Wpisy autora

Dwie kolizji w ciągu jednej godziny na krajowej piątce

Autor: dnia sobota, 28 Maj, 2016

28 maja 2016 r. doszło do dwóch zdarzeń drogowych na drodze krajowej nr 5. Do pierwszej kolizji doszło przed godz. 12.00 na zjeździe z obwodnicy Szubina od strony Bydgoszczy. W tym zdarzeniu uczestniczyły dwa samochody osobowe VW Polo i Fiat Seicento oraz Tir. Na miejsce zdarzenia zadysponowano karetkę pogotowia, dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie oraz patrol policji z KP Szubin.  Na czas działania służb ratunkowych w miejscu zdarzenia ruch odbywał się wahadłowo. 45 minut później również na drodze krajowej nr 5 doszło do kolejnego zdarzenia. Tym razem w miejscowości Rynarzewo. W tym przypadku podobnie, jak poprzednim razem nastąpiło najechanie na tył poprzedzającego samochodu. W zdarzeniu brał udział Fiatem Panda oraz Renault Scenic, którego kierujący oraz pasażerka wraz z dzieckiem zostali przewiezieni na dalsze badania do szpitala. Na miejsce zdarzenia zadysponowano ponownie dwa zastępy z JRG nr 2 w Szubinie, policjantów z Sekcji Ruchu Drogowego z KPP Nakło nad Notecią oraz dwie karetki pogotowia. Na czas działania służ ratunkowy ruch w miejscu zdarzenia odbywał się wahadłowo. Na sprawców obydwóch zdarzeń nałożono mandaty karne.

Czytaj dalej>>>


Boże Ciało w Szaradowie

Autor: dnia piątek, 27 Maj, 2016

W Szaradowie, w uroczystość Bożego Ciała po głównej Mszy św. wyruszyła tradycyjna procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy z Najświętszym Sakramentem. Liturgii przewodniczył proboszcz parafii ks. Paweł Kowalski. W procesji brały udział dzieci komunijne, dziewczynki sypiące kwiaty, służba liturgiczna, oraz licznie zebrani mieszkańcy parafii. Nad bezpieczeństwem przejścia procesji czuwali druhowie z OSP w Słonawach.

Czytaj dalej>>>


Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej w Szubinie

Autor: dnia piątek, 27 Maj, 2016

W czwartek, 26 maja 2016 r. odbyła się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msza Św. w kościele pw. Św. Andrzeja Boboli rozpoczęła się o godz. 10.15, celebrowali ją wszyscy księża z szubińskich parafii, homilię wygłosił ks. Jacek Pawelczyk. Po nabożeństwie wyruszyła procesja do czterech ołtarzy usytuowanych przy ul. 3-go Maja i Św.  Marcina. Procesja zakończyła się przy Kościele pw. Św. Marcina Bpa. w Szubinie gdzie ks.  kanonik Tadeusz Lesiński udzielił Bożego Błogosławieństwa oraz podziękował wszystkim za udział i pomoc w przygotowaniu uroczystości. Później w murach kościoła odprawiono koleją Mszę Św., którą odprawił ks. Aleksander Modrak dla wiernych, którzy jeszcze tego dnia nie uczestniczyli w nabożeństwie.

Czytaj dalej>>>


Dzień Dziecka na szubińskim Rynku

Autor: dnia czwartek, 26 Maj, 2016

Czytaj dalej>>>


Kolejne potrącenie motorowerzysty w Nakle nad Notecią

Autor: dnia środa, 25 Maj, 2016

25 maja 2016 roku około godziny 13:10 doszło do potrącenia motorowerzysty na skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego, Gimnazjalnej i Hallera w Nakle nad Notecią. Wyjeżdżający z ul. Gimnazjalnej samochód marki Mercedes A140 uderzył w jadący ul Dąbrowskiego od strony Rynku motorower. Poszkodowany motorowerzysta został zabrany przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala. W działaniach ratowniczych uczestniczył zastęp z Jednostki ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, wspomniany ZRM i Policja.

Czytaj dalej>>>


Zapłaci za swoje niewybredne żarty

Autor: dnia środa, 25 Maj, 2016

35-letnia mieszkanka gminy Szubin zgłosiła dyżurnemu policji, że chce popełnić samobójstwo. Informacja ta postawiła na nogi policję i pogotowie, które gnało na pomoc desperatce. Jak się okazało, nadaremnie. Za wywołanie niepotrzebnej czynności służb ratunkowych kobieta została ukarana mandatem. Dzisiejszej nocy (24/25.05.16) dyżurny szubińskiego komisariatu odebrał zgłoszenie od kobiety, która twierdziła, że chce popełnić samobójstwo. Reakcja oficera była natychmiastowa. Na miejsce pilnie skierował patrol. Z uwagi na zagrożenie życia kobiety, na miejsce jechało również pogotowie ratunkowe. Kiedy mundurowi dotarli pod wskazany adres drzwi otworzyła im zgłaszająca. 35-latka w ogóle nie wyglądała na załamaną, za to zdecydowanie była zadowolona, że swoim zgłoszeniem wywołała taką reakcję służb. Jak oświadczyła, zgłosiła, że chce popełnić samobójstwo, a tak naprawdę to chciała sobie tylko porozmawiać z mundurowymi. Za ten niewybredny żart mieszkanka podszubińskiej wsi została ukarana mandatem, który miejmy nadzieję oduczy ją tego typu żartów i alarmowania służb, kiedy nie ma takiej potrzeby.

Czytaj dalej>>>


Pijany motorowerzysta wpadł po anonimowym zgłoszeniu

Autor: dnia środa, 25 Maj, 2016

Aż dwa promile alkoholu miał w organizmie motorowerzysta, zatrzymany nocą na terenie miasta przez szubińskich policjantów. Zatrzymanie mężczyzny możliwe było dzięki anonimowemu zgłoszeniu, jakie odebrał dyżurny. Świadomość uczestników ruchu pod względem niebezpieczeństw, jakie powodują nietrzeźwi kierujący poruszający się po drogach wzrasta. Coraz częściej policja jest anonimowo informowana o tym, gdzie i jakim pojazdem poruszają się pijani kierowcy. Tak też było dzisiejszej nocy (24/25.05.16), kiedy dyżurny policji w Szubinie odebrał zgłoszenie, że w rejonie jednej z ulic jeździ motorower, a trzeźwość jego kierowcy budzi zastrzeżenia. We wskazany rejon natychmiast pojechał patrol. Już po chwili mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli. Na pierwszy rzut oka widać było, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem tylko to potwierdziło i wykazało w organizmie 23-latka aż 2 promile alkoholu. Mieszkaniec Szubina trzeźwiał w domu.  Dzisiaj (24.05.16) w południe, już trzeźwy, ponownie spotkał się z mundurowymi, którzy przedstawili mu zarzut za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z obowiązującymi przepisami 23-latkowi grożą 2 lata więzienia. Na szczęście zamroczony alkoholem mężczyzna nie spowodował żadnego wypadku, a telefon od anonimowego rozmówcy, jaki otrzymała policja być może zapobiegł tragedii.

Czytaj dalej>>>


Demostenes przyniósł zwycięstwo Bruno z Barcina

Autor: dnia środa, 25 Maj, 2016

Demostenes byłby zachwycony gdyby mógł słyszeć popisy oratorskie dzieci w Międzypowiatowym Konkursie Krasomówczym organizowanym od pięciu lat przez Rejonową Bibliotekę Publiczną w Szubinie. W tym święcie polskiego języka wystąpiło 25 dzieci z gmin Szubin, Kcynia i Barcin. Grand Prix zdobył Bruno Maciejewski z Barcina. W grupie klas IV-VI miejsce pierwsze zajęła Marika Piecuch ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie. Miejsce drugie otrzymała Oliwia Niespodziana z Chomętowa, reprezentująca Szkołę Podstawową w Kowalewie. Trzecie miejsce zajęła Oliwia Wiśniewska ze Szkoły Podstawowej w Królikowie. W grupie klas 1-3 pierwsze miejsce przypadło Stanisławowi Wiśniewskiemu z Kcyni. Drugie miejsce zdobyła Julia Piwecka z Turu reprezentująca Szkołę Podstawową w Turze. Miejsce trzecie wywalczył Marcel Majda z Kcyni. Zwyciężyli wszyscy uczestnicy konkursu bo zdobyli wyższe kompetencje językowe, wzbogacili słownictwo i obcowali świadomie z pięknem naszej mowy ojczystej. Dyrekcja Rejonowej Biblioteki Publicznej w Szubinie serdecznie dziękuje wszystkim nauczycielom, dyrektorom oraz rodzicom, którzy zaangażowali się w promowanie i realizację konkursu. To co dzięki Państwu zyskują dzieci jest Waszym wspólnym sukcesem. Dodajmy, że konkurs prowadziła p. Maria Mańkowska kier. Oddziału dla dzieci RBP w Szubinie. W komisji zasiadali p. Ilona Kurdelska -Dyrektor Centrum Kultury w Kcyni oraz p. Dorota Ciesielsa z Barcina i Hanna Werbicka kierownik czytelni RBP w Szubinie. Dziękujemy p. dyrektor Ilonie Kurdelskiej za wzbogacenie puli nagród wartościowymi książkami.

Czytaj dalej>>>


Śmiertelne potrącenie motorowerzysty w Trzeciewnicy

Autor: dnia wtorek, 24 Maj, 2016

24 maja 2016 roku około godz. 17:00 na drodze krajowej nr 10 w miejscowości Trzeciewnica doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Samochód dostawczy marki iveco w niewyjaśnionych okolicznościach potrącił jadącego w tym samym kierunku motorowerzystę. Obrażenia były na tyle duże, że mimo kilkuminutowej reanimacji kierujący motorowerem nie przeżył. Droga krajowa nr 10 jest obecnie całkowicie zablokowana. W działaniach ratowniczych uczestniczyły: zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, zastęp z OSP Ślesin, Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja. Okoliczności i przyczyny tragicznego wypadku wyjaśniają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią pod nadzorem prokuratora.

Czytaj dalej>>>


Wypadek! Wyprzedzała autobus na krzyżówce

Autor: dnia wtorek, 24 Maj, 2016

Kilka minut przed godziną czternastą 24 maja 2016 r. na odcinku drogi wojewódzkiej 241 na wysokości skrzyżowania do Sipior doszło do wypadku drogowego. Jadący w kierunku Nakła autobus rejsowy Kcynia-Sioiory – Nakło dokonywał skrętu w lewo w kierunku Sipior. W tym samym czasie samochód osobowy marki skoda fabia wykonywał manewr wyprzedzania pojazdu w miejscu do tego nie przeznaczonym. W wyniku tego doszło do zderzenia pojazdów. Autobus został tylko nieznacznie uszkodzony. Auto osobowe wypadło z drogi, ścinając znak drogowy „Sipiory” i dachowało. Skoda zakończyła jazdę w przydrożnym rowie kołami do góry. Kierującej pojazdem osobowym pomocy medycznej udzielili ratownicy medyczni z Kcyni, po czym poszkodowaną zabrano do szpitala w Nakle nad Notecią. Na miejscu pracowali policjanci z Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią, strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr nr 1 w Nakle nad Notecią, Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie i OSP w Kcyni.

Czytaj dalej>>>


Zamierzał wyjechać z dziećmi na wycieczkę będąc pod wpływem alkoholu

Autor: dnia poniedziałek, 23 Maj, 2016

Podczas kontroli autobusu, którym dzieci miały wyruszyć na wycieczkę policjanci wyczuli od kierowcy alkohol. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a za swoje nieodpowiedzialne zachowanie poniesie konsekwencje. Jedna z szubińskich szkół organizowała 18 maja 2016 r. dla uczniów wycieczkę i poprosiła miejscową policję o kontrolę stanu technicznego wynajętego autobusu. Skontrolować auto pojechał patrol dzielnicowych. Dokładne sprawdzenie podjazdu nie wykazało żadnych usterek. Wątpliwości wzbudziła natomiast trzeźwość kierowcy, od którego czuć było alkohol. 57-latek został sprawdzony alkomatem. Urządzenie wykazało, że mieszkaniec Szubina był w stanie po użyciu alkoholu i miał w organizmie prawie pół promila alkoholu. Na szczęście nie doszło do tragedii. Dzieci szczęśliwie wyjechały na planowaną wycieczkę z innym, trzeźwym kierowcą, natomiast 57-latek stracił prawo jazdy, a za swoje nieodpowiedzialne zachowanie poniesie konsekwencje zgodne z kodeksem wykroczeń. Za jazdę w stanie po użyciu alkoholu grozi kara aresztu albo grzywny nawet do 5 tysięcy złotych. Mężczyzna musi liczyć się z tym, że może też ponieść konsekwencje zawodowe.

Czytaj dalej>>>


Święto Patrona Szkoły – Jan Paweł II

Autor: dnia poniedziałek, 23 Maj, 2016

18 maja to dzień, w którym Zespół Szkół w Kowalewie obchodzi „Święto Patrona Szkoły„. Z tej okazji już po raz siódmy odbył się Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II, patronie naszej szkoły. Do konkursu przystąpiło 24 uczniów z 5 szkół: SP Królikowo, Gimnazjum nr 1 w Szubinie, Gimnazjum nr 2 w Szubinie, Zespół Szkół w Rynarzewie i Zespół Szkół w Kowalewie. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą na temat życia i pontyfikatu Jana Pawła II, jak i pielgrzymek papieża do Polski. Nasi reprezentanci stając na podium pokazali, że życie Karola Wojtyły jako papieża Jana Pawła II nie jest im obce.

W kategorii szkół podstawowych:
I miejsce   Sandra Potrzebowska – SP Kowalewo,
II miejsce  Jakub Stypczyński – SP Kowalewo,
III miejsce  Julia Rudzka  – SP Kowalewo.

Czytaj dalej>>>


Wybrane informacje o działaniach straży pożarnej na terenie powiatu nakielskiego w okresie 16.05.2016r. – 22.05.2016 r.

Autor: dnia poniedziałek, 23 Maj, 2016

W dniu 16.05.2016r. w miejscowości Nakło zastęp SLRtBA z JRG Nakło wyjechał do kolizji s/o z motocyklem. Zadaniem zastępu było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, usunięciu pozostałości poeksploatacyjnych z motocykla. Osoba kierująca motocyklem została zabrana do szpitala.

W dniu 16.05.2016r. w miejscowości Grocholin zastępy SLRtBA, SLRR z JRG Szubin, oraz GCBA z OSP Kcynia wyjechały do zdarzenia drogowego w którym zastano dwa samochody ciężarowe po kolizji. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu instalacji elektrycznej w pojazdach, uprzątnięciu jezdni z pozostałości po kolizyjnych i neutralizacji płynów eksploatacyjnych. >>>>

W dniu 20.05.2016r. w miejscowości Szubin zastępy SLRtBA, GBA i SLRR z JRG Szubin wyjechały do kolizji dwóch samochodów ciężarowych na DK05 Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu instalacji elektrycznej, neutralizacji płynów eksploatacyjnych, usunięciu pozostałości pokolizyjnych z jezdni, oraz kierowaniu ruchem. Osobie poszkodowanej udzielono pierwszej pomocy. >>>

Czytaj dalej>>>


Zawody spinningowe koła PZW 128 Szubin

Autor: dnia niedziela, 22 Maj, 2016

W dniu 15.05.2016 r. na Kanale Noteckim w Antoniewie, odbyły się zawody wędkarskie zorganizowane przez Zarząd PZW nr 128 w Szubinie. Były to 2 z 5, zaplanowanych na rok 2016. Tym razem były to zawody spinningowe. Tradycyjnie po ogłoszeniu regulaminu zawodów, zawodnicy rozpoczęli rywalizację która trwała od godz. 7.00 do 12.30. O godz. 13.00 przystąpiono do ważenia złowionych w tym czasie ryby. Na podstawie spisanych rezultatów, komisja sędziowska ustaliła liczbę zdobytych punktów oraz kolejność zajętych miejsc: 1 miejsce – Paradowski Andrzej, 2 miejsce – Orienter Krzysztof, 3 miejsce – Szczepański Zbyszek, 4 miejsce – Maciejewski Radosław, 5 miejsce – Dobosiewicz Paweł, 6 miejsce – Brzykcy Andrzej, 7 miejsce – Steinke Bogdan.  Zawodnicy za zajęte miejsca w końcowej klasyfikacji, jak zawsze, otrzymali sprzęt oraz akcesoria wędkarskie ufundowane przez Zarząd PZW nr 128 w Szubinie.

Czytaj dalej>>>


Wypadek pod Krukówkiem

Autor: dnia niedziela, 22 Maj, 2016

21 maja 2016 roku około godz. 15:00 doszło do wypadku drogowego na drodze wojewódzkiej nr 241 w pobliżu Krukówka. Podczas manewru wyprzedzania kilku pojazdów w niewyjaśnionych okolicznościach doszło do zderzenia pojazdów osobowych marki: Skoda, Forda Fukus i Volvo. Samochód volvo w wyniku zderzenia został zniszczony. Natomiast pozostałe dwa pojazdy znalazły się poza pasem drogi. Poszkodowany został kierujący samochodem volvo. W działaniach ratowniczych uczestniczyły dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, zastęp OSP Mrocza, Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja.

Czytaj dalej>>>


Finał Miejski Czwartków L.A z Orlenem w Szubinie

Autor: dnia niedziela, 22 Maj, 2016

19 maja 2016 r. w Szubinie odbył się Finał Miejski Czwartków Lekkoatletycznych z Orlenem, w których udział wzięło 232 uczestników. Najlepszych trzech zawodników w każdej konkurencji zostało uhonorowanych medalami które wręczali obecni na zawodach Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Wojciech Bethke, Burmistrz Szubina Artur Michalak oraz Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu w Szubinie Marek Nowicki. Przed młodymi lekkoatletami czeka Finał Ogólnopolski, w którym wystartuje 48 najlepszych zawodników. Finał Ogólnopolski Czwartków Lekkoatletycznych z Orlenem odbędzie się w dniach 17-19 czerwca 2016 r. w Łodzi. Organizatorami XXII Edycji Czwartków L.A. z Orlenem w Szubinie byli: Stowarzyszenie Sport Dzieci i Młodzieży w Warszawie, Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią, Urząd Miejski w Szubinie, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nakle nad Notecią oraz Uczniowski Klub Biegacza w Szubinie. Głównym patronatem zawodów był Orlen, a Patronat Prasowy sprawował Tygodnik „Pałuki” ze Żnina. W Czwartkach Lekkoatletycznych w Szubinie brali udział uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Zespołu Szkół Specjalnych w Szubinie. Organizator Uczniowski Klub Biegacza w Szubinie już dzisiaj zaprasza na XXIII Edycje Czwartków Lekkoatletycznych, które rozpoczną się 8 września 2016 roku.

Czytaj dalej>>>


Smerfy i Żabki w Samoklęskach Małych

Autor: dnia niedziela, 22 Maj, 2016

Filie biblioteczną w Samoklęskach Małych odwiedziły Smerfy i Żabki wraz z opiekunkami i wychowawczyniami p.Natalią Kalka-Markowską oraz p.Dorotą Śmigiel z punktu przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Turze. Przedszkolaki zapoznały się z biblioteką- magicznym dla nich miejscem. Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w domu, gdzie „mieszka książka”. Rozwiązywały zagadki związane ze znajomością treści baśni, dopasowywały do nich rekwizyty oraz wysłuchały bajki o „Czerwonym Kapturku”. Po „Spotkaniu z książką” z zaciekawieniem wyruszyły na poszukiwanie ukrytego skarbu. Dzieci uważnie śledziły trasę. Przy każdy punkcie musiały wykonać zadanie lub rozwiązać zagadkę. Skarbem okazały się słodycze znalezione na szczycie wzniesienia. Spotkanie odbyło się w radosnej, pełnej zabawy atmosferze.

Czytaj dalej>>>


Noc w Muzeum – Powiedzieli sobie Tak – wernisaż w muzeum

Autor: dnia sobota, 21 Maj, 2016

POWIEDZIELI SOBIE TAK to tytuł nowej wystawy, którą otwarto 20 maja w Muzeum Ziemi Szubińskiej w ramach akcji NOC MUZEÓW. Po części wystawa POWIEDZIELI SOBIE TAK jest kontynuacją projektu ALBUM RODZINNY realizowanego w 2015 r. Przygotowania do tej wystawy trwały ponad rok, a pomysł pojawił się jeszcze wcześniej. Przez ten czas gromadziliśmy eksponaty. Szukając pamiątek ślubnych, ogłosiliśmy apel, który spotkał się z bardzo pozytywnym odzewem mieszkańców Szubina, regionu i nie tylko. Wernisaż wystawy miał wyjątkową oprawę. Było to wydarzenie, które podzielono na 5 aktów. W pierwszej odsłonie wystąpił Teatr Meandry. Młodzież pod kierunkiem Mariusza Zielińskiego zaprezentowała fragment „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego, występ zatytułowano „Trza być w butach na weselu”. W drugim akcie dyrektor muzeum Kamila Czechowska przedstawiła tradycję weselną na Pałukach i w Wielkopolsce. Oprawę muzyczną zapewnił zespół Moreno AS, który zaprezentował wiązankę utworów weselnych oraz zapewnił oprawę muzyczną do aktu IV. A był to pokaz sukien ślubnej. W sukniach wypożyczonych z Wypożyczalni Sukien Karmen, w makijażu stworzonym w Salonie Kosmetycznym Dagmary Sulej i fryzurach z Salonu Fryzjerskiego Grażyny Rejment zaprezentowały się modelki: Natalia Jaroszewska, Beata Danielewska-Szymczak, Magdalena Szmyt, Małgorzata Lewczyńska, Paulina Trela, Magdalena Brzykcy. Towarzyszyli im Lena Chłapek, Maciej Chłapek i Mateusz Berka. Panny Młode otrzymały róże ufundowane przez Kwiaciarnię Azalia Państwa Springer. Akt V – zwiedzanie wystawy POWIEDZIELI SOBIE TAK – był ostatnim elementem spotkania. Na wystawie można obejrzeć nie tylko zdjęcia, ale też inne pamiątki: telegramy, zaproszenia, zawiadomienia, podziękowania, dokumenty, fragmenty serwisów podarowanych młodej parze, a także suknie i garnitury oraz inne elementy garderoby ślubnej. Czytaj dalej>>>


Działania „Las i woda” na terenie gminy Szubin

Autor: dnia sobota, 21 Maj, 2016

Na terenie szubińskiej gminy policjanci razem z podmiotami zajmującymi się ochroną terenów leśnych oraz akwenów przeprowadzili działania pn.: „Las i woda”. Prowadzone kontrole miały na celu eliminowanie zachowań niezgodnych z prawem. Nie obyło się bez mandatów. Policjanci z Nakła i Szubina wspólnie z Państwową Strażą Łowiecką, Państwową Strażą Rybacką, Społeczną Strażą Rybacką oraz Strażą Leśną, przeprowadzili działania „Las i woda”. Podczas wspólnych patroli mundurowi kontrolowali tereny leśne oraz akweny znajdujące się na terenie szubińskiej gminy. Sprawdzane były auta przemieszczające się po leśnych duktach pod kątem przestrzegania przepisów drogowych, ale także kradzieży drewna. Funkcjonariusze sprawdzali też pozwolenia na wycinkę drzew, trzeźwość kierowców oraz stan techniczny pojazdów. Kontrolowane były również akweny pod kątem kłusownictwa oraz miejsca wyznaczone w lasach do postoju pojazdów i odpoczynku osób odwiedzających, pod kątem dokonywanych zniszczeń. W trakcie działań przeprowadzono łącznie 17 kontroli pojazdów, wylegitymowano 40 osób, skontrolowano 22 wędkarzy. Ujawniono 16 wykroczeń, w tym 8 z ustawy o rybactwie śródlądowym. Za popełnione wykroczenia, mundurowi ukarali 12 osób mandatami, a 4 osoby pouczyli.

Czytaj dalej>>>


Teatr Meandry zachwyca publiczność

Autor: dnia sobota, 21 Maj, 2016

Już ponad tysiąc widzów przybyło do szubińskiego liceum, aby obejrzeć najnowszy musical w wykonaniu Teatru Meandry. Premiera „Pulsarów” odbyła się 12 marca, a w ciągu dwóch miesięcy spektakl oglądali nie tylko mieszkańcy Szubina i okolic, ale także zorganizowane grupy młodzieży i dorosłych z Kcyni, Łabiszyna i Barcina. Nagradzany owacjami i gorącymi oklaskami spektakl zobaczyli również uczniowie szubińskich gimnazjów. Teatr zaprezentował fragmenty musicalu także podczas lokalnych festynów na rynku i „Wesółce” oraz jubileuszowego spotkania koła emerytów i rencistów. 4 czerwca 2016 r. zespół wystąpi na festynie organizowanym pod patronatem Radia ESKA w Łochowie. Sympatycy Teatru Meandry będą mogli obejrzeć musical na licealnej scenie jeszcze 11 czerwca (sobota) o godz. 18.00 w ramach obchodów DNI SZUBINA.

Czytaj dalej>>>


Płotki i wieloskoki z BBL Szubin

Autor: dnia sobota, 21 Maj, 2016

Ponieważ zajęcia i ćwiczenia na stadionie to nie tylko bieganie, proponujemy wykonać na zajęciach Biegam Bo Lubię kilka podstawowych ćwiczeń wykorzystując płotki lekkoatletyczne i  wieloskoki. Poprzez ćwiczenia płotkarskie możemy uzyskać prawidłowe przygotowanie fizyczne, które z kolei znacząco wpływa na osiągnięcie dobrych rezultatów w różnych konkurencjach lekkoatletycznych, a także poprawia technikę biegu i lokomocję naszego ciała. Już podczas rozgrzewki wykonujemy siady płotkarskie. Ćwiczenia na płotkach ze względu na swe wartości gibkościowe i koordynacyjno–rytmowe, poleca się wszystkim uprawiającym lekkoatletykę. Wieloskoki pozytywnie wpływają na technikę biegu oraz są podstawowym elementem kształtowania skoczności. Serdecznie zapraszamy na zajęcia BBL Szubin, które odbywają się w każdą niedzielę o godzinie 9.30 na stadionie miejskim w Szubinie.

Czytaj dalej>>>


Sukces strażaków Komendy Powiatowej PSP w Nakle

Autor: dnia sobota, 21 Maj, 2016

W dniach 18 i 19 maja 2016 r. w Wojewódzkim Ośrodku Szkolenia w Łubiance odbyły się XVIII Mistrzostwa Województwa Kujawsko – Pomorskiego Strażaków w Sporcie Pożarniczym. W zawodach wystartowało 19 drużyn z Komend Powiatowych i Miejskich Państwowej Straży Pożarnej z całego województwa. Strażacy rywalizowali w czterech konkurencjach: pożarniczy tor przeszkód na dystansie 100 metrów;  wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na 3 piętro wspinalni;  sztafeta pożarnicza 4 x 100 metrów z przeszkodami; pożarnicze ćwiczenie bojowe. Wielkim sukcesem okazał się start w pożarniczym ćwiczeniu bojowym, gdzie strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Nakle uzyskali najlepszy czas (29,64s) spośród startujących drużyn, zdobywając tym samym złote medale w tej konkurencji i tytuł mistrza województwa w „ćwiczeniu bojowym”. W sztafecie pożarniczej 4 x 100 metrów z przeszkodami drużyna KP PSP w Nakle zajęła również bardzo wysokie 3 miejsce, na startujących 19 drużyn, zdobywając tym samym brązowe medale w tej konkurencji. Reprezentacja Komendy Powiatowej PSP w Nakle nad Notecią, w składzie: młodszy kapitan Bartosz Walkowiak,  aspirant Zbigniew Kujawa,  młodszy aspirant Maciej Borzych,  starszy sekcyjny Łukasz Kwiatkowski,  starszy sekcyjny Dawid Janicki, sekcyjny Marcin Janicki, starszy strażak Karol Kowalewski,  starszy strażak Mieszko Błasiak,  w klasyfikacji generalnej zajęła IV miejsce. Lepsi okazali się tylko strażacy z Chełmna – I miejsce, Torunia – II miejsce i Grudziądza – III miejsce. To największy jak do tej pory sukces w sporcie pożarniczym strażaków z nakielskiej Komendy od czasu reformy administracyjnej kraju i powstania 16 województw.

Czytaj dalej>>>


Grupa Skrzatów i Słoneczek na wspaniałej wycieczce do ZOO w Myślęcinku

Autor: dnia sobota, 21 Maj, 2016

W poniedziałkowy poranek, 16 maja 2016 r. dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie wyruszyły na wycieczkę do ZOO w Myślęcinku, Ogrodu Fauny Polskiej. Chociaż dopisywała nam aura iście „jesienna”, to jednak dzieci były radosne i w bardzo dobrym humorze. Czerpały frajdę z powodu jazdy autobusem. W miejscu zadaszonym spożyły kanapki przygotowane przez rodziców a następnie wyruszyły na „podbój” w poszukiwaniu zwierząt. Przemieszczając się alejkami ogrodu zoologicznego dzieci mogły podziwiać gatunki zwierząt ze wszystkich kontynentów: ryby, płazy, gady, ptaki i ssaki. W nowo pobudowanym akwarium terrarium podziwiały krokodyle, motyle, owady i inne zwierzęta. Dzieci w wieku od trzech do sześciu lat odbyły pierwszą taką daleką wyprawę a jednocześnie niezapomnianą przygodę. Poznały i obserwowały różne gatunki zwierząt, przestrzeń życiową oraz warunki potrzebne do ich rozwoju. Będąc bacznymi obserwatorami, Skrzaty i Słoneczka mogły poznać, odkryć i poszukać środowisko fauny a także flory wzbogacając w ten sposób swoją wiedzę i doświadczenie.

Czytaj dalej>>>


Kadeci klasy wojskowej ZSP w szubińskim Urzędzie Stanu Cywilnego

Autor: dnia sobota, 21 Maj, 2016

19 maja 2016r. uczniowie-kadeci klasy wojskowej – I Technikum Logistyki z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie gościli w wyjątkowym miejscu ratuszu tj. w sali Urzędu Stanu Cywilnego. Wizyta „mundurowych” w tym miejscu stała się już tradycją, Pierwsza tego typu uroczystość miała miejsce w dniu 6.11.2014 roku, kiedy to uczniowie szkoły obecnej klasy II wojskowej z rąk poprzedniego burmistrza Szubina otrzymali symbol miasta – herb. W czwartek burmistrz Szubina Artur Michalak w obecności pani dyrektor ZSP – Elżbiety Nowickiej, kierownik Referatu Organizacyjno-Administracyjnego i Promocji pani Izabeli Mężykowskiej, podinspektor pani Natalii Jaroszewskiej oraz nauczyciela edukacji wojskowej mjr. rez. Jarosława Odrobińskiego „uhonorował” mundury uczniów pamiątkowymi emblematami miasta Szubina. Z kolei dyrektor Pani Elżbieta Nowicka uczyniła to samo z emblematem przedstawiającym biało-czerwoną flagę. Od dzisiaj flaga Szubina zdobi ramię młodych kadetów, znajdując zaszczytne miejsce nad logiem szkoły, natomiast flaga biało-czerwoną nad logiem powiatu nakielskiego. W krótkim wystąpieniu pani dyrektor Nowicka nawiązała do znaczenia w życiu każdego człowieka symboli państwowych, oraz tych związanych z „Małą Ojczyzną”. Ponadto w imieniu całej placówki i społeczności uczniowskiej podziękowała za dotychczasową współpracę i wsparcie ze strony włodarza miasta przekazując burmistrzowi statuetkę „Przyjaciela Szkoły”. Burmistrz Michalak podziękował za kontynuację tego niecodziennego „ceremoniału” przez uczniów w mundurach. Zaznaczył ponadto, iż po raz pierwszy uczestniczy w takiej uroczystości. Na pamiątkę pobytu wręczył uczniom pin z herbem Szubina.

Czytaj dalej>>>


Kolizja dwóch samochodów ciężarowych na obwodnicy Szubina

Autor: dnia sobota, 21 Maj, 2016

20 maja 2016 roku około godziny 10:25 na obwodnicy Szubina (droga krajowa nr 5) doszło do kolizji z udziałem dwóch samochodów ciężarowych. W kolizji uczestniczyły samochody marki Daf i Scania. Na miejsce przybyły trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja. Na miejscu ratownicy przebadali skarżącego się na bóle w klatce piersiowej jednego z kierowców. Nie było konieczności hospitalizacji.

.

.

Czytaj dalej>>>


Zapraszamy na III Galę DISCO DANCE w Słupach

Autor: dnia piątek, 20 Maj, 2016

Czytaj dalej>>>


Stypendia Burmistrza Szubina

Autor: dnia czwartek, 19 Maj, 2016

18 maja 2016 r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Szubinie Burmistrza Szubina Artura Michalaka wraz z Zastępcą Krystyną Sichel oraz Naczelnikiem Wydziału Edukacji i Sportu Markiem Nowickim wręczył uczniom Stypendium Burmistrza Szubina za szczególne osiągnięcia sportowe i naukowe. Podziękowania otrzymali opiekunowie, którzy przygotowali uczniów do konkursów.

Stypendia naukowe:
1. Stupaj Laura – uczennica klasy V Szkoły Podstawowej w Turze, finalista Przedmiotowego Konkursu z języka angielskiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy,
2. Zamroczyńska Iga – uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie, finalista Przedmiotowego Konkursu z języka polskiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy,
3. Moska Aleksandra – uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie, finalista Przedmiotowego Konkursu z przyrody organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy,

Czytaj dalej>>>


WOJCIECH SUMLIŃSKI w Szubinie

Autor: dnia środa, 18 Maj, 2016

Klub Prawa i Sprawiedliwości Szubin
w dniu 22 maja 2016 r. (niedziela) o godzinie 18.00
w Rejonowej Bibliotece Publicznej w Szubinie
przy ul. Kcyńskiej 11 , organizuje spotkanie
z Panem Wojciechem Sumlińskim, dziennikarzem śledczym.

Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy.

 


Zakopane całe śniegiem zasypane…

Autor: dnia środa, 18 Maj, 2016

Grupa uczniów z ZSS w Szubinie uczestniczyła w dniach od 25.04. do 29.04.2016 r. w ogólnoszkolnej wycieczce do Zakopanego. Trasę zwiedzania rozpoczęliśmy od stolicy Małopolski – Krakowa. Udało nam się zobaczyć najważniejsze historyczne obiekty Starego Miasta i Zamku Królewskiego na wzgórzu Wawel. Po pożegnaniu pana przewodnika dzieci zakupiły pamiątki w krakowskich Sukiennicach. Następne trzy dni spędziliśmy w Zakopanem. Nasz plan wędrówki po wybranych górach i dolinach był bardzo bogaty. Zobaczyliśmy Dolinę Strążyską wraz z jej pięknym wodospadem Siklawica. Zeszliśmy Doliną Białego do skoczni narciarskiej im. Stanisława Marusarza. W następnym dniu zwiedzaliśmy miasto Zakopane, zapoznaliśmy się z jego urokliwymi zabytkami i oryginalną góralską zabudową. Na zakończenie wędrówki wjechaliśmy kolejką szynową na Gubałówkę skąd podziwialiśmy przepiękną panoramę Tatr. W kolejnym dniu przeszliśmy Dolinę Kościeliską, uznawaną za najpiękniejszą  dolinę  tatrzańską. Po drodze zobaczyliśmy zjawiska krasowe: słynne Lodowe Źródło, jaskinie, wspaniale turnie. Mieliśmy możliwość oglądania. prawdziwego góralskiego szałasu – bacówki. Ta przyjemna wycieczka osiągnęła swój cel w schronisku na Hali Ornak gdzie mieliśmy chwilę na odpoczynek i posiłek. Powróciliśmy tą samą trasą. W czasie naszych górskich wypraw mieliśmy przepiękną słoneczną  pogodę – niby wiosenną, ale góry i doliny okryte były śnieżnym puchem. W ostatnim dniu, a dokładniej w drodze powrotnej zwiedziliśmy Wadowice -  miasto rodzinne świętego Jana Pawła II, gdzie uraczyliśmy się również słynną „kremówką”. Czytaj dalej>>>


Specjaliści z Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Autor: dnia środa, 18 Maj, 2016

W sobotę 14 maja 2016 r. w Gimnazjum nr 24 w Bydgoszczy odbył etap okręgowy Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym organizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Bydgoszczy. Turniej od lat ma niezmienną formułę. Skierowany jest do dzieci ze szkół podstawowych (klasy 4-6) oraz gimnazjalistów. Do rywalizacji przystąpiło w sobotę 7 drużyn ze szkół podstawowych (Koronowo, Dąbrowa, Cekcyn, Sępólno Krajeńskie, Grupa, Gniewkowo i Szubin) i 7 gimnazjalnych (Koronowo, Dąbrowa, Złotniki Kujawskie, Sępólno Krajeńskie, Gostycyn, Świekatowo i Szubin). Wśród nich reprezentacja ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie w składzie: Hubert Okoński, Jakub Spychała, Magdalena Kawecka i Zuzanna Kubiak. Opiekunem drużyny jest Marcin Adamczyk. W kategorii szkół gimnazjalnych, powiat nakielski reprezentowała drużyna z Gimnazjum nr 2 z Zespołu Szkół w Szubinie w składzie: Przemysław Jemioła, Damian Jemioła, Jakub Konieczny. Opiekun Stanisław Adamczyk. Turniejowe zmagania rozpoczęły się o godz. 10:00. Na początek uczniowie musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego i rozwiązywali test wiedzy i test skrzyżowań. W drugiej części pokonywali rowerem specjalnie przygotowany tor przeszkód wykazując opanowanie umiejętności jazdy rowerem w trudnych warunkach oraz zgodnie z przepisami miasteczko komunikacyjne. Oceniana była również umiejętność udzielania pierwszej pomocy, gdzie szubińska „Jedynka” była bezkonkurencyjna. Ostatecznie drużyny z Szubina zajęły 2 miejsca i zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 21 maja 2016 w Bydgoszczy.

Czytaj dalej>>>