając drugą rzeczkę Czarny Rów dojechaliśmy do miejscowości Kornelin, gdzie zatrzymaliśmy się przy jeziorze Meszno. Jest to miejsce, które można by zaplanować na postój czy też ognisko. W czasie przejażdżki uczestnicy rajdu oprócz podziwiania przyrody wypatrywali również grzybów. Udało się zebrać kilka ładnych okazów. Droga powrotna doprowadziła do śluzy w Kołaczkowie, która stanowiła ciekawy punkt wycieczki. Można zaproponować ją do folderu. Trasa rowerowa przygotowana przez Aleksandra Nowickiego wyniosła ponad 15 km i stanowiła interesującą propozycję dla rajdu finałowego. Pozostała nam jeszcze jedna próbna wyprawa, tym razem wyznaczać i prowadzić będzie ją Wojtek Elszyn. „Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich”.

Czytaj dalej>>>


Porzucono dwa rowery, kto jest właścicielem?

Autor: dnia czwartek, 18 Wrzesień, 2014

.

Przed jednym z bloków na terenie Szubina porzucono
dwa rowery. Jeżeli ktoś z Państwa jest właścicielem
lub zna właściciela, proszony jest o kontakt telefoniczny
ze znalazcą rowerów
pod numerem telefonu 607-504-178.

.

.

Czytaj dalej>>>


Zaginął Adam Janas, ktokolwiek widział lub coś wie proszony jest o kontakt z KP Szubin

Autor: dnia czwartek, 18 Wrzesień, 2014

30-letni Adam Janas zaginął 13 września 2014 r. Czeka na niego rodzina i znajomi, ale mężczyzna od kilku dni nie daje znaku życia. Zaginionego mężczyznę ostatni raz widziano w sobotę (13.09) w Zamościu koło Bydgoszczy. Tego dnia dzwonił z pracy do żony, ale do domu nie wrócił. Jego telefon nie odpowiadał, nikt ze współpracowników i znajomych go nie widział. Dopiero w nocy z soboty na niedzielę rozpoznało go kilka osób na stacji benzynowej w Szubinie. Obsługa sprawdziła i faktycznie widać go na kamerach monitoringu. Na razie jednak nie udało się go odnaleźć. Rodzina zaginięcie zgłosiła także policji z Szubina, z którą należy się kontaktować w razie rozpoznania Adama Janasa. Mężczyzna ma 178 cm wzrostu, szare oczy, krótkie włosy, nosi okulary. W domu czekają na niego żona i dwie córki w wieku 2,5 roku i pół roku.

Czytaj dalej>>>


Autor: dnia środa, 17 Wrzesień, 2014


Rozpoczęły się XVI Dni Kultury Chrześcijańskiej

Autor: dnia poniedziałek, 15 Wrzesień, 2014

13 września 2014 r. uroczystą mszą świętą w kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Szubinie, którą celebrowali ks. kanonik Tadeusz Lesiński, ks. proboszcz Jacek Pawelczyk oraz ks. Andrzej Marmurowicz, który wygłosił homilię,  rozpoczęły się  XVI Dni Kultury Chrześcijańskie. Tego samego dnia o godz. 20.00 w kościele pw. św. Marcina Bpa. odprawiono Różaniec Fatimski. W niedzielę, 14 września 2014 r. wczesnym rankiem wyruszyła piesza pielgrzymka do Sanktuarium Świętego Krzyża w Kcyni. Około południa byli już na miejscu. O godz. 15.00 zorganizowano wyjazd do Doliny Śmierci w Bydgoszczy, połączony z  Drogą Krzyżową. Zwieńczeniem tygodnia kultury chrześcijańskiej będzie festyn na osiedlu spółdzielczym, który odbędzie się w najbliższą niedzielę od godz. 14.00.

Czytaj dalej>>>


Festyn Rodzinny w Szubinie Wsi

Autor: dnia poniedziałek, 15 Wrzesień, 2014

W sobotę, 13 września 2014 r. na terenie plac zabaw, Rada Sołecka i Sołtys Szubina Wsi zorganizowali festyn rodzinny na pożegnania lata. W programie imprezy były gry, zabawy, konkursy dla dzieci i dorosłych prowadzone przez animatorów z grupy DJ Dombek. Rozegrano mecz piłko nożnej „koszulkowcy” kontra „bez-koszulkowcy”, który  zakończył się remisowym. Podczas festynu prowadzono loterię fantową, z której dochód w wysokości około 400 zł, zostanie przekazany na rzecz OSP Szubin. Dla spragnionych i głodnych była darmowa kiełbasa i ziemniaczana kaszanka z grilla, chleb ze smalce i ogórkiem, słodycze oraz napoje. Wieczorem serwowano wędzony udziec i biały barszcz. Sobotnią imprezę zakończyła zabawa taneczna, która skoczyła się po północy.

Czytaj dalej>>>


Informacje o działaniach straży pożarnej na terenie powiatu nakielskiego w okresie 8.09.2014 – 14.09.2014

Autor: dnia poniedziałek, 15 Wrzesień, 2014

W dniu 8.09.2014 r. zastęp SLRtBA usunął plamę oleju na DK10 o powierzchni ok 10m2 powstałą na skutek kolizji samochodu osobowego z latarnią oświetleniową.

W dniu 9.09.2014 r. zastępy SHD-23 JRG Nakło oraz GBA OSP Sadki w miejscowości Dębowo ugasiły palące się sadze w kominie w budynku jednorodzinnym.

W dniu 10.09.2014 r. zastępy: GBA OSP Dziewierzewo, GBA OSP Kcynia i GBA JRG Szubin wyjechały do wypadku drogowego w miejscowości Żurawia gdzie dachował samochód osobowy. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu instalacji elektrycznej w pojeździe oraz postawieniu samochodu na koła w celu zatrzymania wycieku paliwa. Kierującym samochodem zajmowali się ratownicy z Zespołu Ratownictwa Medycznego. Ilość zadysponowanych sił i środku wynikała z nieprecyzyjnego określenia miejsca zdarzenia przez zgłaszającego. >>>>

Czytaj dalej>>>


Saksofonowy zawrót głowy

Autor: dnia poniedziałek, 15 Wrzesień, 2014

W Przedszkolu Niepublicznym „Słoneczko” w Szubinie odbyły się zajęcia umuzykalniające dla przedszkolaków pt. „Saksofonowy zawrót głowy” prowadzone przez zaproszonych gości z kreatywnego studia Okrzyk Radości. Dzieci na zajęciach zapoznały się z podziałem instrumentów muzycznych na strunowe, dęte oraz perkusyjne. Oczywiście główną atrakcją były prezentowane saksofony (tenorowy, altowy, sopranowy), gdzie przedszkolaki mogły usłyszeć ich charakterystyczny dźwięk oraz ich budowę. Podczas zajęć nie zabrakło wspólnych zabaw, śpiewów oraz tańców, w których wszyscy chętnie i aktywnie brali udział. Spotkanie z żywą muzyką było okazją nie tylko do świetnej zabawy, ale również do zdobycia nowych, ciekawych wiadomości.

Czytaj dalej>>>


Nowy Sezon Fitness startuje już od 15 września

Autor: dnia niedziela, 14 Wrzesień, 2014