Wpisy autora

SONDA SMS – Którego kandydata Radnego Powiatowego popierasz w nadchodzących Wyborach Samorządowych?

Autor: dnia wtorek, 21 Październik, 2014

Zapraszamy do udziału w kolejnej sondzie sms, tym razem głosujemy na kandydatów na Radnych  Powiatowych.  Żeby swój głos poparcia oddać na wybranego kandydata należy wysłać sms’a na numer 71880 o treść, która jest podana przy każdym z wymienionych i zgłoszonych kandydatów.

np. sms o treści: sonda p C8 na numer 71880

koszt jednego sms’a to 1,23 zł z VAT
w sondażu samodzielnie mogą uczestniczyć tylko osoby pełnoletnie.

Wyniki wyświetlane są na bieżąco poniżej.

Czytaj dalej>>>


Dla ciała i ducha

Autor: dnia wtorek, 21 Październik, 2014

W piękny sobotni poranek, 18 października 2014 r.  członkinie ze Stowarzyszenia Gminnej Rady Kobiet w Szubinie wybrały się na wycieczkę do Uniejowa na basen wód termalnych. Panie korzystały z sauny, jacuzzi, zjeżdżalni i wielu innych atrakcji, a w drodze powrotnej zwiedziły Sanktuarium Maryjne w Licheniu.

.

.

.

.

Czytaj dalej>>>


Wydział Konwojowy przyjazny Zespołowi Szkół nr 2 w Szubinie

Autor: dnia wtorek, 21 Październik, 2014

17 października 2014 r. odbyło się spotkanie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie z funkcjonariuszami Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Zajęcia pod hasłem „Wydział Konwojowy przyjazny Zespołowi Szkół nr 2 w Szubinie” przygotowali i poprowadzili mł. asp. Krzysztof Koguciuk oraz mł. asp. Marcin Chojnicki. Celem spotkania było przedstawienie technik i metod stosowanych przez funkcjonariuszy KWP w codziennej służbie oraz zaprezentowanie sprzętu transportowego przeznaczonego do przewozu osób zatrzymanych. Koordynatorem zajęć była Pani Karina Kużniak-Garstecka, która na zakończenie wręczyła w imieniu uczniów klas I oraz ich wychowawczyń podziękowania mł. asp. Krzysztofowi Koguciuk i mł. asp. Marcinowi Chojnickiemu. Na ręce funkcjonariuszy przekazała również podziękowania dla I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy mł. insp. Tomaszowi Trawińskiemu, Naczelnika Wydziału Konwojowego KWP w Bydgoszczy mł. insp. Rafałowi Nowickiemu, Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. kujawsko- pomorskiego za możliwość organizacji zajęć w Zespole Szkół w Szubinie oraz za obdarowanie uczniów upominkami, jednocześnie życząc Policjantom dalszych sukcesów w życiu prywatnym oraz służbowym.

Czytaj dalej>>>


Autor: dnia wtorek, 21 Październik, 2014


Pożar kotłowni w budynku mieszkalnym w Smolnikach

Autor: dnia wtorek, 21 Październik, 2014

20 października 2014 r. chwilę po godz. 18.00 na stanowisko kierowania Komendy Powiatowej PSP w Nakle nad Notecią wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w Smolnikach, gmina Szubin. Na miejsce zadysponowano cztery zastępy strażaków: trzy zastępy z jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie w tym podnośnik hydrauliczny i zastęp OSP Szubin. Po przybyciu na miejsce strażacy przy użyciu aparatów powietrznych przystąpili do działań gaśniczych. Pożar powstał w kotłowni mieszczącej się w przybudówce. Od ognia zajęły się belki stropowe, a następnie ogień przemieścił się na poddasze. Spaleniu uległa część dachu z eternitu. Na miejsce przybył patrol Policji i pogotowie energetyczne, które odcięło dopływ prądu do posesji.

Czytaj dalej>>>


Szkolnym Turnieju Piłki Nożnej Football Academy

Autor: dnia poniedziałek, 20 Październik, 2014

W październiku 2014 r. uczniowie klasy IIB wraz z wychowawczynią Kingą Nowakowską ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie uczestniczyli w Szkolnym Turnieju Piłki Nożnej Football Academy. Turniej przeprowadzony został przez trenerów piłki nożnej, którzy bazują na angielskich metodach treningowych. Zawody rozgrywane były dla każdej klasy indywidualnie, wewnątrz grup. Uczniowie IIB zostali podzieleni na kilka drużyn, które rozgrywały ze sobą o mistrzostwo swojej klasy. Celem zajęć była integracja dzieci, zwiększenie aktywności fizycznej, umiejętności gry w piłkę nożną oraz kształtowanie postawy współdziałania zespołowego! Zawody rozpoczęły się od występu dziewcząt – cheerleaderek z klasy, które dopingowały swoich kolegów przez cały czas trwania rozgrywek. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał dyplom.

Czytaj dalej>>>


SONDA SMS – Którego kandydata na Burmistrza Szubina popierasz?

Autor: dnia piątek, 17 Październik, 2014

Zakończył się termin zgłaszania kandydatów na stanowisko Burmistrza Szubina. Komitety Wyborcze zgłosiły w sumie 4 kandydatów. KKW Lewica Razem – Mariusza Piotrkowskiego, KWW Artur Michalak Wspólna Gmina Szubin  – Artura Michalaka, KWW Szubińska Inicjatywa Samorządowa dla Gminy Szubin – Artura Krajewskiego oraz KWW Stanisław Wypych – Stanisława Wypycha. W ramach sondażu wyborcze zapraszamy państwa do udziału w SONDZIE SMS – Którego kandydata na Burmistrza Szubina popierasz?

Żeby swój głos poparcia oddać na wybranego kandydata należy wysłać sms’a na numer 71880 o treść:
sonda b 1 – na Artura Krajewskiego
sonda b 2 – na Artura Michalaka
sonda b 3 - na Mariusza Piotrkowskiego
sonda b 4 – na Stanisława Wypycha.

koszt jednego sms’a to 1,23 zł z VAT w sondażu samodzielnie mogą uczestniczyć tylko osoby pełnoletnie.

Wyniki wyświetlane są na bieżąco poniżej.

Czytaj dalej>>>


Zawody spinningowe koła PZW 128 Szubin

Autor: dnia piątek, 17 Październik, 2014

W dniu 12 października 2014 r. na Kanale Noteckim w Antoniewie, odbyły się piąte, a zarazem ostatnie z zaplanowanych na ten rok zawodów wędkarskich zorganizowane przez Zarząd PZW nr 128 w Szubinie. Tym razem były to zawody spinningowe. Tradycyjnie po ogłoszeniu regulaminu zawodów przez prezesa koła Zbyszka Szczepańskiego, zawodnicy rozpoczęli rywalizację która trwała od godz. 7.30 do godz. 13.00. O godz. 13.00 komisja przystąpiła do ważenia złowionych w tym czasie ryby. Na podstawie spisanych rezultatów, komisja sędziowska ustaliła liczbę zdobytych punktów oraz kolejność zajętych miejsc:
1 miejsce – Lehnart Maciej
2 miejsce – Paradowski Andrzej
3 miejsce – Szczepański Zbyszek
4 miejsce – Łapka Wiesław
5 miejsce – Jankowski Mateusz
6 miejsce – Jancy Mirosław

Czytaj dalej>>>


Uroczysty apel z okazji Dnia Nauczyciela w ZSP Szubin

Autor: dnia piątek, 17 Październik, 2014

13 października 2014 r. odbył się w ZSP Szubin uroczysty apel z okazji Święta Edukacji Narodowej. W części oficjalnej pani dyrektor Elżbieta Nowicka złożyła wszystkim nauczycielom życzenia i wręczyła Nagrody Dyrektora, które otrzymali: Sylwia Bałuk, Anna Miśnik, Izabela Trocha, Dorota Adamczewska, Danuta Kłosowska oraz Dorota Nować i Hanna Cyganek. Zaproszeni goście: Pani Róża Trela – przewodnicząca Rady Rodziców oraz pan Marian Szymański – Starszy Cechu Rzemiosł Różnych przekazali na ręce pani dyrektor kwiaty dla całego grona pedagogicznego. W dalszej części uroczystości uczennice Sandra Król i Małgorzata Nowak przedstawiły dekalog nauczyciela, którego przestrzeganie zapewni sukces pedagogiczny i owocną współpracę z uczniami. Uczniowie Mikołaj Karaś i Krzysztof Siatka pokazali natomiast niezbędne wyposażenie nauczyciela, które pozwoli usprawnić niełatwą pracę. Wśród potrzebnych przedmiotów znalazły się m.in. nauszniki, lusterko wsteczne, worek grochu czy lornetki nauczycielskie. Furorę w tym „niezbędniku” zrobił zestaw tabletek uspokajających zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów. Na zakończenie nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły wręczone zostały upominki wykonane przez mieszkańców internatu.

Czytaj dalej>>>


Kadeci klasy wojskowej z wizytą w Wojskowej Komendzie Uzupełnień i Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy

Autor: dnia piątek, 17 Październik, 2014

W dniu 16 października 2014 r. uczniowie klasy wojskowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie uczestniczyli po raz pierwszy w podróży do Bydgoszczy. Pierwszym etapem była Wojskowa Komenda Uzupełnień, z którą szkoła ma podpisane porozumienie o współpracy. Powitał nas mjr Janusz Koźmiński – Szef Wydziału Rekrutacji. Uczniowie w czasie pobytu m.in. w Sali Tradycji zapoznani zostali z historią Wojskowej Komendy Uzupełnień w Bydgoszczy oraz z kronikami Komendy. W dalszej kolejności kadetom zaprezentowano kancelarie służbowe, w których pracownicy WKU opowiadali o powoływaniu do różnych form służby wojskowej oraz sposobie administrowania zasobami osobowymi w Wojskowej Komendzie Uzupełnień. Wizyty była okazją do złożenia podziękowania Panu ppłk. Adamowi Ciesielskiemu – Wojskowemu Komendantowi Uzupełnień w Bydgoszczy za dotychczasową współpracę. Kadetka Angelika Sztyma w obecności nauczycieli przekazała Komendantowi w imieniu całej społeczności szkolnej pamiątkową fotografię wykonaną na tle szkoły po uroczystości ślubowania klas pierwszych i przysięgi klasy wojskowej w dniu 11 października 2014 r. Uczniowie zaś otrzymali gadżety związane ze służbą w Narodowych Siłach Rezerwy oraz w Wojsku Polskim. Następnym punktem wyjazdu było Muzeum Wojsk Lądowych. Tam przewodnik zapoznał nas na początku pobytu z wystawą czasową pt. „Wielka Wojna 1914-1918”. W bieżącym roku mija 100 lat od wybuchu pierwszego konfliktu o zasięgu światowym, który pociągnął za sobą śmierć około 17 milionów ludzi. Początkowo przyjęło się go nazywać „Wielką Wojną” i dopiero po zakończeniu II wojny światowej zaczęto używać określenia I wojna światowa. Tragiczne wydarzenia Wielkiej Wojny zostały przyćmione przez okrucieństwa lat 1939-1945, ale warto pamiętać o tamtych dramatycznych czasach, nie tylko ze względu na ilość ofiar, skalę działań, czy zastosowanie nowych technologii, ale także, aby wspominać losy zwykłych ludzi, którzy zostali wciągnięci w tryby historii. Czytaj dalej>>>


Zapraszamy na wystawę poplenerową do Korytarzyka

Autor: dnia czwartek, 16 Październik, 2014


Nagrody i wyróżnienia dla nauczycieli z okazji ich święta

Autor: dnia środa, 15 Październik, 2014

14 października 2014 r. w Dniu Edukacji Narodowej, w murach Urzędu Miejskiego w Szubinie odbyło się uroczyste spotkanie podczas, której Burmistrz Szubina Ignacy Pogodziński wręczył nagrody wyróżnionym dyrektorom i nauczycielom. Wśród nagrodzonych znaleźli się: Jolanta Grzegorek – SP Chomętowo, Wioletta Katarzyna Tomaszewska – Gimnazjum Nr 1 w Szubinie, Barbara Wiencelewska-Cyranowicz – SP Królikowo, Magdalena Szmyt – SP Kołaczkowo, Karina Kuźniak-Garstecka – ZS Szubin, Danuta Pokora – ZS Szubin, Jolanta Storzyńska – Przedszkole Nr 2 Szubin, Teresa Brelińska – Przedszkole Nr 3 Szubin, Rafał Graba – ZS Kowalewo, Justyna Joanna Nitka – ZS Kowalewo, Dorota Zygmunt – ZS Rynarzewo, Magdalena Itrich – ZS Rynarzewo, Danuta Jaworska – SP Nr 1 Szubin, Katarzyna Krajewska- SP Tur.  Natomiast w bydgoskim kuratorium wręczono odznaczenia i uhonorowano Nagrodami Ministra Edukacji Narodowej, Kujawsko-Pomorskigo Kuratora Oświaty, Profesorowie Oświaty w 2014 r. nauczycieli uczących w szkołach naszej gminy i tak: Małgorzata Bielska-Pingot - I Liceum Ogólnokształcące w Szubinie - Medal Srebrny Za Długoletnią Służbę, Czytaj dalej>>>


Konkursu plastycznego dla dzieci pt. „Mój Świat bez alkoholu i narkotyków” rozstrzygnięty

Autor: dnia środa, 15 Październik, 2014

Czwarta edycja miejsko-gminnego konkursu plastycznego dla dzieci pt. „Mój Świat bez alkoholu i narkotyków” to sukces szubińskiej biblioteki, ale także wszystkich osiemdziesięciu dzieci biorących udział w konkursie. Plastyczna propozycja była częścią wakacyjnej akcji pt.: „Zaczarowana Biblioteka„. Konkurs służył rozbudzeniu zdolności plastycznych dzieci. Przedsięwzięcie wsparła finansowo Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Szubinie, fundując nagrody książkowe. Dziękujemy za to serdecznie! Ukoronowaniem konkursu była wystawa przygotowana przez Marię Mańkowską, kierownika oddziału dla dzieci szubińskiej biblioteki. Laureaci, rodzice, opiekunowie i bibliotekarze przybyli w sobotnie przedpołudnie na wernisaż wystawy pokonkursowej. „Jak czuję tak rysuję„, „Pokażę ci mój rysunek a ty powiesz mi co dzieje się w moim wnętrzu„, „Oto ja i mój świat” – „mówiły” rysunki. Czterdzieści osób z uwagą wysłuchało opowieści o świecie rysowanym przez małych artystów, zwycięzców konkursu. Nie obyło się też bez poczęstunku. Wystawę dzieci można oglądać w oddziale dla dzieci książnicy szubińskiej do końca listopada. Zapraszamy serdecznie!

Czytaj dalej>>>


Święto Nauczycieli w ZSS Szubin

Autor: dnia środa, 15 Październik, 2014

W Zespole Szkół Specjalnych w Szubinie z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbył się uroczysty apel, który przygotowali uczniowie ze starszych klas pod opieką Danuty Loch i Zbigniewa Sabacińskiego. Na początku uroczystości odśpiewano hymn Polski, a następnie głos zabrała pani dyrektor Kinga Ciszewska. W swoich słowach skierowanych do nauczycieli, ale także i do uczniów, pani dyrektor podkreśliła, że bez uczniów nie byłoby szkoły i nauczycieli. Przekazała także podziękowania dla grona pedagogicznego za nieustanny trud i wysiłek wkładany w pracę dla dzieci i szkoły. Życzenia sukcesów i satysfakcji z wykonywanej pracy przesłała do szkoły również kurator oświaty województwa kujawsko – pomorskiego Anna Łukaszewska. Miłą chwilą w czasie tegorocznego spotkania było oficjalne powitanie nowych uczniów naszej szkoły. Otrzymali oni dyplomy, drobne upominki i życzenia sukcesów w naszej szkole. Pani dyrektor wręczyła także nagrody dla nauczycieli „za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej„. W tym roku byli to: Barbara Musiała – Wrzesińska, Bernadeta Piniarska, Małgorzata Grzeszczak, Tomasz Lewandowski i Zbigniew Sabaciński. Na zakończenie uroczystości młodzież przedstawiła nam krótką część artystyczną, a grupa dzieci młodszych zaprezentowała wiersz pt. „Na straganie„.

Czytaj dalej>>>


Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy filia w Szubinie zaprasza do korzystania z usługi IBUK

Autor: dnia środa, 15 Październik, 2014

Od 2012 roku Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy filia w Szubinie oferuje nową usługę – bezpłatny dostęp do wybranych książek – z domowych lub bibliotecznych komputerów oraz urządzeń mobilnych dla wszystkich zapisanych czytelników po zalogowaniu na stronie ibuk.pl. Publikacje są dostępne przez przeglądarkę WWW, niezależnie od posiadanego systemu operacyjnego, bez konieczności instalacji specjalnych czytników. Należy mieć włączoną obsługę Javascript oraz cookies, a także zainstalowaną wtyczkę Adobe Flash Player. Nowością jest konieczność założenia osobistego konta myIbuk, które umożliwia użytkownikowi korzystanie z zaawansowanych funkcji do pracy z tekstem (zaznaczanie fragmentów, robienie notatek, dostęp do wybranych przez siebie fragmentów), czytanie publikacji na urządzeniach mobilnych i przeprowadzanie wszystkich innych operacji. Po założeniu konta czytelnik jest już zawsze rozpoznawany przez system i może korzystać tylko z tych zasobów i funkcjonalności, do których ma uprawnienia. Dla ułatwienia, w pomocy konta myIbuk znajdują się wyczerpujące opisy wszystkich funkcjonalności. Baza IBUK Libra zapewnia naszym Czytelnikom dostęp elektroniczny do 452 publikacji wiodących polskich wydawnictw. Zapraszamy na stronę pbwszubin.idsl.pl i do odbioru PIN-ów wykupionych dla czytelników przez Bibliotekę.


Znamy listy kandydatów na radnych do Rady Miejskiej w Szubinie

Autor: dnia wtorek, 14 Październik, 2014

Poniżej prezentujemy listy kandydatów na radnych do Rady Miejskiej w Szubinie we wszystkich 21 okręgów wyborczych, z których wyłonimy po jednym kandydacie w danym okręgu.

Czytaj dalej>>>


Ogniste Pióra zapraszają do swoich szeregów….

Autor: dnia poniedziałek, 13 Październik, 2014


Ulicami Szubina przeszła Procesja Różańcowa

Autor: dnia poniedziałek, 13 Październik, 2014

11 października 2014 r. ulicami Szubina przeszła Procesja Różańcowa. W tym roku procesja wyruszył o godz.19.00 z Parafii Św. Andrzeja Boboli i prowadziła ulicami: Ogrodową, Bema, J. Dąbrowskiego, Nakielską, Kościuszki i św. Marcina. Symboliczny, drewniany różaniec niosła grupa modlitewna oraz matki różańcowe o oprawę muzyczną zadbał zespół z parafii św. Andrzeja. Różaniec prowadził ks. Waldemar Indycki. Rozważania na koniec każdej dziesiątki różańca odczytywali członkowie grupy modlitewnej. Całość zakończyła się Apelem Jasnogórskim w kościele pw. św. Marcina Biskupa. Ks. kanonik Tadeusz Lesiński podziękował wszystkim parafianom za przybycie i modlitwę, osobom odpowiedzialnym za przygotowanie procesji oraz policji za zabezpieczenie trasy przemarszu.

Czytaj dalej>>>


Rozpoczął się międzynarodowy tydzień mediacji 13-17.10.2014r.

Autor: dnia poniedziałek, 13 Październik, 2014

Prokuratura Rejonowa w Szubinie informuje, że w dniach 13-17 października 2014 r. w godzinach urzędowania w siedzibie Prokuratury Rejonowej w Szubinie i Ośrodku Zamiejscowym Prokuratury Rejonowej w Szubinie z siedzibą w Żninie pełnione będą dyżury prokuratorów, którzy będą udzielać informacji zainteresowanym osobom o zasadach i trybie postępowania mediacyjnego.

Szczegółowe informację można uzyskać
pod numerem telefonu 52 384 24 01


LKS Szubinianka Szubin – LZS Kujawy Markowice 3:0

Autor: dnia poniedziałek, 13 Październik, 2014

Piłkarze Szubinianki przełamali złą serię i po dwóch słabszych meczach, odnieśli zwycięstwo, pokonując na własnym boisku Kujawy Markowice 3:0 (0:0). Od początku spotkania więcej z gry mieli gospodarze. W drugiej minucie blisko pokonania bramkarza Kujaw był Przemysław Wesołek jego uderzenie głową poszybowało minimalnie nad poprzeczką. W kolejnych minutach sytuacje sam na sam zmarnował Radosław Bojas oraz Dawid Woźniak. Swoje szanse miał także Mirosław Obremski oraz ponownie Radosław Bojas, ale piłka jak zaczarowana nie chciała wpaść do siatki. W końcówce pierwszej połowy było groźnie pod bramką Pawlaka, na szczęście golkiper LKS Szubinianki zachował czyste konto. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianom, miejscowi nadal marnowali świetne sytuacje. Najpierw Mirosław Obremski przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gości, chwilę później Michał Machowski oddał kapitalny strzał zza pola karnego, który odbił się od poprzeczki. W 60. minucie po stałym fragmencie gry Dariusz Chojnacki chybił w dogodnej sytuacji. W 70. minucie w końcu gospodarze dopięli swego, a na listę strzelców wpisał się Dominik Krawczyk. Boczny obrońca gospodarzy próbował dośrodkować, ale piłka szczęśliwie wpadła w krótki róg bramki Kujaw. W końcówce spotkania na listę strzelców wpisał się jeszcze Michał Machowski oraz Przemysław Wesołek. Szubinianka wygrywa 3-0 z Kujawami Markowice. W sobotnim spotkaniu martwiła jednak nieskuteczność naszych zawodników, bo spokojnie wynik mógł być dwukrotnie wyższy. Za tydzień nasz zespół czeka bardzo ciężka przeprawa w Brześciu Kujawskim.

Czytaj dalej>>>


Zadymienie w budynku wielorodzinnym w Szubinie

Autor: dnia niedziela, 12 Październik, 2014

11 października 2014 r. chwile przed godz. 18.30 na stanowisko dowodzenia PSP w Nakle nad Notecią wpłynęło zgłoszenie o wyczuwalnym zadymieniu w jednym z mieszkań na piętrze w budynku wielorodzinnym w Szubinie przy ulicy Młyńskiej. Natychmiast na miejsce zadysponowano jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie. Po przybyciu na miejsce okazało się, że w mieszkaniu faktycznie jest podwyższone stężenie dwutlenku węgla, jaki i na wszystkich jego kondygnacjach. Zadaniem strażaków było przewietrzenie pomieszczeń i zlokalizowanie źródła zadymienia. W mieszkaniu piętro niżej, z którego wydobywał się dym nie było lokatorów. W celu ustalenia miejsca pobytu właścicieli mieszkania na miejsce wezwano patrol policji. Po wejściu do środka, okazało się, że w  jednym z pieców nie zostały dobrze zamknięte drzwiczki, w wyniku czego ulatniał się dym. Do lokatora z pierwszego piętra wezwano pogotowie ratunkowe, celem przeprowadzenia badania czy nie uległ on zaczadzeniu. Na szczęście nie była konieczna dalsza hospitalizacja w szpitalu. Zgodnie z zaleceniami strażaków, do czasu przeglądu ciągów kominowych przez kominiarza, mieszkańcom budynku zakazano palić w piecach kaflowych.

Czytaj dalej>>>


W krainie pieczonego ziemniaka

Autor: dnia niedziela, 12 Październik, 2014

W Filii bibliotecznej w Samoklęskach Małych tradycyjnie w pierwszych dniach jesieni obchodzono „Święto pieczonego ziemniaka”. Podczas plenerowej imprezy odbyły się zabawy i konkurencje sportowe oraz zajęcia plastyczne, których głównym bohaterem stał się ziemniak. Dzieci odgadywały zagadki, poszukiwały skarbów, rzucały ziemniakiem do celu. Dzięki uprzejmości Pana Wojciecha Kwaśniaka uczestnicy festynu mieli możliwość degustacji zakręcanych chipsów na patyku przygotowanych z ziemniaków przy pomocy innowacyjnego urządzenia. Był to pogodny dzień pełen atrakcji i dobrej zabawy.

Czytaj dalej>>>


„MOTYLKI” znają zasady ruchu drogowego

Autor: dnia niedziela, 12 Październik, 2014

Zasady zachowania się na drodze są proste i wszyscy je znamy. W minionym tygodniu dzieci z grupy „Motylki” z Samorządowego Przedszkola nr 2 (oddział zamiejscowy w Rynarzewie) miały okazję wykorzystać zdobytą wiedzę i sprawdzić swoje umiejętności. W tym celu grupę „Motylki” odwiedził policjant Adam Piecuch z Komisariatu Policji w Szubinie. Przedszkolaki z uwagą słuchały funkcjonariusza , który opowiadał o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię i przedstawił różne zachowania pieszych na drodze. W drugiej części spotkania dzieci udały się na „zebrę”, gdzie ćwiczyły w praktyce poznane zasady. Dowiedziały się również, jak ważną rolę pełni kamizelka odblaskowa. „Motylki” zaliczyły sprawdzian na piątkę. Dziękujemy za spotkanie !

Czytaj dalej>>>


Autor: dnia niedziela, 12 Październik, 2014


Przekazanie samochodów strażackich w Szubinie

Autor: dnia sobota, 11 Październik, 2014

11 października 2014 r. na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie odbył się uroczysty apel, w trakcie którego wyróżniającym się strażakom wręczono zostały odznaczenia państwowe, a jednostce Państwowej Straży Pożarnej i jednostkom OSP z terenu gminy Szubin przekazane zostały samochody ratowniczo-gaśnicze. W apelu uczestniczyła orkiestra wojskowa z Bydgoszczy oraz kompania honorowa Szkoły Głównej Służby Pożarniczej z Warszawy wraz z sztandarem i pocztem flagowym. Dowódcą kompani był mł. bryg. Rafał Kolman, a dowódcą apelu mł. bryg. Mariusz Mantych. Uroczysty apel rozpoczął się od złożenia meldunku przez dowódcę uroczystości Marszałkowi Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Panu Radosławowi Sikorskiemu, któremu towarzyszył generał brygadier Wiesław Leśniakiewicz – Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej. Po meldunku nastąpiło powitanie ze sztandarem. Po podniesieniu flagi państwowej nastąpiło powitanie gości przez st. bryg. Romana Kłosa – Komendanta Powiatowego PSP w Nakle nad Notecią. W uroczystym apelu oprócz wspomnianych już Radosława Sikorskiego i generała brygadiera Wiesława Leśniakiewicza uczestniczyli m.in. Ewa Mes – Wojewoda Kujawsko-Pomorski, st. bryg. Tomasz Leszczyński – Kujawsko-Pomorski Komendant Wojewódzki PSP w Toruniu, st. bryg. Tadeusz Milewski – Lubelski Komendant Wojewódzki PSP w Lublinie, dh. Zdzisław Dąbrowski – prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Toruniu, Silvana Oczkowska radna Sejmiku Województwa, Tadeusz Sobol – Starosta Nakielski, Andrzej Kinderman – Wicestarosta Nakielski, Czytaj dalej>>>


Zginął przygnieciony przez quada

Autor: dnia sobota, 11 Październik, 2014

11 października 2014 r. do tragicznego w skutkach wypadku doszło około godz. 15.00 pod Janowem (Gmina Nakło). Jadący quadem pod strome zbocze zginął przygnieciony przez wspomniany wyżej pojazd. Przez pół godziny najpierw ratownicy medyczni z jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, następnie ratownicy pogotowia ratunkowego starali się przywrócić czynności życiowe 30 letniemu mężczyźnie, mieszkańcowi gminy Nakło nad Notecią, niestety bez skutku. Na miejsce zdarzenia przyleciał również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dochodzenie prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią pod nadzorem prokuratury Rejonowej.

Czytaj dalej>>>


Czy ktoś widział Dziub Dziuba?

Autor: dnia sobota, 11 Październik, 2014

Gromada zuchowa Ogniste Pióra (Hufiec PAŁUKI) rozpoczęła we wrześniu nowy projekt zatytułowany „Czy ktoś widział Dziub Dziuba” dofinansowany przez Powiat Nakielski. Dzieci poznają tajemnice przyrody, a szczególnie kolorowy ptasi świat. Na pierwszej zbiórce zapoznaliśmy się z naszymi ptasimi sąsiadami korzystając z albumów i prezentacji. Wysłuchaliśmy i rozpoznawaliśmy ptasie trele. Dowiedzieliśmy się jakich zasad powinien przestrzegać obserwator przyrody. Na drugim spotkaniu wykonaliśmy ptaki z makulatury wykorzystując masę papierową i specjalne formy. Ptaki zostały pomalowane farbami na podstawie wzorów jak i według własnej wyobraźni. Kolejne spotkanie odbyło się w Rejonowej Bibliotece Publicznej w Szubinie dzięki uprzejmości Dyrektora Pana Mirosława Rzeszowskiego, który nieodpłatnie udostępnił nam salę na zajęcia, za co serdecznie dziękujemy. Zbiórkę poprowadziła Pani Małgosia Staszak reprezentując Klub Miłośników Fotografii FLESZ. Zuchy mogły obejrzeć profesjonalny sprzęt fotograficzny oraz popatrzyć przez obiektyw i lornetkę. Dowiedziały się, w jaki sposób wykonywane są zdjęcia ptakom i ile wymaga to czasu i cierpliwości. Pani Małgosia zaprezentowała swoje piękne zdjęcia przyrodnicze wykonane z ukrycia jak i z lotu ptaka – paralotni. Obejrzeliśmy książki i publikacje o ptakach oraz posłuchaliśmy ptasich dźwięków próbując odgadnąć, co to za gatunek. Bardzo dziękujemy za interesujące spotkanie. W sobotę, 4 października 2014 r. kilkoro zuchów brało udział w Europejskich Dniach Ptaków w Występie.  Czytaj dalej>>>


O Japonii, Agnieszka Jekiełek w RBP

Autor: dnia sobota, 11 Październik, 2014


Uroczyste ślubowanie klas pierwszych, przysięga klasy wojskowej

Autor: dnia sobota, 11 Październik, 2014

11 października 2014 r. po mszy św. w Kościele pw. Marcina Bpa. młodzież, nauczyciele oraz zaproszenie goście przemaszerowali z kościoła na szubiński Rynek gdzie punktualnie o godz. 12.00 rozpoczęła się uroczystość ślubowania klas pierwszych oraz przysięga uczniów – kadetów I TL. Paulina Trela przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miejskiej w Szubinie prowadziła uroczystość na rynku podczas, której głos zabrali: Elżbieta Nowicka – dyrektor ZSP Szubin, Tadeusz Sobol – starosta nakielski, podpułkownika Adam Ciesielski - Wojskowy Komendant Uzupełnień w Bydgoszczy oraz Róża Trela - przewodnicząca Rady Rodziców przy ZSP Szubin. Po złożeniu ślubowania na sztandar szkoły, zostało podpisanie porozumienie o współpracę między szkołą, a KŻR LOK w Nakle nad Notecią. Uczniowie klasy mundurowej otrzymali pamiątkowe oznaczniki z logo szkoły i powiatu nakielskiego. Na zakończenie uroczystości kadeci zaprezentowali pokaz musztry indywidualnej i zespołowej.

Czytaj dalej>>>


„Szczęśliwa trzynastka” – festiwal

Autor: dnia sobota, 11 Październik, 2014

Już po raz ósmy 9 października 2014 r. odbył się w Szubińskim Domu Kultury  Festiwal Artystyczny Osób Niepełnosprawnych, w tym roku pod nazwą „Szczęśliwa trzynastka”. Uczestniczyły w nim osoby z następujących warsztatów terapii zajęciowej i środowiskowych domów społecznych – Bydgoszcz, Gądecz, Wapno, Żnin, Nakło i Szubin oraz z ZSS w Szubinie. Festiwal otworzyła kierownik WTZ Pelikan w Szubinie Magdalena Owczarek. Wśród gości byli m.in. burmistrz Ignacy Pogodziński, dyrektor MOSiR-u Marek Nowicki, szef powiatowego zespołu ds. orzekania o niepełnosprawności Sebastian Hałas, kierownik MOPS-u w Szubinie Renata Michalak i dyrektor SDK Alina Gordon. W komisji oceniającej występy zasiadały pracownice SDK – Małgorzata Bołka, Karolina Habera i Karolina Brzozowska. Zadanie było niełatwe, oceniano występy w trzech kategoriach – solista z piosenką dowolną, obowiązkową oraz clip na żywo.

Czytaj dalej>>>