iTvSzubin @ ITVSzubin.pl

Wpisy autora

Wypadek w Paterku

Autor: dnia sobota, 18 Kwiecień, 2015
Do zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło 17 kwietnia 2015 r. około godz. 17:00 na drodze wojewódzkiej nr 246 w Paterku. Zderzyły się samochody osobowe marki Mercedes A i Volkswagen Passat. W wyniku zderzenia poszkodowane zostały trzy osoby. 37 letnia kobieta kierująca mercedesem trafiła śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Bydgoszczy, natomiast kierowca volkswagena i pasażer trafili do szpitala w Nakle nad Notecią.  Droga została całkowicie zablokowana, policjanci wyznaczyli objazd do Szubina drogą wojewódzką nr 241 przez Kcynię. W działaniach ratowniczych udział brały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja.
Czytaj dalej>>>

Inauguracja Czwartków LA w Szubinie

Autor: dnia piątek, 17 Kwiecień, 2015

16 kwietnia 2015 r. na Stadionie Miejskim w Szubinie odbyła się Inauguracja Czwartków LA. Podczas otwarcia zawodów Marian Woronin oraz Andrzej Szerąg ze Stowarzyszenia Sport Dzieci i Młodzieży w Warszawie wręczyli wyróżniającym się nauczycielom pamiątkowe patery, które trafiły na ręce: Ilony Nowakowskiej, Małgorzaty Jaroch, Elżbiety Czarneckiej, Ewy Pęziak, Tomasza Grobelskiego, Daniela Lubawego, Macieja Kozarewcza, Mareka Sobczaka, Andrzeja Kulczyńskiego, Rafała Moritza. W zawodach uczestniczyła rekordowa ilość uczestników 578 osób. Zawody filmowała TV Warszawa, a dekorację na Stadionie Miejskim ustawił sponsor Czwartków firma Orlen.

Czytaj dalej>>>


Zawody Spławikowe w Antoniewie

Autor: dnia piątek, 17 Kwiecień, 2015


Zwycięskie koszulki z okazji 650 – lecia miasta

Autor: dnia piątek, 17 Kwiecień, 2015

W piątkowe przedpołudnie, 17 kwietnia 2015 r. Burmistrz Szubina gościł w ratuszu autorów zwycięskich projektów graficznych nadruku na koszulkę, która ma upamiętniać 650-lecie miasta Szubina.Zwycięzcami konkursu są mieszkańcy Szubina: Bartosz Świątkowski, Kamil Mastalerz, Paweł Pietroń. Koszulki już niebawem będzie można nabyć w Muzealnym Sklepiku

.

.

.

Czytaj dalej>>>


„Skarby Szubina” – konkurs w Muzeum

Autor: dnia piątek, 17 Kwiecień, 2015

Skarby Szubina” to konkurs wiedzy o szubińskich kościołach, który odbył się 16 kwietnia 2015 r. w Muzeum Ziemi Szubińskiej. Celem zorganizowania tego konkursu było pogłębienie wiedzy o kościołach w Szubinie, a także zwrócenie uwagi uczniów na obiekty sakralne – zabytki Szubina kryjące w sobie skarby wiedzy historycznej, architektonicznej oraz sztuki sakralnej. Konkurs był dla uczestników okazją do włączenia się w obchody Jubileuszu 650 – lecia miasta. Przybyło 27 uczniów z VI klas obu szkół podstawowych z Szubina, z Królikowa i Turu oraz uczniowie gimnazjum z Kowalewa i obu gimnazjów szubińskich. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się obszerną wiedzą, odpowiadając na wiele szczegółowych pytań dotyczących historii szubińskich kościołów, sprawdzili swoją znajomość architektury i sztuki. Jury konkursowe stanowili zaproszeni goście: P. Danuta Siewkowska – Prezes Paraf. Oddziału Akcji Katolickiej w Szubinie, Ks. Dziekan – Proboszcz par. św. Marcina, Tadeusz Lesiński oraz Ks. Proboszcz par. św. Andrzeja Boboli, Jacek Pawelczyk. Jurorzy odczytywali pytania, skrupulatnie liczyli punkty, po czym przewodniczący jury, Ks. Dziekan ogłosił werdykt: I miejsce zdobyła drużyna Gimnazjum nr 1 w Szubinie – zespół 1 (Radosław Ditrich, Kacper Orzechowski, Jakub Szmyt); II miejsce zdobyła drużyna S P nr 1 w Szubinie– zespół 1 (Damian Ditrich, Amelia Pechta, Michalina Gajewska); III miejsce zdobyła drużyna Gimnazjum nr 1 w Szubinie – zespół 2 (Marcel Ślimak, Cezary Palczewski, Adam Kalinowski). IV miejsce – Gimnazjum nr 2, V miejsce – Gimnazjum w Kowalewie, VI miejsce – SP 2 w Szubinie, VII miejsce – SP w Turze, VIII miejsce SP w Królikowie, IX miejsce – SP 2 (zespół 2) Wszyscy uczestnicy konkursu z rąk jurorów otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Czytaj dalej>>>


„Misie” i „Pszczółki” z szubińskiego Słoneczka z wizytą na wsi

Autor: dnia piątek, 17 Kwiecień, 2015

„Żywa lekcja przyrody”, w której uczestniczyły przedszkolaczki podczas pobytu w pobliskim gospodarstwie rolnym w Smolnikach, naprawdę była żywa… Przedszkolaki poznały zwierzęta hodowane w gospodarstwie oraz bawiły się z pupilami gospodarzy. Na miejscu czekały na dzieci pyszne ciastka i ciepła herbatę. Dodatkową atrakcją była huśtawka ogrodowa, która cały czas była oblegana. Dzieci dowiedziały się ciekawych rzeczy dotyczących rolnictwa. Mogły obejrzeć maszyny rolnicze sprzed wielu lat i usłyszeć kilka słów o nich. Jazda na kucyku okazała się ogromną atrakcją, z której skorzystało wiele dzieci… A co najważniejsze nasi milusińscy mieli możliwość bezpośredniego spotkania się ze zwierzętami, co z pewnością było dla nich niezapomnianym przeżyciem. Pobyt w gospodarstwie i zabawa była tak wspaniała, że dzieci niechętnie wracały do przedszkola. Pani Iwona widząc smutne minki, zaproponowała kolejne spotkanie w czerwcu. Dzieci i nauczyciele z grup: 3 i 4 latków serdecznie dziękują państwu Iwonie i Ryszardowi Lis za zaproszenie do swojego gospodarstwa.

Czytaj dalej>>>


Test Coopera z BiegamBoLubię Szubin już w najbliższą niedzielę

Autor: dnia piątek, 17 Kwiecień, 2015

W najbliższą niedzielę, 19 kwietnia 2015 r.BBL Szubin zaprasza wszystkich na Test Coopera. Spotykamy się na Stadionie Miejskim w Szubinie o godz. 9.30. Spośród uczestników wylosowana zostanie osoba, która otrzyma koszulkę BBL. Najmłodsi zostaną obdarowani słodyczami. Dodatkowo każdy kto zaliczy test, otrzyma dyplom potwierdzający ilość pokonanych metrów. Co to jest test Coopera? – Jego prostota czyli bieg 12 minutowy,w znanym płaskim terenie pozwala poznać poziom sportowy jaki reprezentujemy w momencie wykonywania próby.Dlaczego 12 minut? Czas odgrywa tutaj kluczową rolę. Właśnie 12 minutowy wysiłek jest najkrótszym jaki pozwala zbadać wydolność tlenową uczestnika. Wydolność tlenowa, nie wchodząc w fizjologię, to zdolność do wykonywania wysiłku fizycznego. Dlatego wyniki testu podawane są w formie tabelarycznej z uwzględnieniem wieku i płci badanego. Im lepszy rezultat czyli większa ilość przebiegniętych metrów, tym posiadamy lepszą kondycję. Właśnie opracowanie prostej formy odpowiedzi na pytanie w jakiej jesteśmy formie, oraz łatwość wykonania przyniosło testowi sławę i sprawiło, że przyjął się jako najpopularniejszy test na całym świecie. Ale czy z testu można wyczytać coś więcej niż fakt, że jesteśmy na dobrym lub słabym poziomie? Analiza wyniku może pokazać nam zarówno prędkości treningowe w jakich powinniśmy trenować oraz szacowany poziom VO2 max jaki posiadamy. W tym celu trzeba skorzystać z tabel lub kalkulatorów treningowych, które pokażą nam prędkości i poziom sportowy jaki reprezentujemy. Przykładowo osoba, która w Teście Coopera przebiegła 3000 metrów, powinna spokojne biegi wykonywać w zakresie 5:20 do 6:00 minut na kilometr, a jej szacunkowy poziom VO2max to około 48.

Czytaj dalej>>>


Igraszki z diabłem” w Złotowie

Autor: dnia piątek, 17 Kwiecień, 2015

Teatr Meandry zaproszony został na coroczne Złotowskie Spotkania Teatralne. Na scenie Złotowskiego Centrum Aktywności Społecznej  10 i 11 kwietnia 2015 r. zaprezentowały się zespoły między innymi z Piły, Gryfina i Krakowa. Szubiński teatr przedstawił fragmenty najnowszego spektaklu „Igraszki z diabłem” Jana Drdy. Zgromadzona publiczność nagrodziła występ owacjami na stojąco.

.

.

.

Czytaj dalej>>>


Zapraszamy na KORKI – konkurs rozstrzygnięty

Autor: dnia czwartek, 16 Kwiecień, 2015

Miło nam poinformować, że w czwartkowym konkursie - E-mail – Wygraj Bilet na Korki 2015, bilety otrzymują: Aleksandra, Soniak, Ola i Ryszard. Zwycięzcą gratulujemy, do zobaczenia na Ogólnopolskim Przeglądzie Kabaretów Amatorskich – KORKI 2015, który odbędzie się w sobotę, 18 kwietnia 2015 r. o godz. 17.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Szubinie przy Szkole Podstawowej nr 1 w Szubinie. W imieniu organizatorów przypominamy, że bilety na przegląd będą także do kupienia przed Korkami w Hali Widowiskowo-Sportowej w Szubinie. Raz jeszcze zapraszamy na MEGA WYDARZENIE 2015 rok.


Malarz z Szubina

Autor: dnia czwartek, 16 Kwiecień, 2015

Wspomnienia dzieciństwa  i wczesnej młodości Andrzeja Łpińskiego  mają najsłoneczniejsze kolory. Pełne są barwnych przygód. Nic dziwnego że autor,  malarz  z Szubina nazwał je Jędrnym Życiem. Promocja książki  w szubińskiej bibliotece stała się dobrą okazją do sentymentalnego spotkania z grupą przyjaciół z podstawówki i kcyńskiego ogólniaka. Serdecznościom nie było końca, a spotkanie  z literackiego przerodziło się w  zgoła rodzinne. Nic dziwnego – na sali dominowały koleżanki z ławy szkolnej naszego gościa. Andrzej Łapiński  mieszka w Bydgoszczy od ponad trzydziestu lat. Jest utalentowanym malarzem, członkiem Związku Artystów Plastyków Oddział Krajeński. Promocji  wspomnień  towarzyszyła wystawa  jego obrazów olejnych prezentowana na górnym holu biblioteki. Wystawa czynna będzie do połowy maja w godzinach pracy książnicy, a książka dostępna jest w wypożyczalni  bibliotecznej. Zapraszamy.

Czytaj dalej>>>


Spalony budynek i 3 samochody podczas pożaru w Ślesinie

Autor: dnia czwartek, 16 Kwiecień, 2015

16 kwietnia 2015 r. przed godziną 02:00 powiadomiono stanowisko kierowania Komendy Powiatowej PSP w Nakle nad Notecią o pożarze budynku mieszkalnego przy ul. Długiej w Ślesinie. Natychmiast na miejsce pożaru zadysponowano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, w tym podnośnik, zastęp OSP Ślesin, OSP Potulice, Cukrownia Nakło i Nakło nad Notecią. Po przybyciu na miejsce zastano bardzo zaawansowany pożar budynku i stojących przy nim trzech samochodów. Budynek ten był pustostanem i uległ całkowitemu spaleniu. Strażacy przeszukali wnętrze spalonego budynku w celu sprawdzenia czy nie znajdowały się w nim przypadkiem osoby bezdomne. Prawdopodobną przyczyną był pożar jednego z trzech samochodów stojącego przy budynku. Silnie wiejący wiatr przeniósł ogień na pobliski budynek.

Czytaj dalej>>>

Otwarte Mistrzostwa Szubina DELUXE SKI JUMP w SDK

Autor: dnia środa, 15 Kwiecień, 2015

Otwarte Mistrzostwa Szubina DELUXE SKI JUMP w minioną niedzielę, 12 kwietnia 2015 r. odbyły się w Szubińskim Domu Kultury. Mistrzostwa rozegrano na 8 skoczniach. Udział brało 12 zawodników. Najkrótszy skok na skoczni mamuciej (K250) wyniósł 65,5 m i był autorstwem Michała Dzikowskiego. Najniższa punktacja po dwóch skokach to -194,6pkt. Uzyskał ją Jakub Lisewski. Najdłuższy skok na skoczni mamuciej (K250) oddał Mateusz Ditrich – 261,5 m. Ostatecznie pierwsze miejsce zajął  M. Ditrich – 670 pkt, drugi był D.Janicki – 562 pkt, a trzeci M. Kalinowski – 515 pkt.

Czytaj dalej>>>


650 drzew na 650-lecie miasta Szubina

Autor: dnia środa, 15 Kwiecień, 2015

15 kwietnia 2015 r. w miejscowości Godzimierz, Burmistrza Szubina – Artura Michalak wraz z przedstawicielami Nadleśnictwa Szubin Panią Moniką Grugiel-Walenciuk – główna księgowa Nadleśnictwa Szubin, Panem Markiem Baranowskim – leśniczy Leśnictwa Ustronie, Panem Maciejem Lehnarthem – leśniczy Leśnictwa Grzeczna Panna, Panem Markiem Skrzypczakiem – specjalista służby leśnej oraz pracowników Urzędu Miejskiego w Szubinie uroczyście zakończyli akcje pn.: „650 drzew na 650-lecie miasta Szubina” przeprowadzonej w ramach obchodów 650 urodzin Grodu Pelikana. Wydarzenie to stanowiło nie tylko ważny punkt w szerokiej palecie tegorocznych jubileuszowych inicjatyw, ale także zwieńczyło kolejny etap prac związanych z realizowanym od 2008 r. projektem polegającym na rekultywacji w kierunku leśnym nieczynnego składowiska odpadów komunalnych położonego na terenie działki nr 66/1, zlokalizowanej w miejscowości Godzimierz, gm. Szubin.

Należy bowiem przypomnieć, iż w oparciu o treść decyzji Starosty Nakielskiego z dnia 8 lutego 2008 r., znak: WWŚ.6018 – 1/07/08, wyrażającej zgodę na zamknięcie składowiska odpadów komunalnych położonego w miejscowości Godzimierz, gm. Szubin, na działkach ewidencyjnych nr 66/1, obręb Godzimierz, i nr 3207/1, obręb Grzeczna Panna, gm. Szubin, z inicjatywy pracowników Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa tut. Urzędu już od około 7 lat podejmowane są działania służące odtworzeniu naturalnego ekosystemu ww. terenu oraz zapobiegające jego dalszej degradacji i zanieczyszczaniu. Jedna z form weryfikacji zakładanych zmian jest prowadzony nieustannie monitoring jakości wód podziemnych, których próbki pobierane są dwa razy w roku z trzech ujęć wód podziemnych zlokalizowanych na terenie zamkniętego składowiska odpadów.

Czytaj dalej>>>


Książka mam moc!

Autor: dnia środa, 15 Kwiecień, 2015

Kwiecień to Miesiąc Książki . Z tej racji w dniach od 7 do 10 kwietnia 2015 r. w Oddziale dla dzieci bibliotekarka Maria Mańkowska realizowała autorski cykl lekcji bibliotecznych poświęconych książce. Adresatami zajeć były dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 2 oraz Przedszkola Niepublicznego Słoneczko w Szubinie. – Książka ma moc,bo zachowuje kulturę narodów i sny o lepszej przyszłości. Aby przekaz książkowy był żywy musi być stworzony przez wybitnego pisarza. Takim był m.in. czarodziej Hans Christian Andersen, który potrafił mówić od środka postaci, którą powołał na bohatera, na co dzieci reagowały spontanicznie – opowiadała maluchom bibliotekarka. Maria Mańkowska zaprezentowała dzieciom także bogatą paletę nowości dla dzieci, bo jak wiadomo wysyp książek, na wydawniczym rynku sprzyja głodnym nowalijek czytelnikom. No i znowu czytamy przy naturalnym świetle! To ma duże znaczenie dla kondycji naszych oczu. Hurra! – Kierownik oddziału wybrała dla dzieci tym razem na wiosenną półeczkę z książkami następujące pozycje: Kłótnię „Czerwonego z Zielonym” ukrytych w sygnalizatorze świetlnym. ”Ptaki” autorstwa Pawła Mildnera pozwoliły poznać lepiej geografię Polski. ”Wierszyki” Małgorzaty Strzałkowskiej gimnastykowały język , „Panda” Oli Cieślak uczyła savoir-vivru, a obrazem i rymem bawiła opowieść o najeździe niedźwiedzi na Sycylię. Dodajmy że w trzech spotkaniach z książką brało udział łącznie 64 dzieci.

Czytaj dalej>>>


Bocian, sarna czy dzik – wystawa w Muzeum

Autor: dnia środa, 15 Kwiecień, 2015

W Muzeum Ziemi Szubińskiej czynna jest wystawa przyrodnicza. Przedszkolaki z grupy Gumisie z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie wzięły udział w zajęciach w muzeum poświęconych przyrodzie. Obejrzały wystawę WOKÓŁ NAS, którą tworzą fotografie, na których uwiecznione zostały zwierzęta znane takie jak bocian, sarna czy dzik oraz te, które dzieci dopiero poznawały takie jak żuraw czy kopciuszek. Obejrzały także filmy edukacyjne o motylu i żabie oraz wzięły udział w zajęciach plastycznych.

Czytaj dalej>>>


Pałuki – moja mała ojczyzna – konkurs w Muzeum

Autor: dnia środa, 15 Kwiecień, 2015

Dnia 9 kwietnia 2015 roku w Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna odbył się Gminny konkurs „Pałuki – moja mała ojczyzna”. Celem rywalizacji było przybliżenie uczniom dziejów i historii regionu, wzbudzanie zainteresowań obyczajami i zwyczajami pałuckimi. Do konkursu przystąpili uczniowie II klas gimnazjum. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu, który obejmował zakres zagadnień takich jak: ród Pałuków na tle historii Polski, sławni Pałuczanie, strój pałucki, gwara pałucka. Miejsce I zajęła uczennica Weronika Szmelter, II Kacper Spechciński, III Łukasz Wabich – uczniowie z Zespołu Szkół w Kowalewie, wyróżnienie Weronika Kozerewicz z Gimnazjum nr 1 w Szubinie, nagrody książkowe otrzymali Kacper Orzechowski z Gimnazjum nr 1 w Szubinie i Katarzyna Ciabach z Zespołu Szkół w Kowalewie. Wszystkim laureatom gratulujemy. Organizatorkami konkursu były Hanna Molenda, Emilia Szmelter i Kamila Czechowska – dyrektor Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna.

Czytaj dalej>>>


Mistrzostwa Gminy Szubin w Mini Piłce Nożnej Dziewcząt

Autor: dnia środa, 15 Kwiecień, 2015

11 kwietnia 2015 r. na Orliku przy ul. Mostowej odbyły się Mistrzostwa Gminy Szubin w Mini Piłce Nożnej Dziewcząt. Do zawodów przystąpił komplet szkół podstawowych z gminy Szubin. Zespoły podzielono na dwie grupy, w których rozegrano eliminacje systemem każdy z każdym.

Grupa A
- SP Rynarzewo – SP Kołaczkowo 0:1
- SP Nr 2 Szubin – SP Królikowo 4:0
- SP Rynarzewo – SP Królikowo 2:0
- SP Nr 2 Szubin – SP Kołaczkowo 3:2
- SP Rynarzewo – SP Nr 2 Szubin 0:1
- SP Królikowo – SP Kołaczkowo 1:1

Czytaj dalej>>>


Jednodniowe praktyki uczniów ZSP Szubin

Autor: dnia środa, 15 Kwiecień, 2015

W ramach Dnia Przedsiębiorczości 25 marca 2015 r. młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych odbyła jednodniowa praktykę, podczas której zapoznała się z pracą policjantów na Komendzie Powiatowej Policji oraz Komisariacie Policji w Szubinie, pracowników Banku Spółdzielczego w Szubinie oraz reporterów Radia Żnin FM. Nakielską komendę odwiedziło pięcioro uczniów Angelika Sztyma, Mateusz Lewandowski, Eryk Polsakiewicz, Mikołaj Karaś, Gracjan Gajewski, a szubiński komisariat jeden uczeń Wojciech Uciński klasy o profilu wojskowym. W Banku gościło dwóch uczniów Szymon Jemioła i Krzysztof Siatka, podobnie jak w Radio Żnin Małgorzata Nowak i Mateusz Obremski. Przedstawiciel szkoły, który gościł w szubińskim komisariacie miał okazję zapoznać się ze strukturą jednostki, poznać pracę poszczególnych wydziałów oraz zadania zespołu zajmującego się prowadzeniem spraw wykroczeniowych. Najlepiej uczeń poznał pracę dzielnicowego, pod którego opieką zwiedzał komisariat. Dzielnicowy opowiedział, na czym polega jego codzienna służba, z jakimi problemami najczęściej przychodzą do niego petenci oraz jaką dokumentację służbową sporządza.

Czytaj dalej>>>


Rozbójnicy zatrzymani

Autor: dnia środa, 15 Kwiecień, 2015

Szubińscy funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o rozbój. Wszyscy usłyszeli już zarzuty. Teraz grozi im do 12 lat więzienia.  W niedzielę, 12 kwietnia 2015 r.  do Komisariatu Policji w Szubinie wpłynęło zgłoszenie, że nieznani sprawcy sobotniego wieczoru (11.04.2015 r.)  napadli na przypadkowo napotkanego mężczyznę i ukradli mu telefon komórkowy oraz rower, o łącznej wartości 400 zł. W wyniku podjętych działań policjanci ustalili personalia osób mogących dokonać to przestępstwo. W poniedziałek mundurowi zatrzymali trzech podejrzewanych mężczyzn w wieku od 19 do 28 lat. Ponadto tego samego dnia funkcjonariusze odzyskali utracony w wyniku przestępstwa telefon komórkowy. Podejrzani zostali osadzeni w policyjnej izbie zatrzymań. W poniedziałek , 14 kwietnia 2015 r.  rozbójnikom zostały przedstawione zarzuty. Wobec wszystkich zastosowano policyjny dozór. Za przestępstwo to grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Czytaj dalej>>>


Mariusz Kałamaga zaprasza na KORKI !!!!

Autor: dnia wtorek, 14 Kwiecień, 2015


Rekreacja też jest potrzebna

Autor: dnia wtorek, 14 Kwiecień, 2015

Zawodnicy UKB Szubin w okresie przygotowawczym do sezonu letniego uczestniczą w treningach trzy razy w tygodniu, a niejedni cztery, a nawet pięć razy. Młodemu zawodnikowi nie tylko jest potrzebny trening, potrzebna jest również rozrywka. W sobotę, 11 kwietnia 2015 r. przy pięknej pogodzie o taką rozrywkę i rekreację postarali się Pan Piotr Trzciński oraz Pan Artur Krajewski. Zawodnicy UKB Szubin wraz z trenerami spotkali się na posesji pana Trzcińskiego, gdzie instruktorka jazdy konnej pani Marta omówiła i pokazała obchodzenie się z koniem oraz wsiadanie i zsiadanie z konia, a także technikę jazdy. Następnie pod opieką pani Marty każdy chętny mógł przejechać się na koniu. Na koniec wizyty rozpalono ognisko i każdy mógł upiec kiełbaskę i zjeść z chlebem. Za miłe spędzenie czasu młodzież UKB Szubin podziękowała za miłą rekreację na wolnym powietrzu panu Piotrowi i panu Arturowi oraz pani Marcie. Dobrze że ktoś pamięta o młodzieży spod znaku UKB Szubin.

Czytaj dalej>>>


Za horyzont z przedszkolakami

Autor: dnia wtorek, 14 Kwiecień, 2015

Szymon Springer, podróżnik, entuzjasta motocykli, autor bloga zahoryzont.net, słowem ciekawy i inspirujący człowiek, a co więcej absolwent naszego przedszkola, zaprezentował przedszkolakom relację z podróży dookoła świata, motocyklem do Australii. Przybliżając najmłodszym najodleglejsze krańce świata, pokazał, jak urzeczywistnił własne marzenie. Na pytanie, jakie marzenia mają dzieci, 4-letni Bartek z dumą powiedział, że chciałby pojechać do Kcyni. Szymon zauważył, że to realne, i to wcale nie dlatego, że Kcynia jest blisko… Marzenia się spełniają, gdy się chce.., gdy się bardzo chce. Inność obcych krajów, różnorodność krajobrazów, a także trud niemal tułaczej wędrówki mogliśmy zobaczyć na krótkich filmikach i fotografiach. Spotkanie zapadnie w pamięci na długo i to nie tylko dzieciom, ale także głównemu bohaterowi, który zmierzył się z rzeszą pytań małych ciekawskich.

Czytaj dalej>>>


Wiosenna wystawa

Autor: dnia poniedziałek, 13 Kwiecień, 2015

W miniony piątek, 10 kwietnia 2015 r. w Galerii Plama’s odbył się wernisaż wystawy malarstwa, rzeźby, instalacji członków Szubińskiej Grupy Plastyków Plama’s, który otworzyła dyrektor Alina Gordon. Rozpoczęło się od uczczenia chwilą ciszy zmarłego na początku tego roku Henryka Wojtasa, współzałożyciela i długoletniego prezesa Grupy (jego postać przypomniano na fotografii, przy której stał zapalony znicz). Wernisaż zgromadził sporą grupę artystów i miłośników plastyki, wśród nich m.in. burmistrza Szubina Artura Michalaka, Ignacy Pogodziński – Radny Powiatowy, Hanna Adamczewska i Maciej Rejment – Radni Miejscy. O samej wystawie opowiedziała prezes Grupy Hanna Zawadzka-Pleszyńska. Jak stwierdziła, jest to pierwsza w tym roku wystawa, zgodna z nazwą pory roku – Wiosna. Oprócz kilku obrazów zaprezentowała też instalację roślinną o tej właśnie nazwie. Burmistrz Artur Michalak pogratulował twórcom wystawy i wręczył Hannie Zawadzkiej-Pleszyńskiej kwiaty, a wszystkim wystawiającym artystom upominki urzędu w postaci bogato wydanych albumów o Szubinie. W sumie pokazano ponad 30 prac osiemnastu artystów, a są to: Krystyna Banach, Lidia Banach, Mirosław Banach, Ryszard Grabowski, Jan Harasimowicz, Lidia Jamróz, Urszula Jarecka, Ewelina Jerzakowska, Przemysław Kozłowski, Bogdan Kral, Edward Maciejewski, Jan Makowiecki, Zbyszko Piwoński, Maryla Rakowska-Molenda, Klaudia Rajmann, Krzysztof Wilk, Hanna Zawadzka-Pleszyńska i Waldemar Jan Zyśk. Tę interesującą wystawę można oglądać do początku maja. Alina Gordon zapowiedziała też, że na jesień planowana jest retrospektywna wystawa bogatej twórczości nieodżałowanego Henryka Wojtasa. Na razie trwają przygotowania do skatalogowania jego dzieł.

Czytaj dalej>>>


W bałkańskich rytmach

Autor: dnia poniedziałek, 13 Kwiecień, 2015

W bałkańskich rytmach – z piosenką i muzyką rodem z Bałkanów spotkała się publiczność minionej soboty, 11 kwietnia 2015 r. w SDK na koncercie toruńskiego zespołu Balkan Express, który w 2009 r. założył Stefan Dembowski, mieszkający wcześniej dwadzieścia lat właśnie na Półwyspie Bałkańskim. Ten koncert był swego rodzaju nowością na scenie domu kultury, gdyż do tej pory w ostatnich latach dwa razy do roku przyciągaliśmy publiczność piosenką biesiadną w wykonaniu kapel podwórkowych. Wydaje się, że taka odmiana była dobrym pomysłem, gdyż wszyscy świetnie się bawili. Słuchano piosenek w językach krajów byłej Jugosławii oraz polskim. Swoistego smaczku ponad 1-5-godzinnemu koncertowi dała młoda tancerka Ozanna Siwik w tańcach orientalnych. Zwłaszcza panowie byli nią zachwyceni, co było widać po spojrzeniach i gromkich oklaskach. W sumie koncert się bardzo podobał i Balkan Express został w finale zasłużenie nagrodzony owacją na stojąco.

Czytaj dalej>>>


Uroczyste otwarcie biura posłów PiS w Szubinie, konferencja prasowa Bartosza Kownackiego [FILM]

Autor: dnia poniedziałek, 13 Kwiecień, 2015

W sobotę, 11 kwietnia 2015 r. o godz. 13.30 Poseł do Parlamentu Europejskiego -  Kosma Złotowski i Tomasz Latos - Poseł na Sejm RP dokonają uroczystego otwarcia Biura Poselskiego PiS w Szubinie. Wszystkich zgromadzonych przywitała Pełnomocnik PiS na Gminę Szubin, Piotr Trzciński. Biuro Posłów PiS: Kosmy Złotowskiego, Tomasza Latosa, Bartosza Kownackiego i Piotra Króla ma swoją siedzibę w Szubinie na terenie firmy DTS – (dojazd od ul. Pałuckiej lub Leśnej). W każdy czwartek w godz. 17.00 – 19.00 dyżur w biurze będą pełnić posłowie lub członkowie PiS. Natomiast w poniedziałek, 13 kwietnia 2015 r. o godz. 14.30 odbyła się konferencja prasowa Bartosza Kownackiego dotycząca aktualnie prowadzonej kampanii wyborczej kandydata na Prezydenta RP – Andrzeja Dudy. Na spotkaniu obecni byli przedstawicieli lokalnych mediów oraz TVP Bydgoszcz.

Czytaj dalej>>>


Autor: dnia poniedziałek, 13 Kwiecień, 2015


Sukces UKB Szubin w Żninie

Autor: dnia poniedziałek, 13 Kwiecień, 2015

12 kwietnia 2015 r. odbył się XXI Ogólnopolski Bieg Żniński im. Michała Joachimowskiegiego na dystansie 10 km, a także nad jeziorem Czapla odbyły się biegi od przedszkolaków do juniorów. W biegach młodzieżowych wzięło udział 23 młodych zawodników z UKB Szubin, którzy 12 razy wstawali na najwyższych miejscach na podium. W tym sześć razy na pierwszym miejscu, pięć razy na drugim miejscu oraz raz na trzecim miejscu. Opiekunami na zawodach byli sami rodzice zawodników, którzy dopingowali swoje pociechy oraz trener Kazimierz Krzywdziński. Oto zawodnicy którzy stawali na najwyższych miejscach na podium: pierwsze miejsca: Marcelina Hilscher rocznik 2004 dystans 400 m; Jagoda Kaiser rocznik 2002 dystans 600 m; Dawid Mazur rocznik 2002 dystans 600 m; Karolina Bejma rocznik 2001 dystans 1000 m;  Aleksandra Domińska rocznik 1997 dystans 1400 m; Kamil Smoliński rocznik 1996 dystans 1400 m.  Drugie miejsca: Michał Winkowski rocznik 2004 dystans 400 m; Aleksandra Szczech rocznik 2002 dystans 600 m; Jakub Kaiser rocznik 2003 dystans 600 m; Krystian Wozniak rocznik 2000 dystans 1000 m; Mateusz Smoliński rocznik 1996 dystans 1400 m. Trzecie miejsce: Weronika Kozerewicz rocznik 2000 dystans 1000 m.

Czytaj dalej>>>


„Zuchy” i „Żabki” z szubińskiego „Słoneczka” z wizytą w Rejonowej Bibliotece w Szubinie

Autor: dnia poniedziałek, 13 Kwiecień, 2015

9 i 10 kwietnia 2015 r. starszaki z grup „Zuchy” i Żabki” z Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko” z Szubina odwiedziły Rejonową Bibliotekę Publiczną w Szubinie. Celem naszej wizyty było rozwijanie zainteresowań czytelniczych. Na miejscu przywitała nas Pani Maria Mańkowska , która wprowadziła nas w ciekawy świat książek, opowiadając o różnych rodzajach książek a także, przypomniała nam, iż niedawno obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Książki dla dzieci. Pani Maria zdradziła nam wiele ciekawostek z życia Hansa Christiana Andersena, wybitnego autora który napisał ok. 200 baśni dla dzieci. Następnie mieliśmy okazję wysłuchać bajki pt. „Czerwony i zielony” Gabriela Gay, a także opowiadania pt. „Maska lwa”. Wiele radości sprawiła nam nauka wierszyka „łamiącego języki” pt. „Lama” a także możliwość oglądania książek. Na zakończenie interesującej przygody w świecie książek wręczyliśmy Pani Marii podziękowanie za poświęcony czas i okazałą życzliwość i pełni radości wróciliśmy do przedszkola.

Czytaj dalej>>>


LKS Szubinianka Szubin – LKS Sparta Janowiec Wielkopolski 3:1

Autor: dnia poniedziałek, 13 Kwiecień, 2015

Mimo tego, że zespół Szubinianki Szubin kończył derbowy mecz ze Spartą Janowiec w dziewiątkę, to nie przeszkodziło im to w zdobyciu kompletu punktów. Wynik spotkania otworzył Przemysław Wesołek, jeszcze przed przerwą wyrównał Juszczak. Gospodarze całą drugą połowę po czerwonej kartce dla Marcina Wiśniewskiego grali w osłabieniu, a mimo tego Jakub Cegiełka i Robert Jurek dali Szubiniance cenne trzy punkty. Początek spotkania należał do miejscowych. Już w pierwszych minutach czujność bramkarza sprawdził Robert Jurek, ale golkiper gości pewnie interweniował. Kilka minut później świetną okazję zmarnował Sebastian Żurawski, który stanął oko w oko z Irkiem, niestety dla miejscowych piłkę z linii bramkowej wybił jeden z defensorów drużyny gości. W kolejnych minutach swoje okazje mieli piłkarze z Janowca Wielkopolskiego, ale czujny Hilscher nie dał się pokonać. W 36. minucie po dośrodkowania z rzutu wolnego egzekwowanego przez Marcina Wiśniewskiego piłkę do siatki przyjezdnych wbił Przemysław Wesołek. Była to jego czwarta bramka, w czwartym kolejnym meczu w tym roku. Jednak podopieczni Wiesława Stepczyńskiego w dobrych nastrojach nie schodzili do szatni. Najpierw w 40. minucie prostopadłe podanie z centralnej części boiska otrzymał Juszczak i znalazł się ” oko w oko ” z bramkarzem gospodarzy, górą w tym pojedynku był napastnik gości. Przed przerwą na domiar złego czerwoną kartką został ukarany Marcin Wiśniewski.

Czytaj dalej>>>


Nagroda roku i nagroda miesiąca rozdana

Autor: dnia niedziela, 12 Kwiecień, 2015

Tradycyjnie w sobotę w Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów Moto-Centrum Stanisław Zieliński odbyło się czwarte w tym roku losowanie nagród dla klientów stacji, którzy w miesiącu  marcu 2015 roku wykonali przegląd techniczny swojego samochodu. Kilka minut po godz. 13.00 spośród wrzuconych do urny 11 kwietnia 2015 r. kuponów, wylosowany został zwycięzca głównej nagrody, którą w tym miesiącu był zestaw kluczy. Szczęśliwym posiadaczem zwycięskiego kuponu okazał się Mikołaj Cholewiński. Nagrody dodatkowe w postaci kuponu na myjnię parową wygrał Dawid Standzon, serwis klimatyzacji wygrała Agnieszka Sęga, a wymianę opon w samochodzie osobowym wygrał Zbigniew Żywanowski. Przy okazji kwietniowego losowanie odbyło się losowanie telewizora LCD 32″, który był nagrodą główną za 2014 rok. Losowanie odbyło się spośród wszystkich kuponów, które zostały wrzucone podczas losowań miesiąca przez miniony rok. Telewizor trafił w ręce obecnego na losowaniu Grzegorza Kowalskiego.  Kolejne losowanie, w którym mogą wziąć udział wszystkie osoby, które w miesiącu kwietniu 2015 r. dokonają przeglądu samochodu w OSKP Moto-Centrum już 9 maja 2015 r., główna nagroda to radio samochodowe. Do każdego przeglądu upominek oraz 5% rabat na zakupy w sklepie motoryzacyjnym. Losowanie nagrody główne za rok 2015 już w styczniu 2016 r. i będzie to również telewizor tylko już 40″. Jak zapowiedział właściciel stacji co roku będą zwiększana wielkość telewizora.

Czytaj dalej>>>