iTvSzubin @ ITVSzubin.pl

Wpisy autora

Sprzedam mieszkanie w Zalesiu

Autor: dnia czwartek, 8 Październik, 2015

Sprzedam mieszkanie na parterze w bloku 2-piętrowym z centralnym ogrzewaniem o powierzchni 48, 6 m2, w tym: 2 pokoje, kuchnia, łazienka , przedpokój. Mieszkanie zadbane, w łazience i kuchni płytki ceramiczne. Do mieszkania przynależna jest piwnica, garaż , pomieszczenia gospodarcze oraz działka pod uprawę o pow. 0,05 ha. Kontakt po godz. 16 nr tel. 692-594-235. Cena – 100 000 zł do negocjacji.

Czytaj dalej>>>


Piłka Nożna Chłopców – Gimnazjada

Autor: dnia czwartek, 8 Październik, 2015

Dnia 3 października 2015 r. na Orliku przy ul. Mostowej w Szubinie rozegrano zawody sportowe dla chłopców szkół gimnazjalnych – Mistrzostwa Gminy Szubin w Piłce Nożnej. Do zawodów przystąpił komplet drużyn, które rozegrały systemem każdy z każdym 6 meczów.
Oto przebieg rywalizacji:
- G Nr 2 Szubin – G Kowalewo 1:1
- G Rynarzewo – G Nr 1 Szubin 2:5
- G Nr 2 Szubin – G Nr 1 Szubin 1:1
- G Kowalewo – G Rynarzewo 3:0
- G Nr 2 Szubin – G Rynarzewo 2:6
- G Kowalewo – G Nr 1 Szubin 1:5

Czytaj dalej>>>


Po castingu – Teatr Meandry w nowym składzie!

Autor: dnia czwartek, 8 Październik, 2015

Poszukiwania młodych talentów zakończone! W tym roku na tradycyjnym teatralnym castingu pojawili się, po raz pierwszy w jego 15-letniej historii, uczniowie szubińskich gimnazjów oraz uczennica bydgoskiego ogólniaka. Po przesłuchaniach do zespołu zostali zaproszeni: Hanna Wiśniewska, Jagoda Masłowska, Wiktoria Bucoń, Katarzyna Polcyn, Anna Wiśniewska, Ewa Urbańczyk, Dominika Pawłowska i Amadeusz Leszczyński. Aktualnie dziewiętnastoosobowa grupa młodych aktorów rozpoczęła pracę nad współczesnym, młodzieżowym musicalem, którego premierę można będzie obejrzeć za kilka miesięcy na scenie szubińskiego liceum.

Czytaj dalej>>>


Plastyczne inspiracje Gumisiów w Samorządowym Przedszkolu nr 2 w Szubinie

Autor: dnia czwartek, 8 Październik, 2015

5 października 2015 r. grupa Gumisie z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie podjęła próbę samodzielnego namalowania siebie. Na początku poszliśmy oglądać swój portret w lustrze aby dokładnie zapamiętać swoje rysy twarzy. Dzieci zabrały się do pracy i z całych swoich sił i możliwości wykonały swój portret. Gumisie były bardzo skupione podczas wykonywania portretu i wykonały go najlepiej jak potrafią, na miarę swoich możliwości.

Czytaj dalej>>>


Światowy Dzień Zwierząt w szubińskim Słoneczku

Autor: dnia czwartek, 8 Październik, 2015

5 października 2015 r. przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko” w Szubinie obchodziły Światowy Dzień Zwierząt. Była to świetna szansa na zwrócenie uwagi dzieci na los zwierząt oraz uświadomienie im jak należy o nie dbać, otaczać je opieką, szacunkiem i nie krzywdzić. Nasi milusińscy mieli okazję poznać wiele zwierząt z różnych środowisk. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali ciekawostek dotyczących zwierzaków. Dowiedziały się także, czym i jak się odżywiają, jakie ruchy wykonują lub co je charakteryzuje. Przedszkolaki odgadywały zagadki słuchowe jak i rymowanki dotyczące tematu. Na koniec każda grupa miała za zadanie wykonać wspólnie jedno zwierze. Pojawiły się rybki, owca, lew i lis. Mamy nadzieję, że ten dzień wszyscy na długo zapamiętają i będą go miło wspominać.

Czytaj dalej>>>


Święto Pieczonego Ziemniaka w Chomętowie

Autor: dnia czwartek, 8 Październik, 2015

We wtorkowe popołudnie 6 października 2015 r. Świetlica Wiejska i Biblioteka Publiczna w Chomętowie przygotowały dla dzieci „Święto Pieczonego Ziemniaka„. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie drużyny, które rywalizowały między sobą w konkurencjach sportowych, których głównym bohaterem był ziemniak. Dużo radości sprawiło dzieciom wykonywanie „cudaków – kartoflaków” z ziemniaków, kasztanów, jarzębiny i warzyw. Na zakończenie spotkania przygotowano dla wszystkich poczęstunek, którego najważniejszym daniem były pieczone ziemniaki, a także ulubione przez dzieci słodycze. Popołudnie upłynęło w miłej i wesołej atmosferze.

Czytaj dalej>>>


Nowy Szpital w Nakle n. Notecią i Szubinie rozpoczyna realizację Kujawsko – Pomorskiego Programu Badań Przesiewowych w kierunku tętniaka aorty brzusznej

Autor: dnia środa, 7 Październik, 2015

Na bezpłatne badania mogą zgłosić się panowie w wieku 65 – 74 lat palący papierosy. Badania wykonywane są z użyciem aparatu USG i odbywają się w środy od godz. 14.00 (Nakło n. Notecią Pracownia RTG); w czwartki od godz. 16.30 (Szubin Pracownia RTG). Konieczna jest wcześniejsza rejestracja (Nakło n. Notecią tel. 52 385 31 33 lub 41 240  20 50 oraz Szubin tel. 41 240 11 115). Liczba badań jest ograniczona. Warto skorzystać z badań, ponieważ tętniak może nie dawać objawów a niewykryty i niezoperowany grozi pęknięciem. Śmiertelność w takich przypadkach może sięgać 90 proc.  Celem programu badań przesiewowych finansowanych ze środków województwa kujawsko-pomorskiego jest zwiększenie wczesnej wykrywalności tętniaka aorty brzusznej, zmniejszenie śmiertelności związanej z pękniętym tętniakiem oraz zwiększenie wiedzy mieszkańców i lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej na temat tętniaka i czynników ryzyka (palenie papierosów). Badania pozwolą również na stworzenie regionalnej bazy danych z możliwością konsultacji w Poradni Chirurgii Naczyń Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza i kwalifikacji do operacji naprawczej tętniaka aorty brzusznej.


Informacje o działaniach straży pożarnej na terenie powiatu nakielskiego w okresie 28.09.2015 – 04.10.2015

Autor: dnia środa, 7 Październik, 2015

W dniu 28.09.2015 zastęp GBA JRG Nakło usunął plamę oleju na jezdni ul. Poznańskiej w Nakle nad Notecią.

W dniu 28.09.2015 zastępy GBA, GCBA, SLRR ugasiły palące się śmieci w pustostanie przy ul. Mroteckiej w Nakle nad Notecią. Budynek przeszukano – nie znaleziono żadnych osób.

W dniu 29.09.2015 zastęp specjalny SLRtBA i zastęp gaśniczy GBA JRG Szubin wyjechał do kolizji dwóch samochodów osobowych w miejscowości Kołaczkowo. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, posprzątaniu jezdni z pozostałości po kolizyjnych.

W dniu 30.09.2015 zastęp GBA OSP Sadki usunął plamę oleju z jezdni DK10 w miejscowości Sadki.

W dniu 1.10.2015 zastęp GBA OSP Ślesin ugasił palący się jeden podkład kolejowy w miejscowości Ślesin.

W dniu 2.10.2015 zastęp SLRtBA JRG Nakło usunął plamę oleju silnikowego z drogi kamiennej w miejscowości Kosowo.

W dniu 2.10.2015 zastępy GCBA JRG Nakło, GBA OSP Anieliny, GBA OSP Sadki, GCBA OSP Jadwiżyn i GBAM OSP Bnin ugasiły pożar budynku gospodarczego – stodoły murowanej wypełnionej balotami słomy i siana. Właściciel przed przybyciem straży ewakuował 6 szt. bydła.

W dniu 4.10.2015 zastępy GBA JRG Nakło i GLM OSP Potulice usunęły plamę oleju napędowego z jezdni DP1926 na odcinku przebiegającym przez miejscowość Potulice.

Czytaj dalej>>>


Trzy lata w Chinach – zapraszamy na spotkanie z Karoliną Kitkowską

Autor: dnia środa, 7 Październik, 2015


Autor: dnia środa, 7 Październik, 2015


Konferencja prasowa – Andrzeja Walkowiaka

Autor: dnia wtorek, 6 Październik, 2015


Autor: dnia wtorek, 6 Październik, 2015


Konkurs czytelniczy „Książka lata” rozstrzygnięty

Autor: dnia wtorek, 6 Październik, 2015

Po raz siódmy Rejonowa Biblioteka Publiczna w Szubinie zorganizowała w okresie wakacyjnym konkurs dla czytelników Wypożyczalni dla dorosłych. Od pierwszego lipca do końca kalendarzowego lata można było głosować na „KSIĄŻKĘ LATA”. W sumie oddano 134 głosy. Największą popularnością cieszyły się powieści polskich autorów: Katarzyny Michalak, Magdaleny Kordel, Gabrieli Gargaś, Izabeli Frączyk, Magdaleny Witkiewicz, Hanny Cygler oraz Barbary Rybałtowskiej. Czytelnicy najchętniej czytali beletrystykę: romanse, powieści obyczajowe i psychologiczne. W literaturze obcej najpopularniejszymi autorami byli: Paulina Simons, Gregory Philippa, Diane Chamberlain, Carla Montero, Evans Richard Paul, Jodi Picoult. Dużym zainteresowaniem cieszyła się literatura sensacyjna, kryminalna, thrillery takich pisarzy jak: Katarzyna Bonda, Mariusz Zielke, Zygmunt Miłoszewski, Tomasz Sekielski oraz pisarzy zagranicznych: Camilia Lackberg, Charlotte Link, Harlan Coben, Stieg Larsson, Bernard Minier. Najchętniej wybieranymi pisarzami powieści historycznych był Gregore R. R.Martin. Wśród wyborów czytelniczek znalazły się też powieści erotyczne takich pisarzy jak: Sylvia Day, L. J. James, Kerrelyn Sparks. W kategorii literatury niebeletrystycznej najchętniej czytano książki biograficzne: Moniki Jaruzelskiej, G.J. Meyer, Ewy Stachniak.  Laureatami konkursu „Książka Lata 2015” zostały panie: Lucja Rakowska oraz Anna Minczyńska. Wszystkim czytelnikom biorącym udział w konkursie serdecznie dziękujemy.

Czytaj dalej>>>


Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego w szubińskiej bibliotece!

Autor: dnia wtorek, 6 Październik, 2015

W poniedziałek, 5 października 2015 r., w szubińskiej bibliotece doszło do spotkania pracowników i działaczy kultury z prof. Małgorzatą Omilanowską ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Minister po zwizytowaniu biblioteki i obejrzeniu wystaw czasowych książnicy,  odbyła ponad godzinne spotkanie z dyrektorami bibliotek, domów kultury i muzeów powiatu nakielskiego i żnińskiego. Głównym wątkiem spotkania była kondycja kultury gminnej i szerzej instytucji kultury. Małgorzata Omilanowska przypomniała też jak wiele społeczeństwo zawdzięcza gminnym i powiatowym instytucjom kultury. Minister podkreśliła ich znaczenie. Podkreśliła też potrzebę większej konsolidacji zawodowej pracowników upowszechniania kultury, co pomogłoby wywalczyć im lepsze warunki pracy i płacy. W trakcie spotkania poruszono m.in. temat dowartościowania grupy zawodowej zajmującej się upowszechnianiem kultury i większego zrozumienia samorządów dla roli jaką pełnią instytucje kultury. Podniosły się też głosy w sprawie  dofinansowania domów kultury przez Państwo. Tomasz Gronet dyrektor Żnińskiego Domu Kultury zaproponował doinwestowanie domów kultury w kraju na wzór inwestycji w Orliki np. przez zakup fortepianów. Mirosław Rzeszowski dyrektor szubińskiej książnicy, organizator i gospodarz spotkania wskazał na potrzebę zmiany ustawy o bibliotekach by instytucje te mogły szerzej pozyskiwać środki z tytułu usług i prowadzonych form pracy. Dodał też, że zaniepokojenie bibliotekarzy wzbudziła deregulacja zawodu oraz planowane zmiany w prawie autorskim. Dziękując minister za odwiedziny i dyskusje dyrektor podkreślił, że obecność minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego w bibliotece szubińskiej poczytuje za zaszczyt i nieoficjalną inaugurację 70-lecia biblioteki.

Czytaj dalej>>>


Autor: dnia wtorek, 6 Październik, 2015


Kolejne nagrody rozlosowane w OSKP Moto-Centrum

Autor: dnia niedziela, 4 Październik, 2015

Tradycyjnie pierwszą sobotę miesiąca w Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów Moto-Centrum Stanisław Zieliński odbyło się szóste w tym roku losowanie nagród dla klientów stacji, którzy w miesiącu wrzesień 2015 roku wykonali przegląd techniczny swojego samochodu. Chwilę po godz. 13.00 spośród wrzuconych do urny 3 października 2015 r. kuponów, wylosowany został zwycięzca głównej nagrody, którą w tym miesiącu było radio samochodowe marki Pioneer. Szczęśliwym posiadaczem zwycięskiego kuponu okazała się Teresa Strzesak. Nagrody dodatkowe w postaci wideo-rejestratora  wygrał Kamil Błoch, natomiast wymianę opon wygrała Krzysztof Pechta. Kolejne losowanie, w którym mogą wziąć udział wszystkie osoby, które w miesiącu październiku 2015 r. dokonają przeglądu samochodu w OSKP Moto-Centrum już  7 listopada 2015 r. Do każdego przeglądu upominek – płyn do spryskiwaczy oraz 5% rabat na zakupy w sklepie motoryzacyjnym. Przypomnijmy, że wszystkie kupony wrzucone do urny w losowaniach miesiąca będą brały udział w losowaniu nagrody głównej -  telewizor 40″ za rok 2015, które dobędzie się  w styczniu 2016 r.

Czytaj dalej>>>


II Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrekcji ZSP im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie

Autor: dnia niedziela, 4 Październik, 2015

W niedzielę, 27 września 2015 r. na Orliku przy ul. Kochanowskiego 1 w Szubinie został rozegrany II Turniej o Puchar Dyrekcji ZSP w Szubinie. Zawody, jak co roku skierowane były do dorosłych, którzy reprezentowali następujące zespoły: Ochotnicza Straż Pożarna Szubin, Policja Szubin, Rodzice Football Academy 1, Rodzice Football Academy 2 oraz Szubińska Drużyna Piłkarskich Przyjaciół (SDPP). Drużyny rozgrywały mecze systemem każdy z każdym a o końcowym miejscu każdego zespołu decydowała ilość zgromadzonych punktów ze wszystkich spotkań.

W dziesięciu spotkaniach padły następujące wyniki:
Policja Szubin – SDPP – 4:2
Rodzice FA 1 – OSP Szubin – 3:0
Policja Szubin – Rodzice FA 2 – 0:2
SDPP – Rodzice FA 1 – 2:3
OSP Szubin – Rodzice FA 2 – 2:2

Czytaj dalej>>>


Poszukiwany kierowca do Pizzerii

Autor: dnia niedziela, 4 Październik, 2015

,

,

Poszukiwany kierowca
do Pizzerii Verona w Szubinie,
praca 3 dni w tygodniu,tj. pon,czw i pt.

Wynagrodzenie 8 zł/h.

Więcej szczegółów w lokalu
lub pod nr tel: 52 384 81 20
w godzinach otwarcia pizzerii.


Zapraszamy na Ślubowanie i Przysięgę uczniów klasy wojskowej I TL ZSP

Autor: dnia sobota, 3 Październik, 2015

Czytaj dalej>>>


Autor: dnia sobota, 3 Październik, 2015

Uwaga !!!

Nowy rozkład jazdy BUS’ów  firmy TRANS-TOM


V Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w Kołaczkowie

Autor: dnia sobota, 3 Październik, 2015

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kołaczkowie już po raz piąty obchodzili Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Święto to ma na celu zachęcić uczniów do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia, którą zapomnieli w ciągu wakacji; a dorosłym dać możliwość popisania się przed dziećmi świetną jej znajomością. Dnia 25 września 2015 r. każdy mógł zdobyć tytuł eksperta tabliczki mnożenia. W godz. 7.30-13.00 uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły mogli przystąpić do egzaminu. W późniejszych godzinach natomiast uczniowie szkoły podstawowej sprawdzali jak z mnożeniem i dzieleniem radzi sobie młodzież zaprzyjaźnionego Technikum Logistycznego w Kołaczkowie oraz mieszkańcy Kołaczkowa i okolic. Zarówno starsi koledzy, jak i dorośli chętnie przystępowali do egzaminu, choć niekiedy ze strachem w oczach. W matematycznej zabawie udział wzięło łącznie 241 osób, z czego 194 zostało ekspertami tabliczki mnożenia. Organizatorem lokalnym akcji była pani Magdaleny Szmyt, która razem z dziećmi serdecznie gratuluje wszystkim odwagi i zapału oraz dziękuje dorosłym za poświęcony czas.

Czytaj dalej>>>


Otrzęsiny i Dzień Chłopaka w Wyspiańskim

Autor: dnia sobota, 3 Październik, 2015

25 września 2015 r. w murach I Liceum Ogólnokształcącego im. St. Wyspiańskiego w Szubinie odbyły się tradycyjne otrzęsiny klas pierwszych. Przygotowania do uroczystości trwały cały tydzień. W poniedziałek uczniowie przebierali się za ludzi pończochy, we wtorek za Nicki Minaj, we środę za jaskiniowca, a w czwartek za bobasa. Na zakończenie tygodnia przypadł tradycyjny przemarsz ulicami Szubina w strojach kotów i zmagania w auli szkoły. Był tunel do krainy magii, konkurs w jedzeniu cebuli i bitej śmietany przygotowane przez klasę drugą. Tańce i zabawy okazały się znakomitym sposobem na integrację. W ten sposób uczniowie klasy pierwszej zostali przyjęci w poczet braci uczniowskiej „Wyspiańskiego”. Natomiast 30 września 2015 r. dziewczyny z Wyspiańskiego  przygotowały specjalną uroczystość w auli liceum. Chłopacy mogli wykazać się w szeregu konkurencji tj.makijaż, zaplatanie warkocza, taniec , wiązanie krawata i inne. Było bardzo śmiesznie, wesoło i kreatywnie. Pierwsze miejsce w konkurencjach zdobyli panowie z IIIb.

Czytaj dalej>>>


Żabki i Pszczółki z szubińskiego Słoneczka obchodziły Święto Pieczonego Ziemniaka

Autor: dnia sobota, 3 Październik, 2015

1 października 2015 r. z okazji Święta Pieczonego Ziemniaka dzieci z grup „Żabki” i „Pszczółki” z Niepublicznego Przedszkola  „Słoneczko” w Szubinie udały się na teren Leśnictwa Kowalewo do Zielonowa. Przedszkolaki swoją przygodę zaczęły, od krótkiej pogawędki z panią Marią, która w leśnictwie pełni funkcję podleśniczego. Dzieci miały okazję przejść ścieżkę edukacyjną, dowiadując się przy tym wielu ciekawych rzeczy związanych z lasem i zasadach w nim panujących. Spacer zakończył się odpoczynkiem na łonie przyrody. Nasi milusińscy mogli zobaczyć poroża jelenia, kły dzika, a także futra różnych leśnych zwierząt. Zwieńczeniem obchodów Święta Pieczonego Ziemniaka, była możliwość zjedzenia tego przysmaku upieczonego w ognisku.

Czytaj dalej>>>


Autor: dnia sobota, 3 Październik, 2015


Autor: dnia piątek, 2 Październik, 2015


„Misie” ze Słoneczka obchodziły Dzień Ziemniaka

Autor: dnia piątek, 2 Październik, 2015

Czwartkowy dzień w grupie maluszków Przedszkola Niepublicznego „Słoneczko” upłynął w „towarzystwie” ziemniaka. Milusińscy poznali nie tylko zdrowotne walory tego warzywa, które często króluje na naszych stołach, ale również jego odmiany, nazwy, które do dziś używane są w regionalnych gwarach, ale także potrawy gdzie podstawowym składnikiem jest właśnie ziemniak. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w grach, zabawach, konkurencjach sportowych z użyciem popularnego warzywa. Po zakończeniu zajęć na wszystkich czekał pyszny obiadek, w którym główną rolę odegrał bohater dnia – ziemniak.

Czytaj dalej>>>


Śmierć na torach

Autor: dnia piątek, 2 Październik, 2015

Nakielscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku do jakiego doszło dzisiaj (02.10.15r.) rano na torach kolejowych przy ulicy Bohaterów. 60-letnia kobieta zginęła potrącona przez pociąg pasażerski relacji Piła – Bydgoszcz. Zgłoszenie o tym, że przy ulicy Bohaterów w Nakle pociąg relacji Piła – Bydgoszcz potrącił kobietę, wpłynęło do dyżurnego nakielskiej policji dzisiaj (02.10.15r.) o godzinie 5.40. Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu zdarzenia policjanci, 60-letnia mieszkanka Nakła, najprawdopodobniej wtargnęła na tory wprost pod jadący pociąg. Kobieta zginęła na miejscu. Maszynista składu był trzeźwy. Okoliczności tego tragicznego w skutkach wypadku wyjaśniają pod nadzorem prokuratora nakielscy policjanci.

Czytaj dalej>>>


Konkurs plastyczny dla dzieci rozstrzygnięty

Autor: dnia piątek, 2 Październik, 2015

Po raz piąty Rejonowa Biblioteka Publiczna była organizatorem letniego konkursu plastycznego dla dzieci pt.: „Mój Świat bez alkoholu i narkotyków” sponsorowanego przez gminną komisję ds. rozwiązywania problemów alkoholowych w Szubinie. W konkursie wzięło udział około sto dzieci skupionych przy wiejskich bibliotekach publicznych w Chomętowie, Królikowie, Rynarzewie, Samoklęskach Małych i Słonawach. Do finału trafiło 40 prac z czego 15 zostało nagrodzonych. W sobotę, 26 września 2015 r., w oddziale dla dzieci szubińskiej biblioteki odbyła się uroczystość wręczenia nagród książkowych dla najlepszych. Otworzono też wystawę pokonkursową. Prace plastyczne dzieci oglądać można do końca października. Dyrekcja RBP w Szubinie dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w realizację konkursu oraz komisji za wsparcie finansowe.

Czytaj dalej>>>


Bieg Coopera w Szubinie

Autor: dnia czwartek, 1 Październik, 2015

26 września 2015 r. na Stadionie Miejskim w Szubinie odbył się kolejny kwartalny Bieg Coopera organizowany przez Ognisko TKKF Instalator-Pelikan w Szubinie przy współudziale Urzędu Miejskiego w Szubinie oraz Miejskiego Zespołu Oświaty Sportu i Rekreacji w Szubinie. W biegu udział wzięło 53 uczestników z Kowalewa, Łabiszyna, Kcynii oraz Szubina. Większość uczestników poprawiła swoje rekordy życiowe z poprzednich zawodów. Każdy uczestnik w ciągu 12 minut musiał pokonać jak najdłuższy dystans. Każdy uczestnik otrzymał dyplom z przebiegniętym dystansem

.

Oto wyniki:

Szkoły Podstawowe

Dziewczęta
1. Liwia Schewe SP 1 Szubin 2360 m
2. Zuzanna Krzyżanowska SP 1 Szubin 2300 m
3. Jagoda Krzyżanowska SP 1 Szubin 2210 m

Czytaj dalej>>>


Dzień Chłopka w szubińskim Słoneczku

Autor: dnia czwartek, 1 Październik, 2015

30 WRZEŚNIA – DATA NAM NIE OBCA – DZISIAJ WŁAŚNIE JEST DZIEŃ CHŁOPCA! Tego dnia w Przedszkolu Słoneczko świętowały wszystkie dzieci: chłopcy i dziewczynki z grup młodszych i starszych. Zorganizowano wiele zabaw i konkursów tak, aby każdy z chłopców mógł się wykazać inną sprawnością. Dzieci bawiły się w konkurencjach na odwagę, wytrzymałość, mądrość oraz powagę. Wszystkie przedszkolaki bardzo gorąco dopingowały swoich kolegów biorących udział w konkursach. Nagrodą dla dzieci był słodki poczęstunek. Na zakończenie nasi mali gentelmeni otrzymali upominki.Był to dzień pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy. Chłopce tego dnia spisali się na medal. Uroczystość w doskonały sposób posłużyła dalszemu poznaniu i zintegrowaniu grupy. Zdjęcia wykonane podczas uroczystości są miłym wspomnieniem tych chwil, których mamy nadzieję będzie jak najwięcej.

Czytaj dalej>>>